Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

CabelNM

Tento film by sa mal skôr volať zbytočne zložitý a poriadne zbabraný plán , scenár bol podľa mňa slabý , mal obrovské trhliny , veď keď predsa nájdem kopec prachov berem nohy na plecia a utekám kaďe lahšie a nie aby som ich pri mieste nálezu popri cesty do večera rátal , alebo aby sa z najslušnejšej postavy stal zo dňa na deň vrah ktorý do konca filmu zabije 4 ľudí vrátane svojho brata , podobne ako u Farga ma Jednoduchý plán moc nebavil , miestami je to dosť nudná podívaná s perfektnou zimnou scenériou a dobrými hercami ()

Patr1k

Slabšie ako Fargo...no zachraňuje to na plnej čiare Billy Bob Thornton, nemám ho rád ako herca, ale tuto si zaslúžil Oscara ()

maniak.sused

Nič výnimočné. Zápletka á la Fargo, navyše v podobných lokáciách je síce zárukou, že film bude diváka relatívne baviť, avšak chýba mu niečo, čo by ho posúvalo do roviny nadpriemeru. Niečo, vďaka čomu by urobil na diváka výraznejší dojem. Film chce stavať na uveriteľnosti postáv a deja a snaží sa vyznieť civilne, ale práve to ho zráža. Na jednej strane všetky tie vraždy, ktoré sa vo filme udejú, nezanechajú v postavách výraznejší dojem a život ,,ide ďalej", na druhej strane Jednoduchý plán nie je servírovaný s Coenovským čiernohumorným odstupom, preto takéto správanie a reakcie postáv pôsobia nepatrične a neprirodzene. Proste, nezaškodilo by pár vyhranenejších žánrových trademarkov. Takto film vyznie v niektorých momentoch nemastno-neslano.Thorntonov ,,spomalenec" je zahraný síce dobre, ale jeho nevyspytateľnosť začne po čase pôsobiť skôr otravne. Za jedno pozretie film asi stojí, ale určite nijak neohúri. ()

Leník

Čtyři miliony dolarů budou vždycky někomu chybět... aneb jak se celkem charakterní chlápek rozhodne, že projednou trochu obejde pravidla a krutě se mu to vymstí. Ponurý příběh o velké smůle. ()

kolly13

Postarší film s excelujícím Thorntonem a Paxtonem. Z počátku náběh na americké běčko, ale pak to pomalu nabírá na tempu, kvalitě a divím se sám sobě, že nedávám 5 hvězd. Jsem nadšený, pobavený, zamyšlený i citově dojat. Pane Raimi, skvěle. ()

JaraSit

Film má výborný námět, navíc je umístěn do zasněžené krajiny, což mu bezesporu sluší. Podmalování hudnou je bezchybné a film doplňují jako symbol strašidelné vrány. Na to jak byl námět "jednoduchý" tak jsem si netroufal odhadovat jakým směrem se příběh bude ubírat, byl svým způsobem nepředvídatelný a strhující. Výborně napsané dialogy a zrežírované situace mezi jednotlivými postavami vynášejí film mezi špičku. Scéna na konci filmu mezi Paxtonem a Thorntonem byla ovšem z mého hlediska trošku přes čáru, protože jsem neměl pocit, že příběh Thorntona je vykreslen tak, abych uvěřil jeho počínání v samotném závěru a tak mě závěr nedokázal emocionálně nalomit. Film byl bezesporu geniální a úžasný, ale za mě spíše excelentní čtyřka, než horší pětka. 89% ()

Grázl83

Pomalé tempo a celá první polovina neskutečná nuda. Chovani postav těžko uvěřitelné a hloupé. Režie velmi nenápadná, spíše to vypadá jako televizní drama. Nemohu tedy dat více než 2* ()

Kozlowski8

Když dva bráchové Hank a Jacob s jejich kamarádem Lou objeví náhodně v lese vrak letadla s velkým balíkem peněz, vymyslí jednoduchý plán - peníze schovají a po čase, pokud je nebude nikdo hledat, si je rozdělí. I velice jednoduchý plán se ale může zvrtnout... Skvěle natočený, nápaditě vystavěný příběh, který mne úplně pohltil svým napětím a atmosférou, skvěle napsanými postavami a parádními hereckými výkony jejich představitelů, především B. B. Thorntona. Pro mne velký zážitek  a mé jednoznačné doporučení ke shlédnutí. 85%. ()

Saxos

Když tři místní dementi, kteří by maximálně mohli soutěžit v matematické paraolympiádě, najdou čtyři miliony baků a ještě jim do toho kecá vychcaná mrcha, nemůže to dopadnout jinak. Závěr: doporučuji. ()

veverysiak

Ohromne silná dráma, jednak kvôli pochmúrnemu zimnému prostrediu, druhák kvôli úžasnému Billy Bobovi, aj hluché priestory medzi živšími scénami majú opodstatnenie a nenudia, takže 80%. ()

PTuranyi

Výborný thriller o tom ako sa môže jedno zlé rozhodnutie zvrhnúť na kaskádu zlých rozhodnutí, ktoré vyústia do tragédie. Asistovať samozrejme musí zopár hlupákov, respektíve ľudí, ktorí nevedia domyslieť svoje konanie do dôsledkov. Hoci Hank sa snaží držať sa plánu je dvaja komplici mu to komplikujú až sa z "krádeže" nájdených peňazí dôjde na vraždy. ()

jerabin

Výborná zápletka, stisňující zimní prostředí, vtáhne vás to do děje a budete si říkat, co byste na místě Billa Paxtona dělali vy. ()

drozd

Nemám slov!!! Věčná sláva Billymu Bobovi Thorntonovi, ale koneckonců všem, kdo se na filmu podíleli. Velké finále v zasněženém lese je tak zoufalé, že jsem si po filmu musel dát panáka. ()

blick

Výtečně natočený a především skvěle obsazený film podtrhující lidskou chamtivost a lstivost. Smekám před oscarovým výkonem B. B. Thorntona, který roli Jackoba ztvárnil fantasticky. Ovšem kdo ví co(kdo) přimělo Raimiho k odklonění se na opačnou stranu a nasednutí na dráhu na můj vkus groteskní sci-fi triologie Spider Man. Neseděla mi pouze umělá role strážníka Karla. 80% ()

Westwood

Vynikající režie, vynikající B.B. Thornton. Sem tam nějaká ta logická chybka, ale i tak dobrý film s hustou atmosférou - mohl být kratší o 30min. Někdo psal, že je lepší než Fargo - podle mě na Fargo zdaleka nemá ;) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců