Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Scraffy

Pravdepodobne najlepší Spider-Man. Sam Raimi jednoducho vie, čo má robiť a Tobey Maguire je skvelý. Príbeh je tiež vcelku dobrý a efekty na tú dobu sú parádne. ()

snebka

První film od Marvelu, který jsem viděl. Já tedy Pavoučího muže už znal díky hře na PS1, takže to pro mě nebylo nic nového, leč jsem se divil, proč tam chybí různí padouši jako třeba Venom. Po patnácti letech můžu říct, že je to stále solidní zábava, byť CGI za tu dobu urazila obrovský krok vpřed. 75/100 **** ()

wege

Tehdy to byla naprosto bomba, teď po 20 letech jde viděl, jak se ty komiksové filmy posunuly. Samozřejmě k tomu přispěl Sam Raimi, byl vizionář a v mnohém prošlapával nové cestičky. Nicméně ve filmu je snad nejlepší líbací scéna všech dob a Kirsten by snad suše vyhrála v jakékoliv soutěži o Miss mokré tričko. ()

Sir Ludvig

Síce až po treťom pozretí sa dostavil ten kúzelný pocit, ktorý si pamätám, keď som Spideyho čítaval požičaného od svojho bráchanca, no rozhodne to stálo za to. Jeden odkaz pre z filmu trošku sklamaních - dajte mu ešte šancu. Je to totiž TAKMER bezchybná adaptácia... ()

Zdenda

Muj oblibeny comicsovy hrdina, takze vlastne ani nemuzu jinak. na druhou stranu se jedna o velice dobre remeslne (a v tomto pripade to neberte jako urazku) zvladnuty kousek.. ()

Lumpus

Výborné zpracování komiksu na filmové plátno.Dílo,které byste neměli minout.protože o něm se hodně mluví ()

Cortesz

Spiderman patří rozhodně mezi špičku ve svém žánru. Už jen ta předloha stojí za to a Sam Raimi jí skvěle převedl na filmové plátno, další co se mu povedlo bylo obsazení, především Tobey Maguire je naprosto uvěřitelnej v roli Spidermana, jeho přerod z loosera na spidermana je unikátní, další herecké obsazení taktéž, Willem Dafoe je záporák se vším všudy. Triky jsou úchvatné, akorát zde pokulhává scénář, někdy jsou ty dialogy jako kdyby je pronášeli děcka ve školce, ale to až tak nevadí, protože o to mi ani moc nešlo. ()

GoreManiac

Jako malej sem koukal na kreslenýho Spider-Mana a představoval si, jak všude lezu, metám pavučiny a bojuju pokaždý s jiným nepřítelem. Spider-Man Sama Raimiho mě bavil asi tak jenom jednou a to sem se musel ještě docela přemáhat. Největší chyba? To bude asi Kirsten Dunst. Tenhle film otevřel naplno comicsový adaptace,v jejíž změti sem se po nějaký době začal ztrácet. Oproti některým není spíďa tak špatnej ()

ab.dul

Je vidět, že na Spidermanovi dřelo hodně lidí a propracovali vše, co se dalo. Rád se na něj podívám znova, když běží v televizi. Příběh umocňuje také vynikající výkon Kirsten Dunst, díky němuž se dostala do podvědomí mnoha lidí a stala se z ní hvězda první kategorie. ()

Elegnor

Na začátek nutno podotknout, že spidermana nemám vůbec rád. Ani trochu. Z tý ohromný spousty superhrdinů mi spiderman přijde jako ta největší nicka, i Batman bez superschopností byl vždycky víc zajímavej.. A s takovýhle přístupem jsem přesně k tomuhle marveláckýmu superňoumovi přistupoval. Film mě nezklamal, Tobeyho zmatenej a ztracenej výraz přesně vystihoval, co si o spajdím myslim.. Ale abych jen nekřivdil, akce slušná, celkem konstantní, bohužel žádný velký výkyvy za hranice nadšení se nekonají, ale za shlédnutí to asi stejně stojí.. ()

HarlanWade

Spider-Man je film, který bezvadně funguje jako zábava pro celou rodinu, příjemná romantická komedie i akční dobrodružství s trochu dramatičtější předlohou. Všechno šlape, jak by mělo. Jenom bych od komisku čekal něco trošku jiného. Nenapadlo by mě, že celou tuhle pohodičku má na svědomí muž jménem Sam Raimi. Ale musím uznat, skvělý výběr herců - sympaťák Tobey Maguire, Kirsten Dunst, která daleko líp vypadá, než hraje (ale to vůbec nevadí) a geniální záporák Williema Dafoea. Škoda, že nedostal o něco víc prostoru. A každopádně, skláním se před Samem, protože s takovým přístupem to asi ani nemohlo být natočeno lépe. Fantastické světové tržby jsou toho tím nejpřesvědčivějším důkazem. ()

Tales

Zklamání. Docela dlouho sem se tomu vyhejbal, ale nakonec sem to zkusil a vzhledem k tomu, že mě to docela zklamalo, tak začnu s negativy. První problém je hrozná roztahanost, všechno se hrozně vleče - s tim normálně vůbec nemám problém, ale pokud je něco třeba roztahaný, nebo natahovaný, tak chci aby to buď (a paradoxem je že zrovna Raimi některý z těhle bodů splňuje, ale u jinýho žánru, ve Spidermanovi jenom minimálně) a) mělo nějakej uměleckej přesah, nebo estetickou hodnotu (Tarkovskij-cokoliv) b) vyvolávalo nějaký napětí, nebo atmosféru (Lynch-Lost Highway) c) vzbuzovalo emoce (Aronofsky-Fontána) d) rozvíjelo zajímavý, nebo zábavný dialogy (Tarantino, Smith-cokoliv) e) drželo určitou dynamiku, aby se u toho nedalo nudit (Nolan-TDK) a nebo prosťě třeba f) jelo non-stop akci (teď sem samozřejmě nesrovnával tyhle režiséry, nebo filmy, ale jen poukazoval na konkrétní příklady, který nepůsoběj roztahaně kvůli bodům, který jsem zmínil a je to samozřejmě můj osobní pohled na věc a jsem si jistej, že se mnou spousta lidí asi nesouhlasí). Ani jeden z bodů to u mě nesplnilo. Film má sice části, který jsou kvalitní, ale je okolo toho moc nezajímavý omáčky, která na mě proste působí nudně a roztahaně. Další, co mi vadilo, tak byly vizuální efekty, ale pozor, ne jako celek, protože je většinou jednodušší všimnout si těch špatných věcí mezi dobrejma, takže třeba to prolítávání městem působilo hrozně komicky a uměle, jak u Spidermana, tak u Green Goblina, zatímco ostatní bylo relativně v pořádku. Další mínus byl například Green Goblin, kterej by si asi zasloužil trošku drsnější vzhled, protože mi připadal jako nějaká umělohmotná zvětšenina dětský hračky a v podstatě takovej je i celej film a chápu, že se to spoustě lidem líbí a asi to i docela vystihuje ten komiks, ale můj postoj k tomu je spíš negativní. Hudba je docela průměr a celkově se mi tenhle Elfmanův styl moc nezamlouvá, ale budiž. Co se mi líbilo, tak byla výborná kamera a výprava a některý vizuálně zajímavý scény a zčásti takový to zrcadlení scén vzniku hlavních postav na začátku. Chápu, že tenhle film je asi určenej spíš pro mladší obecenstvo a i když z tohodle pohledu asi neni tak špatnej, tak musim říct, že tenhle styl neni nic pro mě a mám radši trošku realističtější, nebo temnější styl převodu komiksu na plátno. Takže celkově tak 50%. ()

pekas

I po sedmi letech stále koukatelné. Ale i tak mám pocit na rozmezí tří a čtyř, prostě Spider-Man není můj šálek komiksového hrdiny. 70%. ()

Mykhaluu

Ano tedy... Dívali jsme se na to s rodiči mé ženy, synovcem a neteřemi... A docela se ta pohádka líbila všem zůčastněným... ()

Viko

Velké zklamání. Přitom Spidey je muj nejoblibenejsi superhrdina. Když u nás vycházel komiks, hltal jsem jeho příběhy ve kterých vítězil především chytrostí a mrštností. Raimi ze spidyho udělal supermana bez schopnosti létat zato s vlákny...Scena se zastavováním vlaku mě vyloženě dožrala (teď nevim jestli to neni ve dvojce).Drcení pražců nohama je šílenost. Z výrazně se odlišujícího "civilního" superhrdiny nám ve filmu zůstal tuctový šašek v kostýmu. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů