Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

SirGawain

Pro mě lepší než dvojka. Spider-manovi se povedlo konečně probudit komixové adaptace. Po Spider-manovi se s nimi skutečně ,,roztrhl pytel,,. Co si budeme nalhávat, většina z nich je špatná. Do Sin city moje nejoblíbenější komixová adaptace. ()

n562

Na svojí dobu ucházející film, na kterém se mi líbila pouze poslední slova hlavního hrdiny před koncem...Ale ne tak strašný to zase nebylo. Efekty za moc nestály, ale děj ušel...I když, vlastně se mi to poprvý docela líbilo:))) ()

psohli

Prostě Spider-man...zajímavé počítačové efekty, na začátku sem tam vtipný moment a souboj hodného, co chce spasit svět, se zloduchem... ()

Chladek

Čekal jsem, kdy tento slavný komiks dočká zfilmování. T. Maguire? Hodně zajímavá volba, vím, že uvažovali o J. Gyllenhalovi (který měl dokonce hrát ve dvojce, kvůli zranění T. Maguiera). Nicméně nyní je z Tobeyho hlavně Spiderman, a leckdo zapomněl na jeho výkon v Pleasentville. Co se samotného filmu týče, většina efektů je úplně očividná animace jako u počítačových her, hodněkrát to vypadá jako ručně kreslené, a scéna, kdy M. J. padá z balkónů je ostuda. Také režie fotografií, zejména těch, na kterých je Spiderman jsou až do očí bijící ručně kreslené. Pro mě jedinné pozitivum na tomto snímku je J. Franco, který svým neodolatelným charismatem a ostře řezanými rysy v obličeji pozvedává celý film. Skvěle vyjadřuje jak závist na Petera, tak v boji s otcem, tak na Petera s M.J. ()

(fjw)

Konečně film podle komiksu jak má být:) Sam Raimi na to šel velmi šikovně. A hlavní hudební motiv od Elfmana se také jen tak neztratí:) ()

Goodmen

Tak tahle adaptace se opravdu povedla. Skvělý úvod do pavoučího světa. Ale pravda je, že tenhle pavoučí hrdina mě nikdy moc nebral. ()

matoon97

Konečne poriadna komiksová adaptácia po hrozne nudnom Supermanovi. Tento film bol úžasný. Kľudne by som dal 5* keby nebiť pár naivných scén. No tie akčné scény, tie boli efektné a... proste super. Tobeyho mám rád, no Kirsten Dunst sa mi tam nejak nehodila, proste nebola dostatočne pekná do tohto filmu. Williem Dafoe mal vynikajúci výkon, ale jeho maska Zeleného Goblina sa mi vôbec nepáčila, takisto ako aj jeho klzák. Spidermana som z komiksov poznal už od samého detstva, no nemal som ho moc v láske. Film som si len náhodou pozrel keď som mal asi 7 rokov, a bol som na konci úplne mimo. Pozeral som ho stále dookola a nedával som na reči svojich príbuzných, že na ten film som ešte primalý. Začal som Spidermana milovať a zohnal som si cd s jednotkou, dvojkou a aj trojkou. Ale to viete, že keď film pozeráte stále dookola, potom vás to už omrzí a začínate hľadať a nachádzať rozličné zápory. Ja som o trochu vyrástol a videl som veľa lepších filmov. Ale stále mi na ten film ostanú dobré spomienky. 85% ()

Seuata

Velice vydařená adaptece komixu. Pěkně a precizně zpracovaný filmový snímek. Velice dlouho jsem se rozhodovala, nakonec 4 lepší hvězdičky. ()

sirrgulo

Spider-Man jako komiksová postava se mi líbí, když sem byl mladší tak jsem sledoval kreslený seriál. U tohohle filmu se však nedokážu smířit s tím, že Spider-mana hraje Tobey Maguire. Vadí mi ve filmu tolik, že druhý díl jsem spíš přetrpěl a na třetí jsem se už nepodíval. Willem Dafoe je sice v roli Goblina skvělý, ale představitel Petera Parkera u mě celý film i jeho pokračování zazdil. ()

x_ander

Docela zklamání. Raimiho režie jako taková je výborná, ale občas mi přislo, že film až moc zabředává do psychologických problémů jednotlivých postav, resp. většinu filmu se neřeší nic jiného. Nechci říct, že by se mělo ustoupit ve prospěch tupých, plochých omalovánek, ale přidat víc akce/hlášek by neuškodilo. No a pak je to můj osobní problém s herci. Maguire je mi těžce nesympatický, a jeho Parker je až moc loser. Zas je pravda, že když navleče kostým, hned z něho charisma září na všechny strany. Kirsten je sice opravdu hot, ale MJ jsem ji prostě nějak nežral. Možná to byl obrovský hype a přehnaná očekávání, která u mě Spider-man nevyplnil. Btw. to brnění Green goblina byl snad blbý vtip. ()

Charlinka

Musím se přiznat, že ze všech filmových adaptací komiksů je mi Spider- Man nejmilejší. Tobey se své role zhostil dobře a ze všech hrdinů jemu jedinému věřím tu pokoru. ()

m.zales

Z velké známé trojky: Batman, Superman a Spiderman, jsem vždy inklinovala k Spidermanovi...možná i proto se mi všechny tři díly tak líbily... ()

SaiHuri

Lepší než dvojka, ale Spiderman mě prostě nebere..o Kirsten Dunst nemluvě. Natočené je to celkem svižně a zručně a z plochosti a jednoduchosti scénáře, toho asi víc vyždímat nešlo. ()

elanista1

Medzi komiksovymi postavami jasna jednotka. Ale co si najviac cenim na tomto filme je Kirsten Dunst, pre mna to je jeden z najromantickejsich pribehov, aj ked to nie je prvotny ucel tohto filmu.. ()

keyzar

Film je na rozdíl třeba od Hulka srozumitelný a triky nepůsobí směšně. Toby Maguire je určitě dobrý herec, ale ten dětsky přiblblý výraz mi u Pavoučího muže moc nesedí. To Wil Dafoe v roli Zeleného Goblina je jiná úroveň. Poslední souboj byl celkem dobře ukázaný jak Spider-man začína bojovat naostro ()

brtko

Priemer herecký, priemer režisérsky, priemer špeciálnych efektov, priemer scénaristický a priemer ako celkový dojem z tohoto filmu. Každopádne mohol Raimi vyťažiť z predlohy oveľa viacej. ()

Leeroy3167

Spider-Man nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov a zatial ani jeden film o ňom nepovažujem za nejake veľmi hodnotné dielo. Infantilné, ľahko priblblé s mnohými zábermi na americkú vlajku a nepodareného digi Spideyho lietajúceho po celom meste. A Tobey Maguire je síce dobrý herec a poloha losera mu veľmi sedela, ale akonáhle chcel byť trochu drsný, klalo to oči. A to sa za tri diely nezmenilo. Ľahký biják na zabitie času, ktorý vás síce neurazí, ale ani nenadchne. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů