Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Kothy

Tak jsem se k tomuto snímku konečně dostal i já. Dlouho jsem odolával. Ale nemohl sem odolat Billu Murraymu a zápletce ohledně časové smyčky. Takových filmů přece jen moc není. Možná ale mohli z tohoto nápadu vytěžit víc. Zápletka ohledně lásky je dnes dost ohraná... Moc filmů s Andie MacDowell jsem sice neviděl, ale tady je vážně okouzlující. Meteorolog Phil Connors se vydává se svým štábem do malého městečka jménem Punysutawney, kde každý rok svišť jménem Phil věští, jak bude dlouhá zima. Po nezajímavé reportáži se spolu se štábem vydá domů. Na cestě je ale stihne sněhová bouře a oni musí ve městě přespat. Druhý den se ale Phil probudí do předchozího dne. Nejdřív je zmatený a pak mu to všechno dojde. Po řade komických pokusů nakonec přijde na to, co je jeho poslání a jak se z této svízelné situace dostat. Ve filmu se objevuje i řada dalších známých herců. Taky to mohlo být o něco kratší. "Jsem bůh!" :D ()

boshke

Tak konečně, poté, co jsem si u Edge of Tomorrow tisíckrát přečetl, že je to Na Hromnice o den více v bleděmodrém. Skvělý Bill Murray, který si s časem uvědomuje, že když už žije - z bůh ví jakého důvodu - ten samý den pořád dokola, tak by ho pořád dokola nemusel prožívat jako arogantní kokot... 100% ()

swamp

Bill Murray je můj oblíbenec. A tahle střeštěnost mě zkrátka pobavila.. "Have you ever had déjà vu? Didn't you just ask me that?" ()

tukomaster

Skvělé zpracování výborné myšlenky s klasicky parádním Billem Murrayem. 90% Každopádně by mě hodně zajímalo jak by si s podobným námětem poradil nějaký současný režisér evropského artu. To by bylo cvičení v nihilismu! ()

predators

4*...a to jenom díky hodně pomalému začátku. S přibývajícími minutami je každý Philův nový den zajímavější, pestřejší a zábavnější. Phil začne poznávat lidi kolem sebe a nejen to. Najde dobro v sobě samém a tím pro něj jeden den končí, nový však začíná. Zajímavosti: Phil se do stejného dne probudil celkem 82x. O to bylo složitější natáčení, protože nikdo nevěděl, kdy se Phil probudí do dne druhého. :-) 70% ()

nascendi

Potešil som sa, keď som si prečítal, že vo filme pôjde o manipuláciu s časom, o časovú slučku. Spomenul som si na Clairov film Stalo sa zajtra, kde bol použitý obdobný motív (už pred 65 rokmi!). A na časové slučky v krátkometrážnom Moste cez Soviu rieku alebo Rampe sa nedá zabudnúť. Lenže! Bill Murray s bassetovským obličajom a Andie MacDowell s permanentne oduševneným výrazom by museli mať k dispozícii naozaj vynikajúci scenár, aby ma zaujali, dojali a rozosmiali (veď to má byť romantická komédia). Spomínam si však iba na niekoľko momentov, v ktorých som si uvedomil, aký to mohol byť film, keby sa využili všetky námetom ponúkané možnosti. A aj keď prehľad hodnotení mojich obľúbených užívateľov pripomína pohľad na oblohu za jasnej letnej noci, ja už moje tri hviezdičky považujem za ústretový krok. ()

Slartibarkfast

Díky těmhle komediím si mě Bill Murray získal. Naprosto skvělý scénář v rukou jednoho z nejlepších komiků. Vždyť jen ta představa, že můžete prožít jeden den na tolik způsobů, je lákavá a děsivá zároveň. Rozhodně jedna z nejlepších romantických komedií, která si najde cestičku do Vašeho srdce velmi snadno. 95% ()

nash.

Film, který se vidět stále znova a pokaždé tam člověk najde něco nového. Ať už vtípek, hereckou miniaturu nebo něco na zamyšlení. Navíc skvělý Bill Murray v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

Tomco

zapletka a scenar ma fakt dostali..skvele stupnovanie deja a nulova trapnost..bill murray je uchvatny herec a vynikajuuco ma bavil!!! ()

Willy Kufalt

Humorné zamýšlení nad povahou a konáním nabubřelého i životem unaveného meteorologa prostřednictvím uvíznutí v časové smyčce. „Jakákoliv změna je dobrá. Tahle vypadá opravdu slibně,“ říká Phil, když se nečekaně jedno ráno probouzí se svou osudovou Ritou vedle sebe. Romantické komedie nikdy úplně nebyly mým šálkem kávy, ale ta změna či obohacení komedie o fantasy motiv časové smyčky slibně opravdu vypadala a dobrá i originální skutečně byla. Některá vyústění na mě zapůsobily jako vtipná i dobře promyšlená, jiná zase jako vážněji uzemňující či budící zamýšlení, v tomhle směru tahle komedie přinesla ve své době zase něco nového. Časová smyčka ve mě dokázala vyvolat různorodé pocity, občas jsem měl při opakovaných scénách na vyzvánějící budík na Hromnice s vlezlou melodií odobný pocit jako hlavní hrdina, že se z toho pomalu zblázním... :o) Změna Philovy povahy a změna či vývoj podoby vztahu mezi Philem a Ritou se už ale daly více méně předvídat. Skoro bych řekl, že proměna nějakého suchaře či egoistu na budoucího milujícího partnera, které přechází různé trampoty onoho páru a končí tuctově přeslazeným happyendem, je zase na oplátku až úplně typickým prvkem amerických romantických komedií. Za mě milá filmová jednohubka, která mě občas pobavila i něco hlubšího sdělila, ale asi jí opakovaně vidět nemusím. Bill Muray je jako komik určitě fajn, ale závěrečnou proměnu v zamilovaného romantika jsem mu zbaštit nedokázal. 65% ()

Arsenal83

V žánri romantická komédia jedno z najlegendárnejších diel a to som v tom čase Billa Murraya veľmi nemusel. Tu však predvádza suchý humor, ktorý ja fakt môžem a ten jeho apatický ksicht v nekonečnej slučke jedného dňa tak dobre pasuje do deja, že si vlastne už v jeho role ani neviem predstaviť niekoho iného. Navyše film je priekopníkom v tejto téme časových uzlov a tak si nezaslúži slabšie ani priemerné hodnotenie. ()

Chrustyn

Co byste dělali kdyby se opakoval jeden den dokola. Užívali byste si to? Kradli byste?? Balili ženský??? Zkoušeli se zabít???? Nebo pomáhali????? To přesně řeší hl. hrdina a já se u toho občas bavil a občas nudil. ()

SeBig

Miluju takovyhle pohodovky, u který jen prostě chillujete a nevině pousmívate nad hezkosti kouzla filmu. A taky miluju filmy o časový smyčce. ()

LaciLC

Určite budem v menšine, ale ja som na tejto komédii nič zvláštne ani výnimočné nevidel. Teda okrem toho originálneho nápadu, to oceňujem, ale bavil som sa len priemerne, viacej som sa nudil. Harold Ramis je dobrý režisér, jeho Prázdniny v Amerike milujem, ale toto im nesiaha ani po päty. Do posledného bodu priemer... ()

classic

V jednoduchosti je krása...Výborná komédia,ktorú chcem vidieť znovu a znovu a znovu a znovu... Bill má jeden závažný problém,t.j uviazol v jednom a tom istom dni,ktorý sa opakuje stále dookola,a tak bude mať dostatok času,aby sa poriadne zamyslel nad sebou... Director Ramis je starý známy z Ghost Busters,a tak s Billom vytvárajú fantastickú vec,ktorá zmení ľudí k lepšiemu,alebo aspoň vylepší na dlhý čas náladu,či zmierni negatívne myšlienky... Mne sa to stalo. Zažíva donekonečna to isté v jednom dni,aby ja divák som sa mohol vynadívať nad nápadmi ako s týmto naloží,či príde na to ako sa z toho vymaniť a pokiaľ sa tak stane,tak som si predstavoval mňa na jeho mieste,čo by som robil... Mohol by som byť bohatý v jednom kuse,ale len počas jedného dňa,to radšej budem žiť ako žijem,tak Billovi som fandil,aby s tým skoncoval,ale zišla sa mu takáto skúsenosť. ()

marhoul

Svižná, inteligentní komedie s kouzelnou Andie Mac Dowell a klasicky vtipným Billem Murraym. 23 let mě baví a až ji budou dávat, kouknu se ráda zase. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky