Aaron Sorkin vo svojich scenároch často prezentuje svet nie taký, aký v skutočnosti je, ale taký, aký by ho on rád videl. Tento idealizmus je niekedy vhodný a vznikne z neho vynikajúce dielo (seriál Studio 60 on the Sunset Strip) a inokedy vyznie až naivne a celok je nepresvedčivý. To je bohužiaľ prípad tohto filmu. Iste by sme boli všetci veľmi radi, keby skutočný americký prezident bol takýto nenapraviteľný (a zásadový) "klaďas", obzvlášť teraz, keď Oválnu pracovňu okupuje onen idiotský Texasan, a ostatné postavy sú vo filme takisto veľmi sympatické (samozrejme okrem republikánskeho prezidentského kandidáta, ktorý mi inak výzorovo dosť pripomína Johna McCaina, zvláštne) a väčšinou aj dobre a "civilne" zahrané. Napriek tomu som sa nemohol zbaviť pocitu, že pozerám len tuctový romantický film, šmrncnutý propagandou americkej Demokratickej strany. Neurazí to, ale ani príliš neosloví. Dvojicu Reiner-Sorkin si budem ceniť hlavne kvôli Pár správnym chlapom a nie Americkému prezidentovi. 6 / 10(26.8.2008)

Tohle se určitě američanům moc líbilo. Samá vlajka, hrdost na svou zemi, "VELKÁ" slova - někdy to přehánějí, ale v tomhle filmu mi to kupodivu nevadilo. A pak Annette Bening je sama za hvězdičku navíc.(4.1.2003)

• bassator

Michael Douglas je úžasný herec jen do té doby co dostane kladnou roli. To je pak jeden propadák za druhým, stejně jako tento Americký prezident. Do této role se nehodí snad ze všeho nejvíce, Michael, rozený záporák... - Viděno 2x cca + 2. 11. 2009 - 15%(23.1.2010)

• Pohrobek

Filmy o amerických prezidentech, které se je snaží vykreslit z té lidské stránky, už svojí podstatou musí být nepříliš přesvědčivé. A když k tomu přibude žánr romantické komedie (To druhé jsem naštěstí skoro ani nezaregistroval.), je o podivnou podívanou postaráno.(20.3.2005)

„Aspoň pri biliarde mi hovorte ´Andy´.“ – „Áno, pán prezident.“ Samozrejme nie každému vyhovuje dej snímky zasadený do prostredia Bieleho domu v čele s americkým prezidentom a jeho najbližšími poradcami. Ťahať však politiku do romantickej komédie je trápne a zručný scenárista Aaron Sorkin (neskôr vytvoril seriál „Západné krídlo“ s Martinom Sheenom ako prezidentom) to dobre vie, preto nadhľad a rozkošné žmurkanie na inteligentného diváka nevidí len nevzdelaný somár. Vynikajúce dialógy, originálna výprava a skvelé herecké obsadenie (Douglas, Fox). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171956/Americky-prezident-80.html(27.12.2004)

• - Natáčanie v bielom dome bolo povolené samotným Billom Clintonom. Pre lepšie pochopenie diania v Bielom dome sprevádzal režisér Reiner vtedajšieho prezidenta Clintona a pozoroval jeho prácu. (rador)

• - Číslo, ktoré Shepherd dáva v jednej scéne Sydney, je skutočne číslo do Bieleho domu. (rador)

• - Pôvodne mal hrať prezidenta Robert Redford, avšak po nezhodách s režisérom dostal úlohu Michael Douglas. (rador)