Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

horacko

Zvažujem či 3* alebo 4*. Je to niekde medzi tým. Veľmi charizmatický Michael Douglas, no tej Ameriky tam bolo na mňa trošku príliš. Každému Američanovi určite plesalo srdce pri záverečnom prezidentovom prejave, no mňa Slováka ten koniec nebral za srdce ani trošku. Avšak páčil sa mi priebeh filmu, takže celkovo som spokojný. ()

mkubalikova

Velmi příjemné dílko, romantické i zábavné. Skvělé obsazení, překvapivě ukočírované použití amerických vlasteneckých symbolů a nakonec ukápla i nějaká ta slza. Tady bych neměla velký problém rozhodnout se, koho volit. Michael Douglas je chodící charisma! 80% P.S. Já jdu volit Karla :-D ()

jatamansi

Překvapivě civilní Michael Douglas, charismatický prezident vdovec. A Annette Bening, zajímavá, netuctová žena. Love story po americku, na pozadí politické zápletky, ale vše je vkusné, pravděpodobné. Navíc vtipné. Douglas je sexy jako Bill Clinton a dokonale okoukal jeho gesta v tom nejlepším slova smyslu. Při pohledu na oválnou pracovnu mne vždycky napadne Vrtěti psem, ale to sem teď nepatří. Happy end nemůže chybět, ale stejně „Chtěl jsem ti něco dát… tu má“. Kytkou nikdo nic nezkazí, ani americký prezident. ()

Hollohlaway

Na sobotní odpoledne. Annette je okouzlující a prezidentské prostředí je i přes plno patosu docela zajímavé. Jako romantický film to docela funguje. ()

made1

Annette Bening byla úžasně upovídaná, ale Michael Douglas se mi jako prezident až zas tak nezamlouval, ale jinak svižně a správně zaoceánsky k cíli. ()

PALINO

AMERICKÝ PREZIDENT mi trochu pripomenul kvalitný seriál Západné krídlo, ktorých spája nielen meno scenáristu Aarona Sorkina, ale aj herec Martin Sheen a tak som sa veľakrát pýtal: "Kto tu je vlastne prezident ?". Michael Douglas je ale samozrejme v úlohe prezidenta vynikajúci a spolu s rovnako dobrou Annette Bening tvoria dvojicu, ktorej nechýba potrebná chémia a aj preto pôsobí film príjemným dojmom. ()

klukluka

Douglas a Bening jsou vždycky výborní, ale kvůli podobným selankám jsem si je mezi své oblíbence nezařadil. A oni dva Amerického prezidenta asi taky nebudou zmiňovat coby jeden z vrcholů svých hereckých kariér. Všední, uslintaná konfekce. ()

Hanys_

Další ale tentokrát trošku slabší Reinerova pohodovka o tom, že i americký prezident je jen člověk a má nárok na trochu té lásky od sličné lobbistky. 5.5/10 ()

Arach.No

Nepříliš povedené smíchání politiky s romantikou. Annette Bening hraje postavu která se celý film chová naprosto nesmyslně, do toho jí přizvukuje rozněžněný Michael Douglas, který sice je jedním z nejlépe obsazených amerických prezidentů, ale zároveň hraje jednoho z nejhůře napsaných. Na film o prezidentovi překvapivě málo politiky, hodně sladkých řečí, několik romantických montáží a odhadnutelný konec. Nebýt vynikajících postav prezidentových poradců v podání Martina Sheena a Michaela J. Foxe nemělo by moc smysl se tímto filmem jakkoliv déle zabývat. ()

Angelino

O amerických prezidentoch toho bolo natočeného veľa. Tento je iný. Nejde tu o politický kontext ani to, aká je Amerika úžasná. Je to romantická love story so správnou dávkou humoru. A šarmatný Michael Douglas a očarujúca Annete Bening to zvládli na jedničku. ()

Wishkah

sice je tu až přemíra vlastenectví a velkých slov, a cukr doslova teče z obrazovky, ale já se u téhle romantiky výtečně bavil. Beningová a Douglas a oba předvádí velmi příjemné herecké výkony ()

mirkaaa

Příjemný romantický film, ve kterém Michael Douglas ztvárňuje prezidenta USA. Jako prezidnet je moudrý, čestný a spravedlivý. Líbila se mi i Annette Bening jako sympatická ochránkyně životního prostředí. Ve filmu je samozřejmě znát patriotství, ale na kvalitě to nijak neubírá. ()

kwoky

Bohužel tento film to u mě prohrál už samotným námětem. Falešné úsměvy, vysoké politické hry, nekonečné sledování volebních preferencí a všechno obalené jakousi pózou, že je to normálka a nic zvláštního. Asi bych musel být Američan, aby to na mě fungovalo. A mimochodem - všiml jsem si značné podobnosti s Pretty woman. ()

prezdivaka

Neskutečně předvídatelný kýč, který používá všechna schémata ze všemožných hollywoodských slaďáků, jen v trochu jiném kabátku. ()

lareinna

Typický americký komerčný film, jeden z tých filmov, ktorými nám amerika hovorí: "dáme vám na obrazovky to, čo chcete vidieť".. Douglas a Bening sú samozrejme fajn a keď hovoríme o romantike, tak tá tu tiež nechýba. ()