Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

Sarkastic

Průměrný film. Takový romantický oddechový snímek po obědě. Snaží se vykreslit státníka, který není ve skutečnosti jen povrchní politik, ale také muž se srdcem a lidskými touhami. A musím říct, že Douglas mi na tuto roli sedne jako ušitý. On the other hand, ani on se svým hereckým talentem to nezvedne z průměru. ()

Hal_Moore

Amerického prezidenta jsem viděl dabovaného v TV, ale i přes to se mi zalíbil. Je to romantická komedie, ale ne hloupá romantická komedie, jakých se točí desítky. Herci hrají perfektně, obzvláště Annette Beningová (Americká krása) a skrze ji si film získá vaši lásku a důvěru. ()

StarsFan

Sympatická romantická komedie, ve které Michael Douglas ztvárňuje prezidenta USA postaveného do normálních životních situací. Všechno to jako v podobných filmech obklopuje množství národní hrdosti, amerických vlaječek a velkých dojímavých proslovů. Ale kupodivu mi to nijak nevadilo. Skutečně velmi příjemný film. ()

NinadeL

The American President do jisté míry představuje vyvrcholení tzv. Sex Trilogy: Fatal AttractionBasic Instinct a Disclosure s Michaelem Douglasem v hlavní roli. A Annette Bening je geniální jako jeho parťačka. ()

sud

Další z mnoha variací romantické slaďárny alá "Pretty Woman" o obyčejné holce a krásném princi na bílém koni. Tentokrát jsou sice v kabátech prezidenta a ochránkyně životního prostředí, ovšem je to furt na jedno brdo. Ale když venku prší a v TV nic jiného není, dá se to. 40%. ()

pepo

Romantická komédia v štýle Franka Capru z pera Aarona Sorkina (Moneyball, Social Network, Jobs). Nedocenená oddychovka ukazujúca, že aj najmocnejší muž sveta je iba človek, ktorý túži po láske. A vďaka šarmantnému Michaelovi Douglasovi tomu všetci na dve hodiny chceli aj uveriť. Sympatický počin s vynikajúcimi hereckými výkonmi, veľkou dávkou humoru a takmer rozprávkovou atmosférou, kde je možné aj to, že vrcholný politik riskuje hlasy voličov kvôli sympatiám jednej ženy. V podobnom svete by som chcel žiť. 5 nominácií na Zlatý glóbus. velmi pekná romantická komédia so skvelým hereckým obsadením,inteligentným humorom a znesiteľným sentimentom. ()

Xmilden

Slabší kousek z Douglasovy stáje, který pomaličku začal předznamenávat ústup ze slávy. Annette Bening mě do role prezidentovy partnerky přišla nevhodná a režie Roba Reinera je velmi pomalá. Výsledkem není rozhodně nic, co by stálo za nutnost vidět. 40% ()

sepp

Ja si nemuzu pomoci, tento snimek me nikdy neoslovil. Prisel mi prehnany a ani jako typicky americky patrioticky film podle me nefunguje. Douglas mi zde moc nesedi a temer dvouhodinova stopaz je chvilemi k neprekousnuti... ()

Phobia

Jak americké dějiny v nejednom případě dokládají, i s nejvyššími představiteli supervelmoci třískají hormony. A tak nikoho nemůže překvapit, že jedna upřímně držkatá eko-aktivistka získá trofej v podobě okouzlujícího, milého, schopného, čestného, nesobeckého a pozorného prezidenta (vyjmenované vlastnosti jsou přece takovými typickými znaky politiků:-)). Klišé romantická limoška, sycená politickými intrikami, oteplovací agitkou a máváním amerických vlajek, oslazená účastí slavných hollywoodských jmen. Čekala jsem, že to bude hůře stravitelné, ale vyklubal se z toho celkem příjemný film k přípravě sobotního oběda. 65% ()

ajuska

Solidní romantický film, který ukazuje, že i prezident má jisté potřeby a ač je to sympaťák, nemá to zrovna lehké. Možná trochu moc americké, ale to se dalo čekat. ()

Pepinec

Tuhle jsem šel na poštu pro známku na dopis. Slečna za přepážkou se mile usmála, pod sklem mi podstrčila Miloška a řekla si o sedm korun. Řekl jsem jí, ať si nechá ty fórky a navalí Čtyřlístek jako každá správná pošťačka, ale slečna se jen tiše omluvila, že ho vyprodali. Není divu. No jo, ale co s tím? Mohl jsem buď pět let čekat, až se nám to na Hradě zas protočí anebo ovládnout svoji megamysl a zachovat dekorum spořádaného občana. Dekorum mě ovšem přešlo velmi záhy, to když jsem v parku za poštou na Miloška flusnul tak, že na obálce ani za Boha nedržel. Čili pět minut na to jsem stál u přepážky se sympatickou slečnou znovu, šoupnul ji desetikorunu i s dopisem a hlesl "novýho Zemana a prosím přilípnout." Jestli mi na ten dopis došla odpověď? Jo, došla. Na obálce byl Čtyřlístek a uvnitř vzkaz "máš poslední šanci." Víte, kdybychom na známkách měli bouráka, jakého hrál božský Majkl, nemusel bych nebohé pošťačky nutit olizovat Zemana a odpovědi na moje dopisy by se zkrátily na mnohem veselejší "máš šanci." P.S: Čtvrtá hvězda za nejlepší prezidentský projev, jaký jsem kdy slyšel. ()

Big Bear

Nedivím se Douglasovi, že se zamiloval. Bening byla půvabná. Už to tady padlo vícekrát, já americký patriotismus chápu, více méně i respektuji a snad i obdivuji, ale pokud je ho ve filmech moc, prudí mně. Ve filmu o prezidentovi USA se tomu člověk nemá šanci vyhnout. Ale snad to bylo výborným obsazením nebo i scénářem, tady jsem si toho nevšímal a sledoval vývoj vztahu prezident - aktivistka. To jiskření mně bavilo i ta prezidentova nesmělost. Nejvíce jsem se bavil, kdy Douglas před společným vstupem do ložnice vysvětluje, že ačkoliv je prezidentem USA a je chápán jako supermuž, v posteli je jen normálním chlapem - tak aby Annete neměla nějaká přehnaná super očekávání ! :-). Milá, příjemná komedie, skvěle herecky obsazená z celkem atraktivního prostředí, které bylo celkem autenticky ztvárněné. Tři hvězdy. * * * ()

Allien.9

Střídavě oblačno (politické handrkování dobré, "romantika" méně), ale když na toho Douglase/Foxe se tak hezky kouká...:-) ()

HAL

Aaron Sorkin je sice bůh, ale tady se teprve rozjížděl a navíc ho krotil režisér Rob Reiner, chtějíc točit normální romantickou komedii. Víceméně právě to se mu povedlo, jen k tomu má na poměry žánru vůrazně nadprůměrně inteligentní dialogy. Nebudu to tedy mít Aaronovi za zlé, vždyť to bylo jen ku prospěchu věci - z nepoužitých nápadů pro tento film vznikl základ fenomenálního kultu West Wing. 7/10 ()

kingik

První muž Spojených států se zamiluje do ochránkyně životního prostředí. Prezident USA se seznámí s přímočarou ženou, jež pracuje pro ekologickou lobby. Energická Sydney se chce zasadit o to, aby přišel s přísnější verzí zákona pro energii. Profesní kontakt brzy přeroste v intimní pouto. Ovdovělý prezident je sice šťastný, jeho popularita ale kvůli Sydney začne klesat. Sice námět, kdyby se zpracoval jinak, než jako sladký a nic neříkající romantický film, skýtal jistý potenciál, ale takhle z toho vzešel dost nepravděpodobný film. Michael Douglas je jako prezident zosobněním ideálů a to taky na výsledku moc nepřidává. 20% ()

nascendi

Neplánovane som zachytil iba druhú polovicu tejto romantiky v Bielom dome a som vcelku spokojný. Ústredná dvojica je dobre vybraná, prezidentský tím uveriteľne zohráva úlohu dobre namazaného mechanizmu, ktorý identifikuje a vyhodnocuje záujmové vektory amerického politického života a boja. Dobre sa mi počúvali nielen starostlivo napísané dialógy, ale aj vkusná hudba, takže tri hviezdičky bez pochybností. ()

Tommy987

Aaron Sorkin vo svojich scenároch často prezentuje svet nie taký, aký v skutočnosti je, ale taký, aký by ho on rád videl. Tento idealizmus je niekedy vhodný a vznikne z neho vynikajúce dielo (seriál Studio 60 on the Sunset Strip) a inokedy vyznie až naivne a celok je nepresvedčivý. To je bohužiaľ prípad tohto filmu. Iste by sme boli všetci veľmi radi, keby skutočný americký prezident bol takýto nenapraviteľný (a zásadový) "klaďas", obzvlášť teraz, keď Oválnu pracovňu okupuje onen idiotský Texasan, a ostatné postavy sú vo filme takisto veľmi sympatické (samozrejme okrem republikánskeho prezidentského kandidáta, ktorý mi inak výzorovo dosť pripomína Johna McCaina, zvláštne) a väčšinou aj dobre a "civilne" zahrané. Napriek tomu som sa nemohol zbaviť pocitu, že pozerám len tuctový romantický film, šmrncnutý propagandou americkej Demokratickej strany. Neurazí to, ale ani príliš neosloví. Dvojicu Reiner-Sorkin si budem ceniť hlavne kvôli Pár správnym chlapom a nie Americkému prezidentovi. 6 / 10 ()

klerik

Bože, volá mi pán prezident! Dobrý deň, pán prezident. Prepáčte, pán prezident. ach, bože, naozaj je to ON! A toto mi nehorázne lezie na nervy. A nedokážem tak objektívne posúdiť tento americký(!) film plný pátosu a naivity. A všimli ste si zadok pána prezidenta. Och, bože... ()