Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

Honza dAve

Jeden z těch romantických filmů, na které se dá dívat, aneb jak ekologická aktivistka do Bílého domu přišla. Michaelu Douglasovi a Anette Benning to spolu sekne. ()

simon84

chvíle, kdy se americký prezident snaží zařídit cokoliv jako obyčejný smrtelník, jsou prostě super. Viz návštěva květinářství nebo jeho první rande na státní večeři. U toho jsem umíral smíchy. ()

Gaia.M

Nejlepší ztvárnění amerického prezidenta. Michael Douglas, když se řekne toto jméno, vybavím si prezidenta, vybavím si tento film, vybavím si dvě hodiny skvělé podívané, vybavím si šunku, svetr, telefonáty a Martina Sheena coby úžasného poradce a přítele. Jasná volba. Pětka a bez keců. ()

helloween93

Romantická komedie zmixovaná s politikou, která má jasný cíl, zaujmout americké publikum. Jejich preizdent je zde vyobrazen z té lidské stránky a film působí jako takový náhled do jeho soukromého života. Příběh není bůhvíjak zajímavý, o to zajímavější je obsazení. M.J. Fox se mi ve vedlejší roli líbil. 3* ()

Skleni

Podla mňa klasická romantika z 90-tych rokov. Nič prekvapujúce. Naopak trochu ponižujúce ostatné národy tým ako film poukazuje na Ameriku ako jediný poriadny a super štát. 67% ()

tranquill

Nějak jsem v tom nenašel ani komedii, ani romantiku, ani drama... spíš jen politiku a velká slova. Prostě mě to nebavilo. ()

Kingjiri

Uvítal bych, kdyby se ubralo na politikaření a řešila se hlavně samotná problematika novýho vztahu prezidenta v očích veřejnosti (dramatická linka) a zároveň se víc pracovalo s námětem, že chce prezident dělat spoustu věcí jako každej normální člověk - viz objednávání kytek apod. (komediální linka). Dojem ještě občas kazil silně patriotickej podtext (vlajka na každym rohu nebo patetický typicky americký velkohubý prohlášení) a nezlobil bych se ani za bohatší výpravu (interiérový scény Bílýho domu byly postupem času už trochu ubíjející). Originální námět a našláplý herecký obsazení (Michael Douglas s Annette Bening byly hodně pěkná dvojice) však přece jenom dělaj z Americkýho prezidenta slušnou romantickou komedii, byť jen na jednu projekci. ()

chrispe

Celkem příjemný film, který ale nebudu mít potřebu si pustit víckrát. Michael Douglas je jako zamilovaný prezident sympatický a uvěřitelný, s Annette Bening jsem se moc neuměla sžít a to nejspíš jen z jednoho marnivýho důvodu - ty vlasy!, i když to tenkrát bylo třeba módní, byly prostě příšerný!! :D ()

hlína

Celkem záživná komedie a učiněná voda na mlýn všem antiamirikanistům, kteří si jistě nenechají ujít příležitost a napíšou dlouhý článek o tom jak se jim obracel kýbl v žaludku nad všemi těmi vlajícími vlajkami, srdceryvnými scénkami a projevy... Z pohledu realisty to bylo ale celkem koukatelné a průměrné v dobérm slova smyslu... ()

Petulka88

Podle mě je největším problémem tohoto filmu ústřední pár. Hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická a za celý flim mi k srdci rozhodně nepřirostla. Úplným opakem je pak Michael Douglas jako prezident USA. Ten je totiž sympatický až moc. Jeho prezident z lidu je těžce uvěřitelný a působí až propagandisticky. Vrcholem všeho je pak jeho dcera, která je sice obdivuhodně slušně vychovaná, leč je zřejmě dementní. Ale abych jen nekritizoval, scéna, kdy prezident objednává kytky po telefonu byla docela vtipná. A na konci filmu řekne pan prezident hned 2 sprostá slova! ()

josieaddms

Rob Reiner je dobrý režisér, to je vidět od první scény, od prvního záběru. Co mi vadilo, byla děsná sentimentalita, větší špetka přeslazenosti, a hlavně neskutečná americkost. Chvalozpěv na Ameriku zasazen do dobře obsazené romantické pohádky. Nic víc, nic míň. ()

coco.brice

v podstatě je to příjemná romantická záležitost..ale toho patriotismu a "připosrání" se z duležitosti vlastního presidenta je tam na mne přeci jenom trochu moc...:-) ale zase je tu Michael Douglas...Anette Bening...Martin Sheen a Michael J.Fox...a režie Rob Reiner... :-) ()