Americký prezident Andrew Shepherd má před sebou tři důležité úkoly. Zprávu o stavu Unie, nový zákon o energii a návrh zákona o zločinu. Navíc ho čeká setkání se Sydney Ellen Wadeovou, pracovnicí ekologické Rady pro globální ochranu, která se má zasadit o to, aby prezident přišel s přísnější verzí zákona o energii. Výsledek jejich setkání však překvapí nejen Sydney, ale také prezidenta a celý jeho štáb poradců. Andrew je vdovec a žije se svou dvanáctiletou dcerou Lucy. Prezident se do energické ženy zamiluje a jeho dvoření značně zkomplikuje život nejen jemu, ale také štábu a jasně nahrává do ruky jeho protivníkům. Zejména republikánský senátor Rumson, který chce kandidovat na jeho funkci, si nenechá ujít jedinou příležitost a nevybíravě útočí. Zatímco zamilovaný prezident zve energickou Sydney na večeře, posílá jí kytky a dvoří se jí podle rad své dcery, jeho štáb má plné ruce, protože jeho preference klesají. A navíc FBI zjistí, že má žena záznam, když před třinácti lety na demonstraci pálila americkou vlajku. (TV Nova)

Orlau32

Příjemný film, oba dva představitelé hlavních roli (M.DOUGLAS a Annette BENINGOVÁ) podali velmi slušný výkon. Režisér mohl vybrat na místo ochrankyně přírody nějakou svůdnou vamp, aby divák snáze pochopil, jak těžké to má prezident ( a ještě k tomu vdovec) se takové ženě ubránit. Místo toho zvolil velmi příjemnou zcela průměrnou tvář A.Beningové, která ovšem svou duší a inteligenci očarovala prezidenta Spojených států. Proto se na to tak dobře koukalo, proto by tomu člověk i uvěřil, že se to může přihodit. Překvapuje mě takové nízké hodnocení, ale zřejmě se u nás už solidní společenské filmy tolik nenosí. Škoda. ()

slunicko2

Pohádka z Bílého domu. 1)  Červená knihovna se vyskytuje nejen v německých filmech. Tato americká pohádka o hodném zamilovaném prezidentovi se směle může přiřadit k opusům anglické paní Rosamundy Pilcherové._____  2)  34letého scenáristu Aarona Sorkina velké úspěchy teprve čekají (například výborný seriál Newsroom), ale už tady prokázal, že napsat čtivý (či vlastně koukavý) děj umí. Zkušený režisér a koproducent (jindy i herec) 48letý Rob Reiner dal všemu přiměřenou tvář a dílo je hotovo._____ 3)  51letý Michael Douglas se do role prezidenta přímo narodil (i když, buďme upřímní, tu žádný herecký koncert předvádět nemusel). Mě osobně pak potěšil můj oblíbený 34letý Kanaďan Michael J. Fox (prezidentův poradce Lewis Rotschild)._____ 4)  Film obsahuje velké množství odkazů na americké reálie stejně jako na Sorkinovy a Reinerovy předchozí filmy. Americký či jiný věci znalý divák to jistě ocení._____ 5)  Film mě nabudil a inspiroval k politické kariéře. My name is Slunicko2, and I'm running for President! ()

Skip

Je lepší vládnout nejmocnější zemi světa nebo milovat? No přece obojí. To je jasný jako facka. A o tom to je. Film nenudí ani neprudí, hlavní protagonisté nejsou nijak trapní a nedělají z filmu nepoživatelnou kaši, takže je na co se dívat a moc nepřemýšlet. ()

Fanucci

Óda na USA a "vůdce svobodného světa" ("Právě teď možná jde lybijský otec do práce..."). Děkuji nechci... ()

Martin741

Pacilo sa mi na tejto komedii hlavne zasadenie deja do Bieleho Domu a potom ta nadlahcenost, na ktorej sa vezie cely film. Vyborni Michael Douglas a Annette Bening. Vyborne dialogy a celkovo pohodova atmosfera : 77 % ()

starbrejkr

Douglasovi to jako prezidentovi seklo a spolu s Morganem Freemanem patří k mým njoblíbenějším americkým prezidentům. Příběh sice není nějak extra silný, ale na večer všedního dne ideální film. ()

tomtomtoma

Romanticky idealistický film je velkolepou oslavou lidskosti a čestného charakteru nejvyššího představitele moci Spojených států amerických. A to bolelo, protože pod nafintěným pozlátkem se skrývá pouze přeslazené a emocionálně vydírající romantické hovínko. Samozřejmě, ne všechno je špatné, ale celkové vyznění se svou idealisticky melancholickou romancí je bolestné. Americký prezident Andrew Shepherd (Michael Douglas) je správný chlap, který myslí jen na blaho svého lidu. Navíc je vdovec a potkává svou životní lásku, pro kterou neváhá zarazit každý politický kompromis a vyrazit do boje proti politicky nízkému jednání. Lobbistka za životní prostředí Sydney Ellen Wade (Annette Bening) je okouzlena tím správňáckým chlapem, navíc tak mocným, že okamžitě podléhá jeho kouzlu. Navíc, když se dokáže postavit za správné věci. Z dalších rolí: nejvěrnější prezidentův spolupracovník A.J. MacInerney (Martin Sheen), upřímný rádce ve věcech politických i lidských, prezidentovi pragmatičtí političtí zaměstnanci Lewis Rothschild (Michael J. Fox), Robin McCall (Anna Deavere Smith), Janie Basdin (Samantha Mathis) a Leon Kodak (David Paymer), prezidentova uvědomělá dcera Lucy (Shawna Waldron), a senátor Bob Rumson (Richard Dreyfuss), prezidentův vyzyvatel. Romantika se vším všudy, idealistická, melancholická, emočně vydírající a utopisticky idealistická ve svém vykreslení čistého a spravedlivého charakteru. A všichni jsou tak bystří, odhodlaní, spravedliví, čestní a pohotoví. Úplný ráj na zemi. ()

Wormboy

Romanticky patrioticky film o zamilovanom americkom prezidentovi, skvely namet. No, este ze ho hra Michael Douglas a jeho "vyvolenu" Aneta Bening,pretoze by sa to zrejme zvrhlo do nechcenej sebaparodie,nad ktorou by sme mohli akurat tak zaplakat,takto je to aspon na obcasne pousmiatie sa:) ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - nominace (5) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Annette Bening, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Michael Douglas, Nejlepší režie - Rob Reiner, Nejlepší scénář - Aaron Sorkin ()

gabin(a)

Není to až taková blbost jako Air Force One, ale stejně. Jak někdo může tvrdit, že české předválečné společenské filmy Slavínského a Čecha byly slaboduché. Ve srovnání s touhle limonádou to byly klenoty! Už tam chyběla jen Julia Roberts. ()

c.tucker

Zbytečný romantický film plný nesrovnalostí a nesmyslů. Přehnaná americkost mě v tom filmu zrovna moc neohromila. Douglas sice postavě prezidenta dodal kouzlo, ale to stejně filmu o moc nepomohlo. ()

tom88

Pekná romantika, chvíľami zaujímavé a milé a chvíľami vlečúce sa a nudné. Dej je obyčajný, film ma ničím neprekvapil, ale ani neurazil. Herci si odviedli štandard. Film mi takmer nič nehovorí, možno keby bol svižnejší a zaujímavejší. 60% ()

Triple H

Pozerateľná rozprávka pre dospelých. To je všetko. Zaujímavejší je fakt, že amíci vôbec natočia film, ktorý sa hrdo volá "americký prezident", ten film sebavedomo pustia do celého sveta a on zarobí slušné prachy. 47 miliónov len mimo USA, čo by po inflácii bolo v roku 2014 cca 74 miliónov. Veľmi slušné. Predstavte si, že by do kín vletel obdobný "Ruský prezident", "Slovenský prezident", "Francúzsky prezident", "Nemecký kancelár", atď. Zaujímalo by to veľký počet ľudí mimo danej konkrétnej krajiny? Zaujímalo by to ľudí vôbec tam? Čiže celý americký prezident je o. i. predovšetkým dôkazom až zarážajúco obrovského amerického sebavedomia a faktu, že celý svet im to viac-menej žerie. Alebo že politická situácia a spoločenské nálady vo vzťahu k politikom sa za posledných 20 rokov otočili smerom, kedy by podobná báchorka bola s cynickým úškrnom vysmiata z každej kinosály. ()

Beky

Ameriko krásná, záříš jako hvězda jasná....tohle bylo v nějakým filmu....kromě závěrečného klišoidního proslovu amerického presidenta, neni nic na snímku co by znamenalo vytržení z čistého lehce-nadprůměru...a to vlastně musíte mít ještě rádi klišoidní proslovy!!!!...mě se líbil!!..znaměnitému obsazení vévodí jednoznačně Anette Bening!! a Michael Douglas je solidním sparingpartnerem!!!.poctivých 60%!! Jednou větou: Když překonáte začátek filmu, kde nebudete pravděpodobně vědět která bije, film se vám odvděčí solidní atmosférou Bílého domu!! ()