Requiem pro panenku

• angličtina Requiem for a Maiden (více)
TV spot

Administrativním omylem se čtrnáctiletá Marika dostane místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku. Panuje v něm nelidská mašinérie a sadistické vychovatelky používají tak drastické "výchovné" metody, že se dívka rozhodne bezvýchodnou situaci řešit zoufalým činem... (Magic Box)

njuska odpad!

Přestože má film v úvodu napsáno, že je natočen podle skutečné události, tak to rozhodně není pravda. ()

Zevluska

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů... mrazivá atmosféra, depresivní hudba... velmi opomíjený výkon úchylné Soni Valentové, ze které mi bylo na zvracení,... ty její pohledy ! Viděla jsem to už asi dvacetkrát,ale pokaždé zůstanu sedět a zírat jakoby to bylo poprvé. Všichni vychvalují Holubovou, možná protože je to její jedna z mála záporných rolí... ale pro mě jednoznačně top 3 v jakémkoli pořadí : Geislerová, Hrzánová, Valentová a až pak Holubová ! a poučení : Člověk, který je u moci a kterého nikdo nekontroluje se stává netvorem- již od nepaměti ;-) ()

Otan

Přátelé,vy jste napsali vše,já jen dodám že Marika zavraždila spoustu chovanců,protože podpálila onen brloh...a otázka tedy zní,kdo je vlastně vinen víc? já to nepochopil.2* pro B.Hrzánovou. ()

iveta234

Filip Renč je opravdu režisér " na svém místě". Výborný děj, skvělí herci, prostě bomba. Jen tak dál a mnoho dalších podobných snímků. ()

valinka

Nejhorší je,že předlohou byla skutečná událost.Ze kombinace zneužitelnosti psychiatrie,léků a moci opravdu mrazí ()

A.lis

Je to zdrcující příběh a člověk si neustále připomíná, že je natočen podle skutečné události, což ho neustále udržuje v jakémsi nevěřícím rozpoložení. Ovšem děje je nějak málo, film mohl být podstatně kratší, mít větší spád a hlavně víc akce. ()

lisbethsally

Film naturalisticky vykreslující tehdejší poměry jednoho ústavu pro choromyslné. Absolutně nesmyslná pravidla (sladkosti na pokoji být nesmí, ale kladivo je povoleno!!), k tomu ještě paní "vychovatelky" , které by sami léčení potřebovaly a tresty, z kterých mi běhá mráz po zádech. Věrohodné herecké výkony podpořené příjemnou hudbou. Vynikající československý psychologický film. ()

PanSoudce

Musím uznat, že ač nejsem fanda český filmů (vyjma klasiky a nějakých tšch pěkných starých pohádek), tak mě tento film mile překvapil. Atmosféra napjatá, správně depresivní a Geislerovou jsem konečně viděl hrát něco pořádného (začátek svojí kariéry odstartovala víc než dobře). A taky je to jeden z mála filmů, kde mě nerozčiluje role Evy Holubové - konečně jsem ji neviděl jako hysterickou, ujetou, cáklou, pošahanou, "praštěnou" apod. jako v dnešních výtvorech. ()

Nataniel73

Requiem pro panenku je pre mňa silne depresívny príbeh dievčaťa, ktoré sa omylom ocitlo na psychiatrii a stretáva sa s každodennou ľahostajnosťou a otrasným prístupom nielen k sebe, ale aj k postihnutým v ústave, ktorý nikto nekontroluje. Realistickosť, s akou je udalosť vykreslená podtrhuje aj melancholická hudba a výborný herecký výkon hlavnej predstaviteľky. Zážitok a autentickosť diania dotvára hlavne perfektná kamera a cit režiséra spomaliť záber tam, kde si to situácia žiada. Výborný film, len škoda, že taký smutný. 80% ()

Ondak

Film o tom jak se hlavní hrdinka dostane omylem do ústavu, kde nemá být. Prožíváme s ní její utrpení a pohledy na chování vychovatelů ústavu a lhostejností k pacientům, kde postupně zjišťuje, že něco není v pořádku. Stísněná atmosféra je cítit už od začátku filmu a postupně stupňuje až k finále, které je asi vcelku čekaným rozuzlením. Film má skvělé herecké výkony a i po letech má pořád co nabídnout. ()

Cesty timem

Režisér Filip Renč? To je ten, co režíruje jednu sračku za druhou? Horory (to je jeho), muzikály... Tady si myslím sám pro sebe nastavil nepřekonatelnou laťku. A to to stejně u mne nemůže být za 5*. Jsou to slabší 4 a díky výbornému soundtracku Ondřeje Soukupu zaokrouhluji nahoru. ()

Sa.sa

Hodně kvalitní film ze kterého zamrazí, když si člověk uvědomí, že vychází ze skutečnosti... Rozhodně stojí za to si počkat na závěrečné titulky a rozuzlení... ()

Nick321

Četl jsem, že skutečná "Marika" nebyla zase takové neviňátko jako ve filmu, prý například mlátila chovanky. No, už je mrtvá, takže ať to bylo jakkoliv, o mrtvých jen dobře. Každopádně je to silný příběh. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů