Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

mkubalikova

Moje nejoblíbenější zpracování Robina Hooda - snesitelný Costner, výborný Freeman, totálně odpudivý Rickman a skvělá hudba (včetně toho ohraného fláku od Bryana Adamse). 80% ()

Autogram

Asi o niečo menej historicky presný Robin Hood, ale poňatý netradične viac s humorom. Výprava typicky hollywoodska, nešetrí sa ohňom a dymom. Len si spomínam, že po dobrom seriáli som očakával ešte trochu väčšiu bombu. ()

vyfuk

Máme zde přímo hafů filmů o králi zbojníků aka Robinem Hoodem. Otázka zní, která z nich je ta pravá. Nuže, verze Kevina Reynoldse má své kouzlo hlavně v tom, že má humor, má dobrý příběh. Jedna z nejdivnějších věcí celkově na tom je, že se film tváří jako rodinná klasika, pro celou rodinu, ale nikomu nedělá problém tak někoho zabít, řezat, a nebo skoro znásilňovat. I přesto všechno tento film musím porovnávat s poslední RH snímkem, který jsem viděl a tom ten od Ridleyeho Scotta, který mne mimochodem hodně příjemně překvapil. Tento film má mnohem vyšší hodnocení a přesto je to dle mého na stejné úrovni. Věc, která mne trochu zaráží je ta, že film je také slavný svou písní od pana Bryana Adamse, který zazní čistě instrumentálně bez jediného Adamsova hlasu. Costner a Freeman tvoří perfektní duo. ()

Philoun1

Nemám co vytknout. Skvělý Costner ještě ve formě, skvělá atmosféra co víc chtít. Určitě nejlepší film o Robinovi co sem kdy viděl. ()

deckardx

Vyborne zpracovani Robina Hooda.. Perfektne obsazeny film - Kevin Costner jako Robin z Lockley, Morgan Freeman jako Saracensky bojovník a v neposledni rade malinka, ale velmi pusobiva role Seana Conneryho jako krale Richarda.. Presto tomu filmu na pet hvezdicek neco chybi.. Asi je to delkou, na kterou jsem uz haklivy... Jinak asi nemam co vytknout-proste pekny film na pekny sobotni vecer... ()

jatamansi

Jsou více či méně vyvedení Robinové, dramata, parodie, seriály. Tento patří k těm nejvyvedenějším a zásluhu na tom nesou pochopitelně oba hlavní představitelé. Pro mne především připsaná postava Azeema, Morgana Freemana. Charismatický černoch si mne podmanil už před léty a filmy s ním můžu i opakovaně. Kromě toho mu turban mimořádně sluší. Navíc zde je kromě klasického Hoodovského příběhu i vtip, humor, nadsázka, vzácné koření. K tomu podmanivá hudba, excelentně vybrané exteriéry a ještě excelentnější typy padouchů v čele s Alanem Rickmanem a Michaelem Wincottem. Jako obvykle se tvůrcům skvěle podařilo zamaskovat Costnerův podměrečný vzrůst. A Čechům velmi slušně nadabovat zejména představitele hlavních rolí. Co vlastně může ještě filmový fanoušek chtít? Zbojníci vyvedená banda, usměvavá, plná jízlivých postřehů, laskavá. U tohohle Robina se bavím fakt královsky. ()

Casablanca

Čistá nostalgie... Vzpomínám si, jak jsme s bratrem přehrávali scénku "A mám vám taky zatancovat???" :-) BTW viděla jsem film ve Francii - zdejší verze se liší v několika zásadních scénách, které dočista mění některá fakta. ()

Fox85

Viděno asi už dvacetkrát a stejně se zase někdy podívám znovu. Tenhle film je prostě na mém feel-good seznamu a nejspíš tam zůstane navždy ()

Hortenzia

ďalší z tých vydarenejších costnerových filmov...robina hooda snáď videl každý a treba uznať,že má svoje čaro (aj vďaka alanovi rickmanovi) ()

made1

Ten film není zlý a asi je to už klasika, ale mě víc láká projekt, který se chystá. Hood bude padouch a šerif skutečný muž práva. Dvě hvězdičky za Freemana a Rickmana. Plus filmový hit. ()

Cejny

Nejlepší Robin Hood, zrovna se chystám na remake s Russelem Crowem, ale tuším, že Král zbojníků v podání Costnera je mnohem lepší. ()

kenkaku

Reynoldsův Robin Hood patří mezi mé nejoblíbenější. Nevím čím si to zasloužil, ale vše do sebe moc krásně zapadá. Tedy je to "klasický" Robin Hood jak ho popisují báje + obsahuje pár drobných novinek a "zvláštností" které dávají šanci se odlišit od kdejakého jiného Hooda. Zcela bezkonkurenční je pak Alan Rickman a jeho "všeho schopný maniak" šerifa z Nottinghamu. Příjemná je zajisté i přítomnost sira Conneryho jako krále Richarda. ()

herr_carter

Kevin Costner a pro mě jeho životní herecký výkon a nejlepší role (řadím i před Vlky), skvělá výprava, kostýmy a herecké výkony, takhle by měla správně vypadat každá rekonstrukce bájného středověkého příběhu, pakliže je na ní vyčleněn dostatečně vysoký rozpočet................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Sdoom

Stárnoucí film, bohužel. Má to stále svoje určité kouzlo, jako kdysi, když jsem to viděl jako kluk, ale věk tomu odpárat prostě nejde. Šablonovitý děj, černobílé postavy, laciné kulisy, to jsou asi největší neduhy jinak docela zábavného filmu, pokud pomineme celkem brutální úpravu historických faktů (v tomto smyslu je to spíš pohádka, než historický film). Ale tak na ty slušný 3 hvězdy to pořád stačí. P.S.: Ten přepis na blu-ray je vskutku otřesnej, chtělo by to řádný remaster. (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

Vynikajúca dobrodružná podívaná, ktorá ani po rokoch nestráca nič zo svojej pôsobivosti. Kevin Costner v role Robina je perfektný a spolu so svojou družinou sa mu podarilo vytvoriť hrdinov, s ktorými sympatizujeme a držíme palce až do konca. Na opačnej strane je bezchybný Rickman, ktorý strúha také výrazy tváre, že mu máte chuť jednu vraziť. A k tomu všetkému ešte pripočítajme peknú hudbu od M. Kamena a vynikajúcu pieseň od B. Adamsa. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman