Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Jeden z najvačších sympaťákov 90tych rokov - Kevin Costner vs. jeden z najlepších záporákov v dejinách filmu - Alan Rickman. Je to príjemná oddychovka, ktorú si pozriem vždy rád. Na nedelné poobedie raz za dva roky priam ideálna voľba.(22.4.2011)

Po režijní stránce pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda v čele s Kevinem Costnerem a naprosto úžasnou hudbou.(6.9.2009)

rozpocet $48 million trzby celosvetovo $390,493,908(5.11.2006)

Trochu jsem se bál, jak v mých očích dopadne film, který jsem v rané pubertě miloval - a nějakých dvanáct let od posledního vidění musím říct, že pořád zůstává velkoryse zábavným dílem na motivy profláklé Sherwoodské báje. Neodiskutovatelným králem filmu je Alan Rickman jako šerif z Nottinghamu - geniálně napsaná role z něj činí jednoho z nejzábavnějších záporáků všech dob.(30.12.2013)

Pepsi verze legendy o šéfovi hnutí odporu ze sherwoodských lesů, v niž má tento archetyp lidového hrdiny účes Jamieho Olivera, při koupeli ukazuje holou (dublérovu) prdel a více než půl filmu se řídí písní B.Adamse „Všechno co dělám, dělám pro sebe“. Scházelo mi mystično britského seriálu s Michaelem Praedem, středověký špinavý esprit i rovnováha mezi dramatem a líbivou rozjuchaností. Navíc se pro kanál MGM zhostil dabingu Robina Ernesto Che Guevara Chekan, což může nejednomu zkazit večer.. Ještěže A.Rickman propůjčil své postavě dostatečné množství noblesy i lability a řeknu vám, chvílemi mi bylo pána z Nottinghamu docela líto. Kromě toho, že se nemůže spolehnout na své podřízené, tak mu ten Jánošík z Locksley hatí veškeré mocenské i sexuální plány a navíc mu bere popularitu u levicových voličů rozdáváním sociálních dávek! A co je nejhorší, já teď musím kvůli šerifově nedůslednosti každý prosinec shánět dárky jak blbec!(22.8.2013)