poster

Robin Hood: Král zbojníků

 • Česko

  Král zbojníků Robin Hood

 • USA

  Robin Hood: Prince of Thieves

 • Slovensko

  Robin Hood - Kráľ zbojníkov

 • Slovensko

  Kráľ zbojníkov Robin Hood

 • Velká Británie

  Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Na Costnerova Hooda jsem se podíval po letech, s chutí a rovnou na rozšířenou verzi. Spokojenost? Maximální. Jde přesně o ten (na tehdejší poměry rozhodně) velkofilm pro celou rodinu, ze kterého si to "něco" může vybrat každý. Nenapíšu teď nic nového, když pochválím hlavně Alana Rickmana, jehož šerif je jeden z nejzábavnějších záporáků v dějinách filmu (výkřiky typu "A zrušte Vánoce!" mluví za vše). Byla by ale škoda zapomenout na senzačně sehrané Kevina C. a Morgana F., jejich vtípky (dalekohled, "Je čas splnit slib, Azime!") a celkovou sympatičnost vůbec. Pravda, pro Marianu mohli hoši z castingu vybrat o něco pohlednější herečku, ale buďme rádi alespoň za to, že lady není naivní hloupoučká nanynka, jako v jiných verzích sherwoodské legendy. Pochválen budiž i Michael Kamen za příjemnou hudbu s návykovým motivem (Bryan Adams ale ať si trhne) a také Kevin Reynolds, který by už hernajs mohl zase něco natočit. Zkrátka pět.(9.11.2010)

 • genetique
  ****

  Ja si asi radšej ani nebudem robiť nádeje lepšieho spracovania o legendárnom zbojníkovi, ale načo aj, veď toto je úplne postačujúce a mne vyhovujúce už niekoľko rokov. S perfektným obsadením a dobrodružnou výpravou. Angličania sa môžu červenať, že to za nich museli zvládnuť Amíci. 80%.(6.3.2006)

 • Melies
  ****

  7 / 10 Zaujímavé, pomerne naturalistické spracovanie starej legendy, ktoré sa môže pochváliť výborným hereckým obsadením (Costner, Freeman, Rickman), dynamickým spádom a krásnou výpravou. Logika filmu sa síce párkrát na čas stratí v hustých Sherwoodskych lesoch a chvíľu potrvá, kým nájde cestu von, ale aj tak je to solídna zábava na dlhé sobotné večery.(24.12.2005)

 • Shakers
  ****

  Pre mňa najlepší Robin Hood! Super herci (hlavne Costner a Freeman),scenár, vypráva, kamera, kostými a svižné a napaditá akcia. Predovšetkým je to veľmi sympatická verzia Robina Hooda s charizmatickým Costnerom a sympaťákom Freemanom. Je to vtipné, dobré a pekne sa na to pozerá. Proste kvalitný oddychový film, ku ktorému sa radi vždy vrátite.. 89% - 4*(18.10.2009)

 • movie
  ****

  Klasický příběh v příjemném zpracování se sympaťákem Costnerem a totálním pošukem Alanem Rickmanem, v roli záporáka, který se pro podobné role prostě narodil!(29.8.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace