Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Film jako podle učebnice. Akce, romantika, exotika (ano Morgan Freeman :), vtípky a dobrodružství. Costnerův ROBIN HOOD patří k nejlepším a asi taky nejznámějším zpracováním téhle zbojnické legendy. Navíc Alan Rickman tady předvedl jednoho ze svých nejlepších slizounských záporáků. Mám ten film prostě rád.(14.7.2007)

Po režijní stránce pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda v čele s Kevinem Costnerem a naprosto úžasnou hudbou.(6.9.2009)

Strašlivá taškařice. Především ke konci nehoráznej LOL. Todle se Reynoldsovi povedlo.(4.8.2007)

Kevin Costner v jedné ze svých nejzábavnějších rolí, Morgan Freeman jako Saracénský válečník, Alan Rickman jako dokonalá fraškovitá špína Šerif z Nottinghamu, doslova královský Sean Connery, Christian Slater jako zákeřná lasička, jenom Lady Marion snad mohla být trochu hezčí (když už ji hrála i Uma Thurman nebo Kate Moss;)). Velkofilm o Robinu Hoodovi, do devadesátých let nadšeně vlétající hrdinský epos, který rozhodně nemá s původní pověstí příliš společného. Ale je to skvělá podívaná a i ten soundtrack stojí za hřích (pokud trpíte averzí ke kanadským dřevorubcům, vezmete určitě zavděk OST od Michaela Kamena).(28.1.2003)

Zřejmě nejznámější verze příběhu o legendárním zbojníkovi. Kevin Costner v době své největší slávy oplýval charismatem a dokonce i hrál a ne jen simuloval herectví. Slušný výkon předvádí i Morgan Freeman, ale hlavně mě zaujal Alan Rickman jako největší záporák filmu. Jeho výkon je opravdu skvělý a zastiňuje všechny ostatní postavy filmu přesto, že nemá tolik prostoru. Hold asi něco bude na těch povídačkách, že role záporných hrdinů jsou ty nejjednodušší, protože se při nich málokdo musí výrazně přetvařovat. :) Tím ale nechci říct, že je to zrovna Rickmanův případ... :)(8.8.2003)

• - Mel Gibson sa vyjadril, že bol oslovený s ponukou na hlavnú úlohu, ale práve dokončil iný dobový film - Hamlet (1990) - a tak odmietol. (beso74)

• - Sean Connery dostal za svou roli krále Richarda 250.000 dolarů a všechny je věnoval na charitu. (don corleone)

• - V kino traileri je použitý iný pohľad na plávajúceho Robina Hooda (Kevin Costner) ako vo filme. (beso74)