Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Kevin Costner v jedné ze svých nejzábavnějších rolí, Morgan Freeman jako Saracénský válečník, Alan Rickman jako dokonalá fraškovitá špína Šerif z Nottinghamu, doslova královský Sean Connery, Christian Slater jako zákeřná lasička, jenom Lady Marion snad mohla být trochu hezčí (když už ji hrála i Uma Thurman nebo Kate Moss;)). Velkofilm o Robinu Hoodovi, do devadesátých let nadšeně vlétající hrdinský epos, který rozhodně nemá s původní pověstí příliš společného. Ale je to skvělá podívaná a i ten soundtrack stojí za hřích (pokud trpíte averzí ke kanadským dřevorubcům, vezmete určitě zavděk OST od Michaela Kamena).(28.1.2003)

Ja si asi radšej ani nebudem robiť nádeje lepšieho spracovania o legendárnom zbojníkovi, ale načo aj, veď toto je úplne postačujúce a mne vyhovujúce už niekoľko rokov. S perfektným obsadením a dobrodružnou výpravou. Angličania sa môžu červenať, že to za nich museli zvládnuť Amíci. 80%.(6.3.2006)

Skvělé dobrodružství, romantika, akce... - prostě super!(20.9.2006)

Tak přesně tenhle film se mi vybaví, když se řekne hollywoodská limonáda, ale těsně za tímto už jaksi pejorativním označením neomylně přikvačí slovo kvalita. Že to nejde dohromady? Nedejte na škarohlídy, podívejte se sami a pak mi dejte za pravdu.(17.11.2003)

rozpocet $48 million trzby celosvetovo $390,493,908(5.11.2006)