Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Vždy mě moc těší, když můžu i po několikerém zhlédnutí staršího snímku najít pro sebe něco nového, něco, co jsem doteď opomíjela, čeho jsem si zase tak nevšímala. Tentokrát jsem si užívala nesporně nejlepšího hereckého výkonu z celého filmu, jedinečného Alana Rickmana. Ve své roli zlého šerifa z Notthingamu doslova zářil. Až jsem se přistihla, že bych spíš měla fandit těm hodným z lesa místo těch, kteří se chtěli zcela nečestně! domoci trůnu. Při závěrečné scéně, kdy chtěl "čistě" zneuctít lady eM jsem se bavila snad nejvíc. Příběh krále zbojníků z Locksley, s Kevinem Costnerem v hlavní roli, je jedním z nejpříjemnějších filmových zpracování. Kevin byl fešák, v té době ještě příliš neokoukaný a mně se přirozeně hodně líbil. Komu jsem nikdy nepřišla na chuť byla Mary Elizabeth.(5.1.2015)

Pouze prumerne a typicky americke zpracovani krasne anglicke legendy. Kevin hraje dobre, ale pribeh je moc vyumelkovany a scenar nedotazeny.(25.1.2004)

„Kresťan, si čudný...“ – „Ale šťastný.“ Keď sa v roku 1991 rozhodol narcis Kevin Costner (to už mal za sebou POLE SNOV či triumf s TANCOM S VLKMI) so svojím vtedy-ešte-kamarátom režisérom Kevinom Reynoldsom (neskôr ich čakali ešte VODNÝ SVET, RAPA NUI a koniec vzťahu), oživiť legendárneho anglického zbojníka, nezohnal si len poriadne mastný rozpočet a množstvo tradične sychravo anglických lokácií. Zohnal si tiež tomu všetkému odpovedajúci veľkofilmový scenár (akcia, hrady, kobky, láska, humor) a slávneho speváka, ktorý k filmu naspieval veľký romantický song. A zbytočne nerozmýšľal – prihodil tu maurského osobného strážcu (Morgan Freeman!), tam Alana Rickamana ako afektovaného titulného zloducha, tamto zlú čarodejnicu (ufff), hentam hrdého Seana Conneryho (ktorému kedysi dopomohol k Oscarovi za kriminálku NEPODPLATITEĽNÍ) a ja neviem čo všetko ešte. Je to bordel, ale prekvapivo zručne nakrútený, herci výborní (s výnimkou nevierohodného mladučkého Christiana Slatera, naopak príjemne poteší obrovský Nick Brimble). Jemne (alebo skôr poriadne?) tupé, ale tiež riadne zábavné dobrodružstvo.(26.10.2004)

nejleší zpracování Robina Hooda, Kevin Costner se sice na hooda nějak moc nehodí, ale už jsem viděl horší a ještě k tomu Kevin Costner je dobrej herec, takže se tý role zhostil celkem slušně. Děj je dost ohranej, ale co vymýšlet, když už to je několikátý zpracování a rozhodně ho nějak nepokazili. já jsem byl docela spokojenej, ale za ty malý nedostatky jenom 4*(21.3.2005)

Nejoblíbenější film mého dětství.(9.1.2005)