Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Aywes

Nadprůměrně natočené ztvárnění Robina Hooda. Kevin Costner celkem padne do role a vtipný šerif dodává snímku oživující scény. Mě se to moc líbilo a tento snímek mám velmi rád už i díky soundtracku. Velmi se povedlo a toho si cením. " A zrušte vánoce! " ()

ToAletak

Film mého mládí. Všem jistě známý příběh Sherwoodského hrdiny Robina Hooda ve skvělém filmu Kevina Reynoldse. ()

Idealista

Šílený mix akce , dobrodružství , romantiky , humoru a budy movie . Prostě vše co v té době bylo cool ( tehdy se u nás tento výraz nepoužíval ) . Mohlo to být lépe zrežírované , některé scény mi příjdou nechtěně komické . K.C zde předvádí svůj standart . M.F dokazuje že v jakékoliv blbosti hraje s nadhledem . A.R je smrtonosný parchant . Díky těm třem to není sračka . Musím uznat že i po letech je to dost zábavné ! ()

Danulinda

Od Američanů se dalo očekávat, že narozdíl od jemnějších Britů vsadí na akčnost a trochu jsem se obával, aby to nepřehnali a nesnažili se upoutat za cenu laciných katastrof, střílení apod. jak je tomu ve většině současných filmů. Naštěstí je zde vidět ještě vliv 80. let a kromě výborné hudby, skvělých herců a krásné přírody je zde názorná ukázka toho, jak skvěle lze zpracovat scénář a udržet diváka přibitého k obrazovce i bez neustálé střelby či padajících domů. Výborně USA! ()

Petr59

Nejen, že se jedná o nejlepší zpracování Robina Hooda, které znám, ale zároveň se jedná o jeden z nejlepších historických filmů, všech dob. Herecké výkony výborné, příběh byl zpracován velmi záživně, tomu filmu se toho nedá moc vytknout. ()

Slam7

Tak jasný...všichni Robinové vždycky byli, jsou a budou největší borci!!!!!:)))))) A Robin Hood je z nás všech hned ten druhej největší borec:) Teď k filmu...super obsazení dává filmu pořádnou šťávu, některý nedokonalý scény tihle herci bez problémů zamaskujou! Já vlastně nemam nic moc co vytknout...určitě by se něco našlo, ale proč to hledat:) ()

tonton78

nepřekonatelný a nepřekonaný Robin Hood, paradoxně díky hlavnímu záporákovi v podání Alana Rickmana...to rodeo co předvádí v tomhle filmu jsem teda nežral, co scénka, to výtečná hláška a takhle roztáhnout nohy upjaté nevěstě by asi chtěl každý nedočkavý ženich...tenhle film jen tak nezestárne, Bohu dík..akorát teda do role Marianne mohli vybrat hezčího chlapa..ale to je detail ()

elanista1

Vobec ma to nechytilo. Citatelne, neoriginalne, rozpravkovo naivne a neviem co este, obohraty scenar, spusta predvidatelnosti, aspon obsadenie je dobre, Sean Connery! Za tie 4 vety co povedal dostal 250 000, to je sila co, /ze ich dal na charitu je druha vec/. A samozrejme skvela zaverecna piesen od Bryana Adamsa, vlastne len kvoli nej som si pustil film a zaverecne titulky boli pre mna vrcholom. ()

gefr

Stará dobrá, poctivá práce. Takhle nějak má vypadat dobrodružný film. Costnera moc nemusím, až na dva filmy: Robin Hood a Vodní svět. ()

swinevenca

Určitě jsem na to dřív díval s větším nadhledem. Teď mě třeba Robinovo machrování nebo pár zbytečných nesmyslů dráždí, ale pořád jsem lepšího Hooda neviděl. Pěkný lesní hnízdo a nástrahy, kvalitní hudba s patřičnou dávkou epických vložek (byť se epickými momenty ve filmu mohlo šetřit). Nechápu, proč tam je, ale když ho tam někdo nacpal, tak vypíchnu ten naskillovanej pomalovanej doprovod. Šerifova pošahanost byla spíš pro pobavení, nechápu, jak může mít tenhle magor autoritu k vládnutí. A Marianna? Nic. ()

Gig

Kdo by neznal ten příběh, tu legendu o jednom zbojníku z lesů tam kdesi v daleké Anglii. Kdo by neznal tu bandu kolem něho - Willa, bratra Tucka, malého Johna, tedy Johna Malého, kterému říkali malý John. Kdo by neznal tu nehynoucí lásku Marion a Robina. Jó, to byly časy, svět byl mladý, tehdá vládl král Richhard - Lví stdce. Vládl? No u trůnu spíš byl jeho bratr princ Jan. To tenkrát zněla ta krásná píseň od Bryan Adamse, že vše co může udělat, udělá pro ní... To jsem já byl tenkrát kluk a miloval dobrodružství jako Ivanhoe a spol, no a taky samozřejmě obdivoval tehdá mladšího Kevina Costnera a fandil mu, ať se pomstí za svou rodinu a vrátí trůn Richardovi. No historie byla zřejmě jiná, ale co na tom. Legendy zůstávají. ()

harycek

Jedno z nejlepších provedení!!!Jen poznámka: jako kluk jsem na škole v přírodě kecnul do kravince a koňské "koblihy" jse v Kolíně zažil také a nikdy mi nepřipadalo , že by výrazně páchly , i ten kravinec ,takže jak se K.C natítá tou koblihou , mě připadá zbytečné!?!?! ()

Plaque

"Locksley!!! Vyříznu ti srdce lžíci!" Aaaaaaaa, po stoosemdesiatypiaty krát zimomriavky po celom tele. Toto je film, s ktorým som vyrastal, toto je film, ktorý je naprataný historickými nezmyslami až do prasknutia a pritom mi to je úplne jedno. Pretože toto je film, na ktorý sa nesiaha. Tam kde jedni sledovali Tom a Jerry, Scooby Doo a Káčer Donald, tak iní k tomu ešte nedýchali pri Robinovi, Winnetouovi a Votrelcovi. To bolo detstvo, páni moji. Mega film priam posvätného charakteru, kde je každá hláška naučená naspamäť a odrozprávaná spolu s hlavnými hrdinami počas deja. Preto musím väčšinou tento film pozerať sám, lebo inak leziem všetkým okolo na nervy :) Snáď len môj brácho vie, o čom hovorím ;) ()

blazma

Pokud si vzpomínám dobře, tak nejspíš tohle byl můj první film vyprávějící o Robinu Hoodovi. Kdo by se zkrátka nechtěl stát hrdinou chudých a noční můrou bohatých. Jojo umět takhle střílet z luku bylo by to bezva. ()

papuchalk

Krásná vzpomínka na devadesátý léta, neviděl jsem to snad 25 let. Dobrodružný filmy tehdy měly takovou zvláštní neopakovatelnou atmosféru. Překvapilo mě teda kolik scének má komediální vyznění na hraně parodie. Vůbec celý film osciluje mezi dvěma extrémy, komediální akce a bojůvky, a poměrně brutální zabíjení, popravy, bitvy. I ten záporák je tak komediálně vyšinutý, že ho nelze brát moc vážně. : / Zpětně vzato, o Robinu Hoodovi se mi asi nejvíc líbil fantasy seriál z osumdesátých let, na který jsem koukal jako dítě. A bůhví proč jsem mu dal jen 3 hvězdy. ()

Lina

Zpracování Robina, které se celkem vydařilo. Kevin Costner si zas jednou užil akce, a to hned od začátku při útěku z vězení. Alan Rickman tu svého šerifa podal s nečekaným humorem, což je dobře, protože smrtelně vážně tenhle americký styl brát nemůžete. Film mám ale ráda hlavně kvůli hudbě (Michael Kamen) a v podstatě se na něj vždycky dívám spíš jako na výborný dlouhý videoklip. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman