Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

MrJoda

Člověk si musí zvyknout, že v tomhle fimu je úplně všechno strašně přehnané. A pak si ho fakt užije. Je to klasika. A zrušte Vánoce! ()

aneta105

Netajím se tím, že jako dítě jsem měla příběh Robina Hooda dost v oblibě, dokonce tak moc že jsem tento film viděla každý týden minimáně jednou. A div, neokoukal se mi, nikdy. 90%, a pak přišel rok 2011 a s ním i nový Hood s Russelem a já mám těžké dilema vybrat, který je lepší.... ()

andy60

Pohádka pro dospělé, i když dobře natočená. Myslím, že se skutečným Hoodem to mělo pramálo společného. Tady je všechno po americku vyšperkované, kladné postavy jsou tak bezchybné, že mluví v podstatě spisovně a Mirek Dušín je vedle nich grázlík. Naopak, ty záporné v sobě nemají jedinou pozitivní vlastnost, ale což...., divák to tak zřejmě chce, tak je mu to tak naservírováno. Trochu mně vadila i délka, vlastním prodlouženou verzi (149 minut), u které jsem se chvílemi i nudil. ()

nogi

No, co dodat, je to oskarový snímek ;) ale pro mě to má hodnotu v idylický, někdy až pohádkový výpravě (teda, místy dost naturalistický), sympatických a uvěřitelných hrdinů no a hlavně místy neskutečně groteskního záporáka "Snapea". Je to prostě super jízda i po těch skoro 30 letech od premiéry, nikdo si nehraje na mistra digitálních triků a všechno je hezky poctivě udělaný.. ()

Elanornegra

Skvelo obsadeny film, ktory som ako maly miloval. Ubehol cas, casting ostal, dej slusny aj ked ma to v istych chvilach dost nudilo. Uz to pre mna nebolo to co byvalo. Az na konci filmu som si uvedomil, ze tam hral aj fakt mlady Christian Slater. Aj kvoli krasnej Mary, skvelemu Kevinovi Costnerovi, Freemanovi aj Alanovi a malemu Cameou Seana Conneryho 70% ()

ezop1012

Hudba dobrá, herci dobrí dajme tomu, kamera dobrá, príbeh zlý. Áno najväčšia slabina je príbeh, ak by to cele bolo bráne ako komédia, tak mám menšie výhrady. Film, ktorý po par minútach začína padať do komédie a po polovičke filmu je to už tragikomické a pritom to mohla byt napríklad veľmi dobra dráma. Je to slabý priemer a nebyť Rickmana tak možno jedna hviezdička. P.S. Costner nevie hrať, Freeman je politika korektnosť, Mastrantonio je nesympaticka, Rickman je, ako vždy výborný a nepoznám jedného herca, ktorý by záporné postavy vedel zahrať lepšie ako tento nedoceneny herec. ()

GrooteLulu

Nejlepší verze Robina z Locksley, kterou znám..krásně zahrané role (Azeem), vynikající soundtrack, kdy "Everything i do, i do it for you" vládla hitparádám a hlavně perfektní scény (maurské vězení, Sherwood, popraviště). ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman