New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Sadova302b50

"Vy jste Němci?" aneb musí se na to s velkým nadhledem. Pryč jsou doby geniální Magické hlubiny, Leona nebo Brutální Nikity. Tohle je zábavná oddychovka, má jednoduchý příběh, ale je výsostně natočená, skvěle zahraná, místy dost originální i docela vtipná. Zlobit se na ni rozhodně nemůžu. 80% ()

Aerilynn

Klasika. Ani s léty to neztrácí na svém půvabu. Úžasný Bruce, parádní Milla a záporák Gary? Dokonalá trojika co vás provede koncem světa a nakonec ho odvrátí. ()

StarFsh

Myslím, že Luc chcel byť odmalička gynekológom, ale nejako mu to nevyšlo, tak sa k svojej vášni vrátil aspoň v tomto hviezdami nabitom filme, kde sa všetko točí okolo piateho elementu - (Milošovej) ku*dy. Efekty a vizuál za päť, ale ten zbytok nestojí ani za to, aby som sa namáhal tu o tom písať. ()

pekkanik

Nikdy som si nevedel predstaviť, že by bolo možné skombinovať francúzsky šarm s hollywoodskou filmárčinou. A hľa, podarilo sa to na jednotku s piatimi hviezdičkami. ()

Trucker odpad!

Trapný rádoby humor, děj absolutně o ničem, zmateně až debilně jednající postavy, holka "pátý element" neustále žere jako prase a pronáší infantilní hlášky. A když se k tomu všemu přidá ten zřejmě několika narkotiky zároveň sjetý hyperaktivní bukviční moderátor, tak je demence dovršena k dokonalosti. ()

ivvi

Podľa môjho skromného názoru jeden z najlepších akčňákov vôbec. Skvelé obsadenie, z ktorého najviac vyniká Pán Zloduch Gary a Chris Tucker a lá čierny Jim Carrey + originálne scénky & pekná idea. ()

pony444

Chris Tucker nesklamal v tomto filme. Mila Jovovich ako dokonalá bytosť?..super. Perfektne sci:fi. Plne 4 hviezdičky. ()

k.rakonos odpad!

Tak tenhle druh filmu nee. Vypnuto po úvodních 10 minutách. Sci-fi sem tam ano, ale úplně jiný druh. Sci-fi, fantasy a komedie, to je směs, co holt nemůžu akceptovat. Mega vysoká procenta, to je vlastně taky takové sci-fi. ()

adys.sp

Film mi občas připomínal mé oblíbené Star Wars,ale mnohdy byl režišér velmi originální,bylo to vtipné,milé,napínavé a Willis s tělem plavce z Pátého elementu udělalo příjemný film. ()

tina18

V detstve asi prvé moje "vážne" sci-fi, ktoré ma absolútne fascinovalo. Po nedávnom znovu- pozretí je môj pocit podobný, veľmi dobrá myšlienka, má to vtip aj vážnosť, herecké výkony sú fajn - Gary Oldman je absolútne geniálny- proste vec, ktorú si rada pozriem znovu a znovu. ()

Rathe

Pátý element vypráví skvělý příběh z budoucnosti. Bruce Willis hraje naprosto skvěle. Ale role Milly Jovovich se mi moc nelíbila. Já ji naprosto žeru v sérii Residenta Evila, ale toto mě úplně nezaujalo. Navíc hlavní protivník na mě působí jako komik z neúspěšné reallity show.. Příběh je perfektní, ale futuristické prostředí jsem viděl už mnohokrát lepší než zde. ()

mapar

Takhle má vypdat scifi. Dokonale vyprofilované postavy, které vás okamžitě zaujmou, zasazené do konzistentního scifi universa. Nechápu jenom to, že to nemá víc dílů. Tolik kreativní energie, co odsud sálá, by leckeré značce vystačilo na pět filmů a dva seriály ()

Robinex

Je scifi a scifi... tuhle scifi jsem diky podani (Tucker, hudebni pasaz na lodi, Bruceovi hlasky...) nikdy nebral az tak vazne, ale stalo se to mou nejoblibenejsi scifi pohadkou. A Oldman? Famozni ulet! :-) ()

VelkaKobliha

Originální sci-fi s perfektními kostýmy a kulisami. Děj a zápletka nejsou nikterak složitá, ale film nabízí i tak žasnou podívanou. ()

Daevos

Jako sorry, budu asi jedinej, kdo tenhle film strhá, ale fakt nemůžu jinak. Když jsem ho viděl poprvé, řek' jsem si: "Ty vole, todle byla řádná kokotina. Čemu se to ten Brus propůjčil?" Pak jsem tomu dal šanci podruhé a výsledek byl stejný. Sračka májová. Málem jsem pak dostal za to od kámošů na tlamu a byl jsem nucen tomu dát ještě třetí šanci. A výsledek? Trojnásobné shlédnutí tohoto filmu bylo pro mě větším utrpením než rektoskopie prováděná stokilovým potetovaným gastroenterologem. Díky, už nikdy více. A tu jednu hvězdu dávám jenom za epizodní roli Dylena MekKeje, kterého si pamatuju z BH 90210. ()

Redukovana.K

Pátý element Když jsem jako malí v roce 1997 poprvé viděl tento film. Neměl jsem mnoho potuchy o hlavním ději ale fascinovaně jsem sledoval létající taxy vesmírné lodě a hotely a neuvěřitelnou show kdy si to akční hrdina rozdává s padouchy.. Léta plynula a já se po mnoha letech k tomuto filmu dostal znova. V době kdy film srší CGI a po pěti letech už je nedokonalost počítačové animace vidět. Je neuvěřitelné jaké si Pátý element udržuje triky trochu starší ale úžasné. To by samo o sobě bylo sice hezké kdyby se tu neukázala genialita Luca Bessona a Robert Mark Kamen. Luc Besson je génius detailů každá maličkost, ať už jde kostýmy kde Jovovič a.k.a "Lelu" a Willis a.k.a "Korben Dallas" musí prostě ladit k sobě, nebo střih a hudba kde každý detail musí být vyžehlen tak aby vše do sebe zapadalo. Vrcholem tohoto génia jsou pak maličkosti které doceníte po třetím čtvrtém zhlédnutí kdy vám dojde, že se hlavní záporák s hlavním hrdinou nikdy nepotkají a co víc možná ani jeden netuší že ten druhý existuje. To vše je dílo mistra detailů který ve spolupráci s Markem Kamenem postavili i hlavní nosný děj tak dobře že vzniklo skvělé dílo. ()

Dstar

...tak viděl jsem od Luca Bessona i jiné snímky,ale tento byl jednoznačně nejzábavnější...Sci fi komedie plná akce a reakce:) Viděl jsem to snad 20kráte a stále bez nudy a štourání v nose... ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí