New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Shtinky

jeden z tých lepších scifi filmov, s výborným hereckým obsadením a skvelými vizuálnymi efektami. Nie je to síce zrovna ten druh filmu ktorý by ma nejako veľmi oslovoval, ale rád som si to pozrel. ()

luek

Výborný Willis, Oldman a Tucker. Naprosto originální příběh i prostředí. Kostýmy Jean-Paul Gaultier, a stojí za to. Bezpočet skvělých hlášek. Režie Luc Besson, jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. ()

Ludva

2021-12-26*[2020-06-21]*[2019-11-01] * Tuhle pohádku můžu vidět kdykoliv. Willis, Oldman, Holm v perfektním dabingu (včetně Leeloo), jen toho uječeného černocha mělo být méně. A zvláštní je, že triky ani trošičku nezestárly. ()

JoudaCZ

Úžasná podívaná na... na co vlastně? Nevyčítám Bessonovi dementní děj, o ten v takovýchto filmech nejde. Ale, proboha, copak může být asi 90% postav jednoho filmu napsáno (zahráno, režírováno) jako totální (nepovedené) karikatury? Vždyť ani Gary Oldman jako hlavní záporák neprojevil špetku charismatu! Nebyl zlý, nebyl vtipný, snad jen směšný. Chris Tucker? Vše odpuštěno, Jar-Jare! Ještě že Bruce Willis zahrál Bruce Willise jako Bruce Willis. ()

Lekatariba

Parádní sci-fi plné humoru s krásnou Millou, drsňáckým Brucem a zpropadeným padouchem Oldmanem :) Aneb když se někdo zeptá na můj oblíbený film, hned mě napadne Pátý element. ()

Cenobita

Film začíná hodně dobře a pak začne trochu nudit. Nejhorší je návštěva "Ráje" a přihřátý komentátor s tím svým "je to zelený, bylo to zelený". Plavalaguna je i jméno laguny - zátoky v Poreči na Istrii v Chorvatsku (s filmem to asi nesouvisí). Film končí přes několik slabších míst docela zajímavě. Dobré efekty, skvělí herci (mimo toho zeleného). Pobavily mě ty "užitečné stroječky" - automatické vysavače a uklízeče, které se dnes dají už koupit :-) A ještě toto 4 elementy: voda, vzduch, oheň a země. 5 element : bude asi život, aktivovaný v závěru filmu láskou - nejde tedy asi jen o osobu dívky Leely. ()

hrabac

Tenhle film je moje srdeční záležitost. MILUJU HO! Děj propracovaný do posledního detailu, scénář brilantně vystihující každý charakter a situaci. Herecké výkony bravurně hravé a viditelná radost z toho, že je co hrát, z nich tryská. Besson si vyhrál, propracoval to a věřím , že si to taky pořádně užil. Nádherná nadsázka, přehlídka božích pošuků, akce, vymazlené scény. Pokud to ještě není kultovní film, zakládám kult. Bada bum. ()

Aldik91

Opravdu povedené a Bruce a Milla tvořili opravdu dobrý pár...škoda, že takových sfi-fi filmů, kde je nálož akce, humoru a dobrých hereckých výkonů není vice. ()

Deacon59

Luc Besson v nejlepší formě, ach kde jsou ty časy. Hláškující Willis, krásná Jovovich, zlý Oldman. Pár vtípků na odlehčení. ()

burg

Sci-fi, které se nebere tak smrtelně vážně mám nejraději. Záporák Gary Oldman hraje jak o život, ten z celého seskupení vyčnívá tak o dvě třídy. Ovšem Chris Tucker mi tam lezl šíleně na nervy.. A to "zrození" Milly Jovovich.. Hmm:) ()

padlar

Původní moje hodnocení z roku 2011 znělo takto - čím vícekrát jsem tento film viděl, tím víc se mi libí - už se pomalu ale jistě blíží dokonalosti. Což se nyní plně potvrdilo. Po posledním shlédnutí v roce 2022 tomu filmu prostě nemám co vytknout. Takže tato sci-fi dokonalost to má od teď za plný počet. ()

KalimeroI

K něčemu se musím přiznat, mám slabost pro cokoliv francouzského, co je na pohyblivých obrázcích a musím říct, že tenhle počin je prostě perfektní francouzský croissant, plněný americkým hereckým pyré, podávaný se skvělou hudební režií, zapíjený úžasným námětem ve Floston paradise. Prostě mě uchvátila ta hravost, ten efekt, o kterém přemýšlíte ještě týden poté a (neříkám to často) i český dabing se prostě povedl..........Corbene, zlato, máš zlámaný prsty, že nemůžeš zavolat svý mámě? Kromě prvních chvil se svou budoucí bejvalou (fórek zlato, doma ti to vysvětlím) je jen málo věcí, na které když vzpomínám, usmívám se. Tenhle film je jeden z nich............je třeba chválit Garyho Oldmana? Zbytečný, je prostě skvělý jako vždy, tak to udělám u Chrise a Iana - díky hoši. ()

joullinar

Priznám sa VHSku s týmto filmom som zodrala a to doslova, toľkokrát som to videla. V niečom bol iný ako klasické amicke scifi, ten európsky filmový duch sa nezaprie a je citiť počas celého filmu (napr.kostými), čo je len a len dobre a to mu dodalo spomedzi iného ďalší nádych jedinečnosti. Hudba na jedničku, herecké výkony tiež, niet čo vytknúť: "je proste dokonalý.":). ()

Iantaris

Vtipně a značně netradičně (především s ohledem na hollywoodskou produkci) pojaté sci – fi s Brucem Willisem v hlavní roli. Samo o sobě to zní skvěle, ale pokud navíc přidáme jméno režiséra Luca Bessona, osobně bych nečekal nic jiného než bombu a ono jo Film si utahuje z amerického hrdinského kultu na každém kroku a navíc přidává relativně zajímavý děj, který sice na zadek neposadí, ale v žádném případě diváka nenudí a překvapivě dobře zapadá do celkového pojetí filmu. ()

micky99

Moja najoblúbenejšia sci - fi. Má absolútne všetko, čo má dobrá akčná komédia mať. A Milla Jovovich je na zožratie. Dokonalá bytosť. ()

Sugar67

Opět krásně ukázané, jak může být sci-fi zábavné! Moooc jsem se pobavil a rád se pobavím znovu. Jen neuvěřitelná fantazie Bessona dokáže udělat z Garyho Oldmana Hitlera. Nádherné, vtipné, lehké. ()

zelvicka82

chlápek s třesoucí se bouchačkou a s kloboukem v podobě fotky chodby,tak ten mě odrovnal hned na začátku...ve filmu je víc takových scén, při kterých se řežu smíchy. Film je pro mě naprostá klasika a i po letech si určitě najde své příznivce možná stejně ulítlé jako já na sci-fi komediích.A jestli jednou bude svět potřebovat záchranu, tak brnkneme Willisovi o:) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí