sir-dave

Rodriguez si umí do svých filmů vybrat plno dobrých herců většinou ale jinak jeho filmy nemusím. K žánru bych přidal komedie, nebo spíše parodie na přestřelky protože Banderas je pan neprůstřelný a nebo jeho zabijáci stříli všude kolem něho. Jinak oddychový film, u kterého jsem se ke konci začal i torchu nudit. Lehce průměrný film, ale díky těm hercům a prostředí 3*. ()

zombkiler

Polokultovní film, ve kterém Salma Hayek předvedla jednu z nejlepších erotických scén.Navíc to skvěle vyobrazuje Mexiko jak vypadá aneb kde najdeme drogy, děvky, starý americký káry - v Mexiku. ()

panMartin

Nejlepší snímek Rodrigueze. Milovníci stříleček a honiček si rozhodně přijdou na své. Výborná hudba, kamera, herci. Skvělý Banderas, překrásná Hayek, vypravěč Buscemi, a potoky krve a spousty olova, není co řešit. Má to ten správný náboj, vyvážené tempo a celou řadu kultovních hlášek. Úvodní scénu v baru nikdy nevymažu z paměti stejně jako vyprávění historky v podání Tarantinha to je nezapomenutelný. Kdo ještě neviděl, prohloupil. ()

eisha3

Pomstychtivý Antonio Banderas bloudící ulicemi s futrálem od kytary, no budiž. Tohle se Rodriguezovi až tak nepovedlo. Co je však roztomilé, je hospodská scéna s Tarantinem. ()

Mol

GIVE ME THE STRENGTH TO BE WHAT I WAS AND FORGIVE ME FOR WHAT I AM! Jeden z nejlepších akčních filmů své doby. Napěchovaný akcí i skvělými hláškami. Bucho a jeho sebranka polo debilů "vem si limizínu, proto jsem jí koupil" nebo "vy hovada jaký je číslo do mýho auta?" To prostě neomrzí. Banderas jako El Mariachi je vystylovanej frajer s kufrem plným bouchaček a Salma s jejíma kozyskama přes půl obrazovky to je teda něco. BLESS ME FATHER FOR I HAVE JUST KILLED QUITE A FEW MEN! ()

SeanLSD

Zlatá klasika, ktorej sa nedokážem nabažiť, jeden z mála tých nenáročných filmov s dokonalým štýlom, ktoré skončia a môžem si ich pustiť odznova. Natočiť tak výživne niečo takmer o ničom vyžaduje ak nie Majstra tak minimálne neskutočný Talent. Však on len hľadá chlapíka, čo sa volá Búčo... ()

Radiq

Tohle je první film od Rodrigueze, který jsem viděl a hned mě to dostalo. Nejde jen o dokonale napsané a zahrané role, co hrál Steve Buscemi a Quentin Tarantino, ale i hlášky, které na nás sypal El Mariachi Banderas. K tomu krásná Salma Hayek, co víc si přát. Jasně, je tu až moc střílení a toho, že to vždy přežil a že při střílení skoro nemířil... ale to už tak nějak patří ke stylu toho filmu. Propojení s prvním dílem tam bylo, ale čekal jsem, že víc vysvětlí vztah mezi Mocem a Buchem (Moco a Bucho, ne Moc a Buch, i když by to znělo vtipně, chch). Kdysi jsem tomu dal 5 hvězd, ale po letech už to není zas taková bomba. I když doporučení tomu dávám. ()

Decker

Neuveritelnej narez. Tak by se dal tento film charakterizovat ve zkratce. Tohle se Rodriguezovi opravdu povedlo a myslim, ze je to jeho nejlepsi film. Mimochodem neprehlednete ani OST, ktery je proste dokonaly. ()

fantoci

Jestli ne tak to vůbec nevadí protože oni si zahrají i bez vás a to pěkně od podlyhy protože Antonio to jinak ani neumí. Chcete dobré akční scény s vtípky které by rozesmáli mrtvého a navíc Mexiko jak má být? Tak jděte do Desperada ()

hans500

Velmi dobrý akční film. Rodriguel si napsal scénář a pak film i zrežíroval výborně. Jednoduchý příběh se slušným scénářem a naprosto výtečně zvoleným obsazením (Banderas - zcela jistě jeden z nejlepších akčních herců 90. let, což potvrdil i zde; Hayek - výborně Banderase doplňuje; Almeida - opět hraje zápornáka a je tradičně skvělý; Buscemi - v nevelké roli rozhodně zaujal; Trejo - drsňák už od pohledu a nakonec Quentin Tarantino, který se sice objevil pouze v miniroličce, ale je možná nejnezapomenutelnější postavou celého filmu). Celý film se podařilo Rodriguezovi natočit ve svižném tempu, takže film nenudí, navíc má velké množství hlášek a akční scény jsou bezchybné (ve stylu Johna Woo). ()

AntonG.

Já dodnes nechápu, co všichni na tom Rodriguezovi vidí. Ok, dokáže i za málo peněz natočit (občas) relativně slušně vypadající filmy, u svých filmů zvládá skoro vše, od režie počínaje, přes scénář, hudbu, kameru, střih a efekty konče. To všechna čest. Ale to je tak vše. Nějak v něm stále nevidím toho talentovaného režiséra...Opravdu mne bavilo od něho asi jen Sin City a Planeta Teror, ale ani to nepovažuji zrovna za geniální kousky a stačilo mi to jen jednou. Desperada jsem v odstupech několika let viděl asi 3x-4x...a přesto si ho moc nevybavuji:D A když jsem ho viděl včera znovu, připomněl jsem si proč. Celý film mi přišel nudný, hrozně se mi táhl...akce přehnaná a evidentně hodně levná (hlavně ke konci filmu)...příběh je předvídatelný a plný klišé, finále velmi slabé. Jen ústřední dvojice je opravdu sympatická, ale to mi zkrátka nestačí... ()

dan.pacino

Quentin Tarantino a jeho vtip, Danny Trejo a jeho nože a Antonio s kytarou. Rodriguez přijíždí s adrenalinově nabitým akčnákem. Prostě nářez. ()

chelseaman22

Překvapivě dobré. Tak tu máme hrdinu jako z Kobry 11, jednu super roštěnku a něco tý music. Pravdou je, že můj obdiv k hlavním hrdinům je téměř vždy bezmezný. Proč? Jelikož jejich schopnost vyhýbat se kulkám je přímo superhrdinská (vzpomeňme si na takového Čaka Noryse, Symíra Karchána nebo nějakýho jinýho blbečka ze Severní Ameriky). Ó es téč ko k Desperadovi je vážně super. Osobně jsem byl nejvíce potěšen z "návštěvy" Quentina, jehož vtip skloubený s přesvědčivou grimasou musel pobavit snad každého z filmové "branže". Plácání nesmyslů a groteskních situace - takový byl, je a bude Desperado. A přesto - je to fajn podívaná. 83% ()

Skuby47

Filmy tohoto typu nepatří mezi mé oblíbené, krev a násilí se mi příčí ve skutečném životě i ve filmu. To ale neznamená, že nedokážu ocenit kvalitu filmového zpracování drsného příběhu. Nelíbilo se mi to, i když Banderas byl frajer. Je to spíš mužská záležitost. Viděla jsem kdysi před lety a dodnes mám snímek v paměti, což svědčí o jeho originalitě, ale znovu ho uvidět netoužím. ()

Remivsremi

Krásná Salma, šarmantní Banderas, nějaká ta přestřelka a dvě kecací scény od Tarantina. Přesto nedokážu pochopit kultovní status. Na bezhlavý akční výplach je to málo akční, na seriózně pojatý revenge film, je to dějově chudé a nevýrazné. Hlavní problém je pro mě Rodriguez jako scénárista Prostě z toho nedokážu mít radost a nepodařilo se mi naladit na vlnu tohoto snímku. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?