stration

Můj nemilovanější film Rodrigueze. Parádní akce, výborné obsazení, skvostný soundtrack a parádní fórky. "Nevidíte, kurva, že máme zavříno?!" ()

MATADOR

Chlápek s pouzdrem na kytaru je už dnes pravděpodobně jeden z nejznámějších zabijáků. Vynikající podíváná, plná mrtvol, krásných žen a suchého humoru. ()

Thomassi

Ouha pane strouha, Desperado je akční nářez jako řemen. Robert Rodriguez se v takových to záležitostech skutečně vyzná a po El Mariachim nám servíruje další bombu. Kytarista s pouzdrem plným zbraní dorazí do Santa Cecilia, aby zde vyřídil účty s místním bossem, který má na svědomí smrt jeho ženy. Celkem běžný příběh, který je ale mistrovsky zvládnutý se spoustou akčních scén a srandovních hlodů. V tomto filmu nezáří žádná hvězda nad ostatními, protože všichni mají svoje kouzlo a jsou svým způsobem originální. Antonio Banderas jako El Mariachi je se svým kufrem nekompromisní a zaručeně rostřílí každej bar v okolí. Salma Hayek jako Carolina je nejvíc sexy ženská, jakou jsem kdy ve filmu viděl, a že jí zatraceně sluší. Joaquim de Almeida jako Bucho je zase neskutečně nervózní a má říz. No nesmím zapomenout na Dannyho Treja cobi záhadného muže, který vrhá nože a jde z něj strach a taky Steva Buscemiho. Ale kdo mě opravdu dostal, byl Quentin Tarantino se svojím vtipem, který patří mezi moje nejoblíbenější scény vůbec. Desperado je dnes kultovní akčňák a pro mě je to velká srdcovka. 90%. ()

Hanyou

Takovou bandu vypatlaných poskoků jsem snad ještě neviděla, ale byla to sranda. Jen je blbé, že všichni sympaťáci umřeli. ()

Derek

skvelá zábava. film sa neberie príliš vážne a to mu prospieva. akčné scény sú originálne, dobre zrežírované a správne nadsadené. dej nie je to najhlavnejšie, tady ide o zábavu, navyše tá chutná salma a ten trejov face! ()

Mr.Pumpkin

Skvělý akční film, který nenudí. Milovníci stříleček a honiček si rozhodně přijdou na své, ale nejlepší scéna filmu je, podle mě, Tarantinův "koncert" u baru.. 70% ()

reqiuem

Film mého srdce..naprostá dokonalost v každý scéně (aby chápali- jsem fanoušek:-)..když jsi vzpomenu na tenhle film, tak se mi dycky vybaví Quentin Tarantino a jeho ftip o typkovi, co pochčije celej bar..KLASIKA !! :-D ()

JohnMiller

Jeden s vrcholov réžie Roberta Rodriqueza. Dokonale vykreslený obraz zapadnutého Mexického mesta ovládané drogovým Kartelom. Veľmi silný scenár. Príbeh pomsty gitaristu ktorému prestrelili ruku ktorou už nemôže hrať teda robiť svoje remeslo. Na svedomí to má všetko Boss Bucho takže ide za ním a za sebou necháva mŕtvoly jedna radosť. Hudba , herecká zostava, kamera všetko tu je v absolútnej dokonalosti tak ako to mám rád a prečo mám rád Rodriqueza po všetkých tých brakoch pre deti. Herci neuveriteľne sadli do úloh Salma Hayek, Cheech Marin, Steve Buscem a Danny Trejo čo by hádzač nožov . Cameo Quentina Tarantina a jeho najlepší vtip na svete naozaj pobavil. ()

Skip

Lahůdková záležitost. Vtipné, super akce, pořádný kus nadsázky. Tenhle film se opravdu vydařil od začátku do konce. Vtip "PTÁK - SKLENICE" je něco neskutečného, co mě nikdy nepřestane bavit, a to se říká, že opakovaný vtip atd. Mám rád, když si herci film opravdu užívají a tady tak působili všichni. Jasně, co já vím, jaké to doopravdy bylo. Ale co je mi po tom. Mě zajímá to, co pak vidím na plátně a jak to na mě působí. ()

Aleee89

Tak tenhle film mě mile překvapil a musím uznat, že v tomto druhu filmů je to opravdu kultovní počin. Moc se mi líbil Antonio Banderas. Nejen herectvím, to je skvělé, ale hlavně mu to moc slušelo. I ostatní herci v čele se Salmou byli dost dobří. Moc mě taky potěšila hudba, hlavně ta španělská a mexická, taková temperamentní. Pěkně tu ladila. Na někoho bylo ve filmu hodně krve, ale o tom to je. Mě se tenhle žánr taky moc nezamlouvá, ale celkově to byl film více než dobrý... ()

OG_Swifty

Rodriguezův slavný opus ve své největší slávě. Zatímco nízkorozpočtový první díl měl své kouzlo a dokázal si mě získat hned v několika směrech, Desperado pro mě byla jen bláznivá přeceňovaná jízda na nudný pouťový atrakci. Střílí se tam, skáče se tam po střechách, nechybí píchačka a efektní klauni s vytuněnějšíma kytarama a výbuchama, ale já se přesto všechno poměrně nudil. Z finálního vyúčtování s Buchem taky sešlo, takže filmu zbyla asi jen úvodní scéna z velmi dobře známého ateliéru baru Tarasco. ()

kagemush

Děkuji Rodrigezovi za El Mariachiho,děkuji producentům že vyslyšeli lid a dali více peněz na tento remake (už druhý remake,kdy si autor zopakuje dané téma a vůbec to není na škodu, co jsem v poslední době viděl-viz Raimi a jeho Evil Dead I. a II.),děkuji, že tam šoupli zrovna Banderase a Prsa,zadek a mile přiblblý výraz Salmy Hayek (vůbec mi nevadilo,že už zase nehrála,ale vona už asi jiná nebude)a děkuji i za tu neuvěřitelnou hromadu neuvěřitelných figurek,z nichž každá byla boží!!(Marin,Almeida,Buscemi,Trejo,Tarantino). Jo a díky za výbornou muziku (kapelník si taky zahrál,-hádejte koho?).No prostě prvoplánovaná bohapustá zábava.Děkuji. ()

BitlDjus

Bavíme se zde o nadupaným masakru který zasahuje až za dokonalost filmu. Jeho vtip, brutalita, akčnost, lechtivé scénky, tajemnost atd. dávají filmu korunu! To co vytvořil Rodriguez už asi někdo těžko překope. Skvělý Banderas, Salma Hayek a steve Buscemi excelují v každé spjaté scénce. Zbylo tu i místo pro mistra Tarantina, který dokázal hodně pobavit svým vtipem o močícím chlápkovi. Krásná baba, bouchačky, výbuchy, kytara,krev,pomsta, výtečné hlody, to vše opravdu miluji, to vše je pro mě! ()

Morloth

Mám rád akční filmy, které se vyhnou zbytečným řečem a soustředí se na čistou akci. Rodriguez předvádí, že mu tyto filmy jdou. Stejně jako Od soumraku do úsvitu i Desperado ukazuje, že měl u tohoto žánru zůstat a netočit rodinné filmy a dle mého ani Sin City, ale to už je na zvážení. Co dělá Desperado Desperadem? Báječná hudba, báječné souboje, milostná scéna, která neukáže moc, ale je nasnímána tak, že ji musíte ocenit. Jednoduchý příběh, který vás nenutí moc se soustředit. Navíc se ve filmu vyskytují nezapomenutelné postavy. Ukecaný floutek v podání Quentina Tarantina a vrhač nožů, Danny Trejo. A pak je tu Steve Buscemi, který z filmu dělá tu pravou jízdu. Úvodní příběh o vyvražďování hospody? Lahůdka. Nevadí mi hromadění klišé na klišé, naopak je vítám. Ani mi nevadí vypjaté emoce a zbytečný patos. To je také plusem filmu. Jen ta závěrečná přestřelka mohla být promyšlena lépe. ()

lekr

Mistrovské dílo!! Skvělý černý humor, kultovní hlášky, vynikající příběh, strhující akce a výborný Antonio Banderas, kterému role naprosto sedla. Rodriguez se zkrátka nezapře!! ()

rakovnik

Neskutečně silný začátek. Stylová záležitost s charismatickým Antoniem, sexy Salmou a naprosto dokonalým Danny Trejo. Rodriguezovi se podařilo vytvořit skutečně téměř kultovní dílo o mariachim - mstitelovi. Film zdobí hustá atmosféra a krásné záběry, dialogy jsou taktéž prima cool :-) ()

Martin741

Robert Rodriguez ako reziser na moj vkus az prilis vykrada Sergia Leoneho. Ale za fajne akcne sceny, a Slamu Hayek, ktora este vtedy mala nieco do seba dam 95 % ()

honajz2

Je to taková tarantovina (btw Tarantino se tu dokonce i v menší roli objeví), ale Rodriguez tyhle filmy uměl vždycky líp než on, protože u něj vše není tak strašně přehnané a dokáže mě to zaujmout. Až mě mrzí, že ty čtyři hvězdy dát nemůžu, protože dobrých nápadů je to dost, akční scény taky vypadají většinou celkem slušně a nemůžu říct, že bych se u toho nějak výrazněji nudil. Ale zase nemám pocit, že bych to potřeboval vidět znova a to ladění a la western není zrovna pro mě. Vlastně nejvíc mě to asi bavilo do té doby, kdy tam byl Buscemi, pak už mě totiž bavily jen jednotlivé scény. Co tak nad tím přemýšlím, ono by u těch akčních scén bohatě stačilo jen vyměnit hudbu (která se tam podle mě moc nehodila) a klidně bych tu čtvrtou hvězdu dal. Ale popravdě ji možná někdy i dám, uvidím, jak moc pozitivně si na tenhle film budu pamatovat. Ale na Od soumraku do úsvitu to pro mě zdaleka nemá... Silné 3* ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?