Ollie235

Do dokonalosti vybroušený El Mariachi. Vylepšený scénář, známé tváře v hlavních rolích a hlavně o dost větší rozpočet. A Rodriguez věděl, jak s tím naložit. Vznikl tak jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který jsem viděl opravdu mnohokrát a je třeba říct, že nikdy nezklamal ani nenudil. S názorem, že je druhá polovina o tolik slabší se neztotožňuji - sice možná je o kousek pomalejší, ale kvalitou nezaostává. Ale možná můj názor není relevantní - mám tento film hodně rád. ()

Mikino00

Rodriguez vzal nejklasičtější westernovou zápletku a zasadil ji do současnosti, přidal k tomu nereálné přestřelky, pitomé dialogy a samé vraždění, což se po 10 minutách notně omrzí. ()

ADZI

Tak to byla pěkná blbost. Nechápu, že to má tak vysoké hodnocení. Zklamání se zvětšovalo s každou další kravinou, která se objevila. ()

mira007

V době uvedení do kin absolutní pecka - akce, hudba, herecké obsazení , řežba, rvačky a pěkná dějová linka odehrávající se do té doby neznámé lokaci - mexické maloměsto. ()

Movie Gourmet

Filmová klasika od Roberta Rodriguez(e), kterou prostě musíte vidět. Antonio Banderas ve své zřejmě nejslavnější filmové roli. No a Salma Hayek, hmmm. Akční řež, jež zaujme příběhem cesty za pomstou, láskou... je plný drsných týpků s velkejma kvérama a jedním, co to fakt hodně dobře umí s nožema :D a má to i vtip. LE-GEN-DA-RY! Verdikt: 5* a 85 %. ()

Matros

Áčkový kultovní brak, který je nejlepším dílem Rodriguezovy trilogie. Po třech letech volně navázal s luxusním hereckým obsazením a doslova tisíckrát větším rozpočtem. Pro větší úspěch filmu logické přeobsazení hlavního hrdiny vytvořilo pravděpodobně nejlepší roli Antonia Banderase (rozhodně nejikoničtější - máš smůlu Zorro). Skvělá přepálená akce a výborné postavy, kterých se chopili Buscemi, Trejo, Marin a Tarantino. Hlavní záporák není nejhorší, ale vždycky jsem si myslel, že by mohl být trochu výraznější.... film tohohle typu si zaslouží většího magora. ()

Renfield

Takový bar Tarasco by si zasloužil vlastní film! Když opomenu několik solidních akčních pasáží, je to pravě děj v něm, co dělá Desperado Desperadem! Stačí vzpomenout hned na úvodní historku Steva Buscemiho o mariachim, který při chůzi nevystoupí ze stínu a vyřídí si to ze všemi, včetně barmana. Nebo a snad ještě o trochu lépe, prochcaný vrchol filmu v podání vtipu Quentina Tarantina, tam už není co dodat, snad jen že sklenka zůstala čistá. A co se kulek týče, zůstal téměř čistý i Antonio Banderas, nadsázka a černý humor je z toho hold znát. To ovšem neznamená, že nezemře, totiž po Buscemim, Tarantinovi a Trejovi, umírá i Banderas a s ním i celý film, přesněji jeho druhá polovina. Ne, nestane se tak kulkou špinavého mexikána, má to zcela jiný ženský důvod. Salma Hayek sem nepochybně zapadá, tedy minimálně tady dobře vypadá, ovšem jinak romantická linie kazí co může. Její taktéž snad úmyslně přepálený vrchol v podání postelové scény, je toho důkazem. Ale bavil jsem se, i když by k plné spokojenosti opravdu stačila první polovina. 70% ()

Carline

Desperado má dokonalou choreografii Banderasových přestřelek a rvaček, je to úžasná komedie (aspoň já sem se při něm nasmála) a ten Quentinův vtip byl dokonalej. ()

Greg25

Koktejlová zábava s těmi nejlepšími lahůdkami, které si dokážete představit. I když tenhle koktejl asi není pro každého, pro mě rozhodně je. Takže se tady nebudu víc rozepisovat a jdu si to pustit ještě jednou - jedním slovem kultovní lahůdka. 100% ()

JanPancir

Robert Rodriguez natočil tede aspoň pro mě jeden z nejstylovějších filmů jaké znám. Plno hlášek ( viz. Tarantino a jeho dnes už legendární vtip), akce, stylového prostředí a herců a hlavně stylové hudby. Antonio Banderasovi a Salmě Hayek to spolu neuvěřitelně sedlo. Každý záběr Selmy je jednoduše…. nádherný. Mam pro ni trochu slabost, trochu větší slabost:) Škoda jen toho pulpového závěru, ale to už je hold Robert Rodriguez. Slovo styl už jsem v tom to komentáři použil mnohokrát, ale je to slovo, který film vystihuje asi úplně nejlépe. Hlavně se mi ten styl hodně moc líbí:D ()

Pajčus

Všechno bylo celkem fajn, jen raketomet v pouzdře od kytary rozhodně ne a vůbec podivní střelci s pouzdry vypadali spíš jako nějaké toporné stroje. Chtělo by to víc Tarantina a Buscemiho - bez nich zábava šla hodně rychle z kopce a v podstatě s nimi odešla i veškerá komičnost, což je fakt, který nemohla zachránit ani krása Salmy Hayek. Znamená to, že se musím připojit k názoru, že přibližně do půlky je film výborný a má skvělé tempo, dobré nápady a vtip, zatímco druhá polovina už je jen o bezhlavé akci víceméně bez nápadu, které mnoha divákům zřejmě nic moc neřekne. Nejlepší hláška: "To není film?" :-D ()

Atheas

No sice to není největší Mexikán všech dob, ale určitě je to pro mě nejlepší z Antoniových filmu a to bez konkurence. Salma Hayek jako by v tomto filmu s Banderas splynula v jedno tělo jednu duši. Takový frajeři už se na obrazovce jen tak nenajdou:D ()

JK-Stinger

Parádně obsazená Rodriguezovská akční jízda. Slizkej padouch, příjemné navázání na El Mariachi, charismatický Banderas, rajcovní Salma Hayek, vypravěč Buscemi, zabiják Trejo a parádní Tarantinův fórek. Ke všemu jako vždy u Robertových filmů úžasný hudební doprovod. Jediným důvodem, proč se nepřikloním k plnému hodnocení je několik hluchých místeček a tak trochu ztráta dechu v druhé půlce filmu. ()

Pawlisman

Prostě pecka. Některé scény - především v počátku (bar, ulice..) prostě dokonalé a legendární na úrovni Pulp fiction. 8,5/10 ()

Pedro Morales

Při sledování desperada se pocity z počátečního naprostého nadšení s přibývajícími minutami povážlivě mění v pocit, že scénárista moc nevěděl, jak s tím vlastně naložit. No a za konec by si podle mě nejspíš zasloužil proplesknout. Nic moc to však nemění na tom, že desperado, první půlka obvzlášť, je neuvěřitelný akční nářez, plný šílených přestřelek, skvělých hlášek a s perfektním Banderasem, Salmou Hayek, a vlastně i všemi ostatními. ()

panmroz

já myslím, že se tímhle bijákem Rodriguez tak trochu vystřílel - tady je přehršel nápadů, kdy úplně vidim, jak ho napadli těsně před usnutím, v průběhu třeba deseti let, tak si je smolil do takovýho malýho notesu, a pak jak je mlsně cpe do scénáře; namátkou - hledání zbraně s nějakým nábojem, Titova pobídka k vyřešení problémů s trojicí nespokojených zákaznic baru, posranej hajzl jako tajnej vchod, jeden chlap zleva, druhej zprava, sejdou se uprostřed, ale střílet nejde, páč je tam hlava jeho zpívající milé,...a další spousta. Bohužel od té doby nic viděníhodného nenatočil. Škoda. ()

laserr

Antonio Banderas je velký sympaťák a v tomto případě s ním stojí a padá celý film. Nutno říct, že rozhodně více stojí :) ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?