trevor12

nenápadný film od kterého jsem nic nečekal (ani jsem režiséra Rodrigueze neznal), o to více jsem byl překvapen místy až absurdními, přehnanými až do krajnostmi "střílečkami", film je výborně herecky obsazen a je vidět že scénář a režie Rodrigueze je tématem, které v sobě nesl a zpracovával hodně dlouho, je to jeho dítě, řekl bych že tento film založil svůj vlastní žánr. ()

iggy_pop

Rodriguez v plnej sile, alebo veľa (hispánskej) muziky za málo peňazí. Skvelá kombinácia humoru, akcie a romantiky, navrch krásna Salma Hayek a "nesmrteľný" Banderas. Škoda, že pokračovanie kvalitatívne zaostáva... P.S: Tarantinovo cameo potešilo:) ()

Oxytocin

První polovina je nadprůměrná, pomine-li se fakt jakékoliv fyziky či podaří-li se úspěšně vypnout mozek na akční scény (např. pád zádama napřed z jedné budovy na další). Druhá půlka začíná silně nudit. Mrzí mě, že některé záběry střílení do zad jsou okatě bez vytrysknutí krve na sucho. Závěrečná hlavní střílečka, kdy jeden Mariachi disponuje ve futrále raketometem bylo na mě vážně moc. Průměr. ()

rass

Film, kde není zdaleka nejdůležitější O ČEM to je, ale JAK je to natočeno a KDO tam hraje. Proto je naprosto podružné řešit dějovou linku, ta je jen takovou pomocnou opěrnou konstrukcí, která drží jednotlivé scény při sobě. A ty jsou filmařsky vybroušené (Navarrova kamera !), některé až kultovní a nezapomenutelné. O to se nemalou měrou zasloužili i typově výborně vybraní herci, kteří si to evidentně užívají (nejen hlavní sekáč Banderas, ale i povedení záporáci). Postupně sice tempo filmu trošku opadá, se vzrůstajícím počtem mrtvol může i začít nudit, ale pohled na krásnou Salmu Hayek se neomrzí. ()

Miso1985

Pre mňa kult.Banderasova suverénne najlepšia úloha.Sú tam momenty,ktoré si vybavím asi ešte aj o 20 rokov (spoilery!!:scéna s vystrielaním Tarasco baru,vtip v podaní Tarantina,bitka mladíka s Cristosom,scéna z knižnice chvílu pred príchodom Bucha a vlastne aj potom počas toho keď je tam,či hneď úvod s "haluzákom" Buscemim.) Herci výborní či už Antonio,Salma,Buscemi,Almeyda alebo Dany Trejo.A samozrejme gitary:-)Videl som to už vela krát a vždy sa pri tom zabavím. ()

Flexkillah

"Poděkoval jsem? ne nepoděkoval .. tak já..poděkuju." Film Desperado by kdekdo označil jako prachobyčejnej akčnák s vlasáčem a kůl buchtou, kde to hodně bouchá a hodně střílí a celkově je to fakt šrumec. Pak je tu jeden Flex, který tento film dost cení a sepíše Vám ve zkratce, co je vlastně na desperádovi tak výjimečného. První velké plus - prostředí filmu. Mexiko je tvrdý. Většinou jsme viděli akční filmy z tohoto prostředí maximálně tak ve westernu nebo zkrátka poskrovnu. Tady je nám naservírována porce vskutku mocná a chvíli Vám bude trvat, než spolknete přestřelku ze Zaragoza baru, kterou Vám výborně vypráví Steve Buscemi. Druhé velké plus - Banderas & Hayek. K tomu asi není třeba co dodávat, ať už jste hetero nebo lehce bi nebo lesba - Hayek je baba kterou by chtěl každej mít doma. To je ale menší odbočka, hlavně nám záleží na hereckém výkonu a ten podávají oba na výbornou. Banderas jako el grando Pistolero bez chyby. Příběh mi přišel slabší, klasická vendeta, ale asi by to jinak ani nešlo. Soundtrack rovněž parádní, úvodní skladba byla jeden čas hodně žádoucí a nejedna kočka při poslechu tála. Záběry a scénky prošpikovány buďto humorem, explozemi, střelbou, nebo rovnou kombinace všeho, najednou a k tomu trochu tequilly. :-) Vtip od Q.Tarantina netřeba připomínat, nutno vidět. ()

BStone

Ze startu má Desperado opravdu skvěle našlápnuto. Rodriguezovi fachčí snad všechno, od hudby, charismatického Banderase, vychytaného Buscemiho, tradičně pekelného Treja, Tarantina, a vůbec celého castingu. Samozřejmě není možné nezmínit úchvatnou Salmu... Bohužel v druhé polovině už snímek mírně ztrácí tempo i atmosféru. Hvězda navíc za Salmu!!! 70% ()

SNCIS

"Každý, koho jsem kdy zabil, byl něčí otec... něčí syn... něčí bratr." Banderas na začátku vybrnká Cancion del Mariachi, což je hrozně chytlavá věc. Pak si vezme bouchačky a jde pokosit hromadu padouchů. "Do prdele, co se to tam děje?!" - "To není video?" Cestu mu zkříží krásná Hayeková, která mu v knihkupectví vytáhne kulku z ramene. Poté celý film, tak nějak zkrášluje. "Vy hovada! Jaký je číslo telefonu do mýho auta?!" Padouši jsou zde také výrazní, což je další plus. Vrhač nožů Machete a Tarantino, který vypráví vtípek - o pochcaném barmanovi. Robert Rodriguez pochopil, že se špatnými herci dobrý film nenatočí. Obstaral si víc peněz a obsadil kvalitní herce. On sám se také zlepšil, protože akce zde je fantastická. Má to bejt pokračování filmu El Mariachi, nicméně ten film před tímhle vidět nemusíte. Desperado funguje jako samostatný plnohodnotný film. "Jsem muzikant a tohle je můj nástroj." - 80%. ()

P4PRIK4

Skvělá kultovní rezničina. Antonio Banderas alias Mariachi válí mexicko-španělské riffy stejně dobře jako střílí :-) Dost mě pobavila mini role Quentina Tarantina, který vypráví vtip, jak pochčije barmanovi celej lokál a ještě dostane od něj zaplaceno... Kdo viděl, ví... ()

Dalajlada

Naprosto úžasný počin. Tomuto filmu se dá vyčíst jen velmi málo. Antonio Banderas je naprosto perfektní a na Selmu se dá dívat kdykoli a kdekoli! Steve Buscemi... Ten je a byl vždy naprosto úchavtný. ()

Tucne.prasa odpad!

Režisér by sa mal rozhodnúť, či točí paródiu alebo rozprávku. Banderas tam je jediný uveriteľný, no dej aj zvolená forma je tragická. Pani Sláma by mala radšej iba stáť opretá o veraje, záber z profilu. Akonáhle otvorí dzobák, podáva v akejkoľvek situácii rovnaký výraz typu Popoluška. A toľko ospevovaný Tataríno je tiež mizerný herec, jeho výkon je ako u kastingu na komparz. Všetky samopaly mafošov majú zohnuté hlavne a strielať prestanú vždy, keď si hrdina potrebuje vymeniť zásobníky vo svojich pištoľkách. Streľba je samozrejme najpresnejšia pri vodorovnom držaní zbrane, že? Atď. Škoda reči a škoda času. ()

Andrmen221

Proč zastřelili Tarantinaaaaa, nezasloužil si zemřít tak brzo. Každopádně film, který disponuje nahou Salmou Hayek může komerčně dopadnou špatně asi těžko. Brutálně přehnané přestřelky, hodně krve, milovnící stříleček si přijdou na své. Film hezky odsýpá, obsahuje několik hvězd a nesnaží se nějak ohrozit trháky tohoto roku jako Se7en, Heat, 12 opic a Casino. Ještě musím vypíchnou Buscemiho, který je úžasný, tyto filmy mu seděli. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?