J*A*M*B*O

Ach Robert Rodriguez. Najprv začal ako režisér, ktorý točil veci alá Tarantino, bolo to však o dosť slabšie. Potom točil aj nezmysli pre deti, ale Desperado je tak trochu neduchaplný film. Celé dejstvo sa točí okolo neakého gitaristu, ktorý si prišiel do mesta a každy sa z neho posral. Týmto si ma teda Rodriguez vôbec nezískal. To by sa ešte však dalo predýchať, ale keď prišlo na samotnú akciu, dalo by sa to porovnávať s nepodarenou paródiou na Matrix. Samozrejme, že prvá polovica bolo neporovnateľná s tou druhou. Musím podotknúť, že tempo tam bolo také svižné a aktívne, ale keď to došlo do polovice, otočilo sa to a zastavilo. Takže to bolo absolútne sekavé a celý film nezachráni ani sám maestro Tarantino. Celé o čom tu hovorím by bolo omnoho lepšie, keby sa do dejstva nedostala žena do ktorej sa samozrejme Desperádo zbláznil. Koniec bol predvídateľný a celý film bol ako otvorená kniha. Dávam 6/10 bodov. ()

kubilov

Profesionální remake El Mariachiho se skutečnými (a mimochodem skvělými) herci, vylepšeným scénářem, více vtipy a velmi příjemným oživováním děje vedlejšími postavami, které bravurně zvládli zahrát jak Quentin, tak Steve Buscemi. Všechny tyto klady pětihvězdičkově kralovaly zhruba první polovině filmu, která tak měla neuvěřitelné tempo, nebyla v ní nouze o dokonalé scény, a kdyby trvala až do konce filmu, neváhal bych dlouho s maximálním hodnocením. Bohužel se ale v druhé polovině tempo trochu zpomalilo, a tak vychází Desperado ve výsledku na velmi solidní čtyřhvězdovou akční vymejvačku a Robert Rodriguez rozhodně potvrdil svůj obrovský talent a potenciál, který do něj po jeho prvotině kritici vkládali. ()

Kubi21

Jaktože jsem to ještě neohodnotil. No teda Pavko, styď se. Ano stydím a hned napravuji. I když to není bez chyb, tak krásně nadupaný děj, příjemná stopáž, kopec humoru a nádherná Salma Vám nedají vydechnout. Takže jasných pět a nikdo ani muk. Přichází ten největší Mexičan, jakého jsem kdy viděl. ()

johnsnow

Brutálna akčná pecka. 8.2. 2017. Po dlhšej dobe som si to pozrel zase a doplním iba toľko, že vtedy vedel rofdrigurz točiť filmy zo skvelou akciou a dobrým humorom, nie dementnou akciou a krčmovým humorom viz. Machette 2. ()

Daryl.Dixon

Zábavný akčňák, při němž se použilo nejspíš podobné množství munice jako za druhé světové. Pokud někdo položil dotaz, jestli někdo přežil setkání s Mariachim, tak bylo jasné, že nejenže nepřežil, ale navíc to odskákal tím nejbrutálnějším způsobem. Chvíle, kdy charismatický Banderas nedělal z lidí cedníky, a nebylo jich moc, zaplnil pohled na přitažlivou Salmu, podtržený super skladbami a melodiemi na kytaru. ()

darthvader77

Akční komedie pod totální kontrolou skvěle hrajícího Banderase a sexy Hayek. Než si tohle pustíte musíte přistoupit na to, že jde hlavně o parodii. Pak si můžete Desperado pustit a kochat se nápaditou humornou akcí, přesně obsazenými herci a nadupaným tempem, svižnými nápaditými dialogy a jedním super štěkem pro Tarantina. ()

Jehan

Slibné náznaky se utopí v bezbřehém balastu samoúčelných schémat, které baví milovníky samoúčelných schémat utápějících se v jakémsi úchylném relativizování skutečně zábavných předloh. ()

adamix

Rodriguezovka ako sa patrí. Krvavé prestrelky, úžasný Antonio Banderas, sexy Salma Hayek, špinavé Mexiko a staré známe tváre ako Tarantino, Trejo a Buscemi. I keď to Desperado nie je jeho najlepší film ( aspoň podľa mňa ). Môžem len povedať, že jeho najlepšia gangsterka. U mňa 4* a 80%. P. S. - Quentinov vtip bol fakt na zasmiatie ;). ()

JosefTomas

Když si pomyslím, co udělal Rodriguez v El Mariachi s nízkým rozpočtem. Tak zde se doslova vyřádil a celkem jsem za to rád, protože vznikl výborný film, který i dnes působí stylově. ()

JackBurda

Tak na poprvý sem u toho usnul a dal sem 2*. Ale napodruhý mě to chytlo mnohem víc, ani nevim proč mě to napoprvý tak nebavilo, protože tentokrát jsem se hodně bavil. Banderas sympaťák, Hayek pěkná, záporák zábavnej, akce bombová a atmosféra skvělá. Líbila se mi westernová stylizace, líbilo se mi to nonstop stříkání krve a pobavil i Tarantino a jeho vtip. Dal bych možná i 5*, ale příběh byl dost urychleně a zmateně vyprávěnej, finální akce byla trochu slabší a samotný finále bylo dost velký zklamání, škoda, doufal jsem, že tenhle film narvu do topky. No snad příště. ()

Gamekeeper77

Dost originálně a nápaditě pojatá gangsterka. Kromě skvělých střílecích scén je tu hodně dobrá i ta jedna milostná se Salmou. Hutná westernová atmosféra a Banderas v jednom z mála svých filmů (spolu s Nájemnými vrahy), kde si ho opravdu považuju. 84%. ()

mrclTV

Keď Robert Rodriguez robí Tarantina, páči sa mi to ešte viac ako originál Tarantino :D Parádna akčná zábava, no na tie najväčšie akčné legendy to trochu stráca. ()

iz67

První půlka je už klasikou, které se dá málo co vytknout. Druhá přepne na trochu obyč obrátky. Ale nešť. ()

Max Q.

Skvělá akční parodie, Banderas i Hayeková jsou ve svých rolích stoprocentní, choreografie stříleček taky nemá chybu. Do kina jsem na to šel pro jistotu dvakrát po sobě a v televizi si to pokud možno nenechám ujít nikdy. A nejraději vytáčím telefonní číslo v budce nožem! ()

Weirdman

5/10... No neviem ako je to možné, ale mňa kultovosť Desparáda akosi obišla. A tak mi ostal len pohľad na lacný, trápny, na coolovosť sa hrajúci slabý béčkový odvar... ()

Lewaso

Tu muziku rozvlněných strun vstřebávám kůží a nemusím se ani dívat (jen na vybrané scény). Uši dávají ****, oči *** takže za čtyři*. Mimochodem zítra na AXN - zavřu oči a... olééé ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?