George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Acrobat

Je evidentné, že ak niekto teraz premiérovo zhliadol tento „Súmrak kvality“, musí uznať, že Quentin našťastie dospel. Dnes sa dá súhlasiť, že nijaký režisér nedokáže pred akciou hodiť intro v podobe k nej smerujúceho 10-15 minútového dialógu. Robert je v tieni. Má pár nezávislých nápadov, ktoré sú úsmevné ale katapultujú ho do kultu len u zvláštnych jedincoch. Konečne som zistil čo poslúžilo ako forma pre neskoršieho Desperada, neznáma Hayek je nasadená na skúšku, či niekto nebude potrebovať modrú tabletku, film ako dôkaz, že pre pohybujúce sa obrázky niekedy netreba žiaden dej, ani slová. Revolvery majú na môj vkus veľa nábojov, dievča nie je sympatické, Clooney fajn i keď s henou...a vlastne, čo to bol za Róbertov LSD úlet?? (videné 09.06.2013, Dajto) ()

Macintosh

No dobře, kdybych byl mladý náctiletý jinoch oplývající sarkasmem, jehož modlou je Quentin Tarantino, a který se nezmůže na nic duchaplnějšího, než je sledování Rodriguezových úchyláren a Tarantinových dialogů, nadržený na Salmu Hayek, byla by tato podívaná dozajista filmem mého života. A jelikož přesně to jsem, nemůžu, než prohlásit - ano, toto je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl! PS: HOMO vůbec neví. ()

FreeDooM44 odpad!

No... Mohlo z toho být 4-5ti hvězdičkové krimi, 4-5ti hvězdičkový thriller, 4 hvězdičková road movie, nebo krásná 3 hvězdičková parodie na horor, ale takhle je ten film opravdu a bohužel jen slátanina a hrozná sračka, nebudu na to měnit názor, nebo předstírat, že jde o umění jen proto, že je pod tím podepsaný Q.T. V jednu chvíli mi bylo za herce tak trapně, že jsem film nedokoukal a vypl, takže odpad. ()

kraval

Hloupé je, že pokud víte, kteří režiséři mají stopáž filmu rozdělenou, jeho největší překvapení vás nezaskočí. I přes to je však From Dusk Till Dawn velmi vtipnou podívanou. ()

Kotsour

Mně tohle teda vůbec nesedlo. Rovina gangsterky je Tarantinovsky geniální ve všech směrech, ve kterých Quentin vyniká. Jenže ona druhá část filmu, kdy se vše najednou úplně změní, mi přijde jak z jinýho světa. Nějak jsem tu necítil ten parodický nádech ani ten zmiňovaný černý, ba spíše parodický humor. Mlátička je to celkem slušná, ale být to samostatný film, možná bych ho dokázal vnímat tak, jak to asi bylo myšleno. Co mi vadí je především kombinace dvou samostatných dějových linií, které k sobě prostě nesedí. Dvě hvězdy a to za Tarantina. ()

Likan7

Prvních 30 minut je dokonalých. Skvělá gangsterka a plno černého humoru. Trochu překvapivě ale ve chvíli, kdy se na scéně objeví upíři, film ztrácí body. První vyvražďovačka je supr, ale pak to upadá až do nezajímavého "finále". PS - mexická kapela je super a její hudební nástroje jakbysmet! ()

ZnalecH

V roce 1996 to možná byla bomba, ale přestože si film nějaké to kouzlo ponechal, tak mi to bohužel nestačí. Ještě že tam byli George a Quentin v hlavních rolích. Díky nim a krátkému výstupu Salmy tam bylo na co koukat. Trochu humoru, trochu akce a spoustu krve... ()

Veronica27

Já mám upířiny moc ráda, první polovina fakt dobrá a v podání Clooneyho sympatická.Která tady přidává na hvězdičce.Ovšem, jak se tady začnou ukazovat, upíři, tak je ta přeměna trochu komická...prostě Pussy ...a hairy pussy, hot pussy, cold pussy ....takže nebýt tady ozdoby George, tak dám asi jenom hodnocení na tři pussy. ()

bearmeedek

Po letech trochu snižuji hodnocení a beru to více jako zábavu s humorným nadhledem. Ten humor tam asi není přímo vidět a je správně ukrytý. ()

amim

"All right, pussy, pussy, pussy! Come on in pussy lovers! Here at the Titty Twister we're slashing pussy in half! Give us an offer on our vast selection of pussy, this is a pussy blow out! All right, we got white pussy, black pussy, Spanish pussy, yellow pussy, we got hot pussy, cold pussy, we got wet pussy, we got smelly pussy, we got hairy pussy, bloody pussy, we got snappin' pussy, we got silk pussy, velvet pussy, Naugahyde pussy, we even got horse pussy, dog pussy, chicken pussy! Come on, you want pussy, come on in, pussy lovers! If we don't got it, you don't want it! Come on in, pussy lovers! Attention pussy shoppers! Take advantage of our penny pussy sale! If you buy one piece of pussy at the regular price, you get another piece of pussy of equal or lesser value for only a penny! Try and beat pussy for a penny! If you can find cheaper pussy anywhere else, fuck it!" Něco mi říká, že předchozí citace je lepší než jakýkoliv komentář. Zkrátka Rodroguez/Tarantino nejhrubšího zrna. Kdyby se celý film nesl v duchu první půlky, měl bych Od Soumraku do úsvitu snad ještě radši než Planetu terror. Bohužel vyvražďovačky nemám rád, i když se to stále snaží zachránit geniální hlášky. Takhle se nakonec musím uchýlit ke 4*. ()

Inozuka

Dnes již legendární crossover thrilleru a horroru, kde se obě části neprolínají, ale jsou k sobě násilně připlácnuté jako dort k hamburgeru. Paradoxně je ta horrorová část nabitá humorem a thrillerová děsem, fungují tedy v jakémsi negativním módu. Clooney, Tarantino, Keitel i Lewis si natáčení očividně užívali a své rázovité postavičky bratrského gangsta dua a pobožné rodinky podali s notnou grácií. Perfektní jsou i pop kulturní odkazy na béčkové horrorové filmy, Salma Hayek jako ďábelské běhna a Fred Williamson jako veterán z Vietnamu .... Pussy Riot! ()

Zikus

První půlhodina na pět hvězd, druhá možná tak na dvě. Harveyho Keitela jsem v těch vousech ani nepoznal. ()

Amonasr odpad!

Když se v Americe točí takové filmy, tak není divu, že kult násilí proniká i do škol a děti se vraždí mezi sebou. Navíc tolik infantilně trapných hlášek pohromadě jsem snad v žádném jiném filmu ještě neslyšel. Zkrátka kravina non plus ultra a nic na tom nemění ani dokonalé triky. ()

Nix

Okey, vůbec jsem neměl tušení, že scénář psal Quentin a jelikož i v tomto mám mezery, musím je doplnit. To, že tu hraje, jsem věděl, ale moc jsem o tom filmu neměl tušení a určitě je to tak lepší protože, to co tu čeká, je prostě nepopsatelné a musí se to zažít. Dialogy jsou prostě bezchybný a první půlka je prostě dokonalá, pak je taneček Selmy, to se musí taky vidět a pak je ta druhá půlka. Taková kombinace Braindead a všeho možného s úchylností Quentina a Rodrigueze, takže je to fakt jízda s velkým J akorát místy už fakt velice přehnaná a musí se brát s velkým nadhledem a občas už je to trapný až úsměvný. Ale i tak se jedná o velice nadprůměrný film s dokonalým Georgem, tak hrát jsem ho snad ještě neviděl. A zbytek osazenstva je taky super, prostě základ Quentina se nezapře. Jedu do Mexica, Titty bar, třes se a pokud je tam nějaký upír, dostanu ho. ()

neo93

Skvěle zábavný film, ačkoli mohl být ještě lepší, resp. mohly vzniknout dva rozdílné kvalitní filmy. Nečekal bych, že se dají smíchat tak odlišné žánry jako jsou napínavý krimi-thriller a krvavý horor. První část snímku mě naprosto uchvátila. Sledovat dva bratry, vrahy, kteří utíkají před spravedlností do Mexika, nemá chybu. Mladší z nich jako násilník a psychicky narušený člověk, kterému stačí opravdu málo, aby mu ruply nervy a někoho brutálně zavraždil. A druhý, starší bratr, profesionální zloděj, který sice také nemá daleko k násilí, ale především musí uklízet "nepořádek" po svém labilním bratrovi. Když tito dva unesou karavan i s bývalým pastorem a rodinou, je o napětí vystaráno. V tomto ohledu musím zmínit výborné duo herců George Clooney a Quentin Tarantino v hlavních rolích, zejména Clooney mě dost překvapil v tak záporné roli. A ani Harvey Keitel či Juliette Lewis jako unesení, herecky nezůstávají pozadu. Jenže když naše postavy zastaví a vstoupí do zvláštního podniku s názvem"ceckatý tornádo" je podmaňující atmosféra fuč a také konec první lepší poloviny filmu. To, co poté následuje, jsem úplně nečekal, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Už tedy nemusíte ani přemýšlet, stačí se jen uvolnit a sledovat surové a krvavé zabíjení upírů. Já jsem si i tuto část relativně užil, ačkoli nebyla už tak dobrá jako ta první a i proto si dané hodnocení film zaslouží, třebaže první část je mnohem lepší. ()

messi@h

Slušná kriminální první polovina a velmi odlehčená až parodická hororová druhá polovina jsou bohužel k sobě poslepované hodně nesourodě. Ve chvíli, kdy nastoupí upíři a gore fest, klesne úroveň rapidně dolů. Masky i triky se mi příliš nelíbily a chybí tam to kouzlo grindhouse, které se tak moc povedlo Rodriguezovi v Planet Terror. První krimi polovina se drápala na 4 hvězdy, druhá hororově parodická tak max za 2, dohromady tedy někde uprostřed. Taneček Salmy ovšem velmi pěkný. ()

Mám 6 malejch přátel a všichni běhaj rychlejc než ty."; "Kam jedeme?" - "Do Mexika" - Co je v Mexiku?" - Mexičani" ()

havran

Asi se tenhle film nebude spoustě lidí líbit, ale kdo má rád Tarantina a Rodrigueze si ho užije stejně jako já. Brutálně srandovní film s hvězdným obsazením, jenom ho nebrat vážně...! ()

fojtas

miloval jsem to jako mladsi a neda mi to spat ani dnes!!!muj oblibeny clooney, skvela lewis....vetsinu divaku urazi ten zvrat...ale me se to proste libilo! ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)