Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

Paldiny

Dúfam, že Paxton s Buscemim dostali aspoň dobre zaplatené, keď už na triky nezostalo. Tie boli o dve triedy horšie než v jednotke a o triedu ako v Súboji titanov z 81´. Humor si rovnako polepšil, padá sa do ťavích hovien, tancuje balet, lieta na invalidnom vozíku. Skrátka trápne, brakové a blbé divadlo, čo si dovolilo ešte natiahnuť čas cez hodinu a pol. Hviezda aspoň za myšlienku, ktorá síce zostala iba na papieri, ale aj to sa počíta. Predchodca cielil na rodinu, dvojka sa pokúša na tajomnom ostrove plnom zkríženej hávede odstaviť techniku a donútiť hlavných protagonistov myslieť. Tým sa mali riadiť aj tvorcovia. ()

Ollie235

Děcka trochu vyrostla, Rodriguez zvedl počet vizuálních nápadů a narval do toho víc efektů, ale změnu k lepšímu to nepřineslo. Stále to není žádná hrůza, jen je to ohrané a proto to chtělo spíš zapracovat na příběhu než vizuální dokonalosti. ()

Sygauras

Pokračování totální ujetosti vyniká v tom že jsou tu ty zvířata a má to i 3 kapky humoru. Alexa Vega je hezká holka (proč to neříct, že) ()

newt17

Celkově nuda, ani jsem to nedosledoval. Ale bylo tam pár dobrých nápadů, třeba bondovské hodinky, které jsou tak nabušené funkcemi, že už se do nich nevešlo měření času. ()

Bozvav

Super rodinná komedie pro větší děti a náctileté. Taková moderní pohádka s tématem, které je dnes dětem bližší než Sněhurka a její trpaslíci. Dospělí si ovšem přijdou také na své. Skvělé hlášky, výborná vizualizace, super obsazení. To co bylo mírně slabší ve scénáři zase skvěle vyrovnali roztodivné potvůrky. ()

Johnny

Celkom dôstojné pokračovanie jedničky - svižné, akčné, nápadité. Navyše účinkovaním S. Buscemiho sa nedá inak než za 4*. ()

DHDV

Tento díl splnil vše, co sem od něj očekával, takže dávám 5 hvězd v rámci rodinných filmů. Skvělý Steve Buscemi!!! ()

Wolvie

Jediný díl Spy Kids,který jsem ochotný vzít na milost jako relativně zábavnou taškařici pro děcka.A to hlavně díky geniálnímu Buscemimu a svůj part si užívajícímu Banderasovi.Docela sranda. ()

Heroine

Jojo, snobům se to nelíbí. Je to na ně příliš málo intelektuální. Myslím že i přes mírnou trapnost, jsou tihle Rodriguezovi špiónci vynikající, mezi dětmi téměř kultovní záležitost. Spy Kids je film plný známých herců v netradičních, ale vynikajících rolích, má to chytlavý příběh, dobrou hudbu, vtipné hlášky a pár výborných komických scén. ()

Akana

Dvojka mě kupodivu bavila zhruba stejně jako jednička. Množství povedených gagů zůstalo zhruba na stejné úrovni, propracovanější je technická stránka věci. Předimenzovanost všech těch nejnemožnějších vynálezů a efektních agentích pomůcek ale vyvažuje to, že jsou v samotném filmu zesměšňovány ve prospěch spoléhání se na vlastní síly a důvtip. To zase není tak špatné poselství pro dětského diváka. A rodriguezovsky bláznivé je to zase dost. 70% ()

drankeryth

Spy Kids podruhe a myslim, ze je to aj o nieco lepsie ako jednotka. Tentokrat sa to odohravalo na ostrove roznych a podivnych tvorov, ktore boli geneticky upravene. Aj tu sa objavili rozne futuristicke serepeticky, bez ktorych by sa spravny agent nezaobisiel. Film mal vacsi spad akcii a hlavne tie rozne priserky ma vo filme potesili. Ani rozne prostredia na ostrove neboli ku zahodeniu. Podzemna jaskyna podobajuca sa na nejaky druh azteckych stavieb bola k svetu, aj ked ta pocitacova grafika toho prostredia bola dost zastarala. Komicky boj kostlivcov o ten sperk bol zaujimavy a pripomenul mi trosicku film Armada temnot:) Tie rozne priserky na tom ostrove film velmi spestrili, co ma potesilo. Ich tvorcu si zahral kultovy herec Steve Buscemi, ktoremu to dobre zapasovala ta rola. Aj v tomto filme si zahral na par minut Antonio Banderas a tiez mi tu pripadal, ako nejaky vysinuty debko, ktory nevie, kde prv skocit. Film je jednoznacne dobra zabava nie len pre mladsie publikum, coho dokazom som aj ja:) Dvojka to posunula viac dopredu, co sa tyka zabavy, akcie a vsemoznych vylepseni co sa objavilo vo filme. ()