Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

pakobylka

Kathryn Bigelow zkrátka umí točit syrové chlapské filmy plné adrenalinu a emocí. "Bod zlomu“ se podobá nekonečné smrtící jízdě na surfařském prkně rozbouřenými vlnami - jízdě, která se vám postupně vymyká z rukou … a je otázka, jestli ji přežijete. Zvláště když máte potřebu dokazovat si vlastní převahu ... nebo pokud jste ochotni podstoupit cokoli a vsadíte do hry i vlastní život - pro lásku. P.S.: Svého času mně pár momentů přišlo kapánek nelogických. Ne že by se něco zásadního změnilo, ale teď sázím daleko víc na takřka vražednou atmosféru, na zvláštní, rozporuplný vztah mezi Keanu Reevesem a Patrickem Swayzem a na nenásilné, ale velice výstižné vymezení hranic svobody jednotlivce. ()

zette

Nadprumerny akcni film i po 25 letech. Vidim tam jeste jistou kycovitost filmu z 80. let, dej je taky dost naivni, ale je to dobre natocene, nenudi to a sceny z prepadavani bank v maskach americkych prezidentu jsou perfektni. Chapu, ze predevsim zenske obecenstvo ocenilo hlavni herecke duo Reeves-Swayze, me ale nicim nezaujali. Lori Petty ve vedlejsi roli byla dobra, skoda, ze v budoucnu uz nedostala vice lepsich prilezitosti. Ve sve dobe to musel byt (a byl) velky hit, ja ho videl poprve az dnes... ()

Juto

Tento film má energiu. Príbeh je trochu praštený, ale smer od Kathryn Bigelow má správnu mieru stimulácie a atmosféry. Tento film je čistou zábavou.  8/10 ()

Pajky3

V dnešní době už v podstatě kultovní film a já ho viděl poprvé až 30 let po premiéře. A kupodivu mu to na atmosféře moc neubralo. Obsazení je perfektní - začínající Keane Reeves a hvězdný Patrick Swayze, které doplňují Gary Busey nebo John C. McGinley. Jinak je to klasický akční film z devadesátek, který už by v dnešní době nevzniknul a na tu nostalgii funguje docela dobře. ()

c.tucker

Tohle je film! Někdo může podotknout, vždyť to je jen akčňák jako každej druhej, ale já v tom vidím něco víc. Za prvé je tam jasně čitelný rukopis výborné Kathryn, hlavně při pěší honičce, záběrech vln a vzdušných pózách. Další věcí je nadstandardní atmosféra a hudba. A do třetice, ale ne naposled, je výborná souhra ústřední dvojice. Tohle je film, který opravdu můžu na poněkolikáté. ()

campix

Poctivý krimi thriller nejlepší ženské režisérky Kathryn Bigelow. Mladý frajírek přichází do FBI a jeho úkolem je zničit gang v maskách exprezidentů, kteří přepadají v letních měsících banky jako na běžícím pásu. Podezření padne na bandu surfařů a jak to tak bývá mladý frajírek se k nim snaží infiltrovat, jenže pak je začne mít rád a také se zamiluje. Prostě klasické neduhy podobné žánrovky. Na druhou stranu několik vcelku solidních honiček, sympatičtí padouši a celkově taková sympatická rychle odsýpající podívaná. ()

forsythia

Dívat se dneska na filmy z devadesátek má svoje kouzlo. A tenhle konkrétní film taky. Jednak toho mladýho Reevese, ultrasympatickýho Swayzeho, tomu to tak seklo, že jsem na něm mohla oči nechat. a jednak ten úžasnej adrenalin, je to pomalu, jako bych tam byla, přiblížení zážitku, který patrně nikdy nebudu mít v reálu (ale zase nikdy neříkej nikdy, až vyhraju 200 mega ve sportce, to se budou jinak překonávat vlastní limity). ()

FrankSusta

No jo, léta devadesátá. Od let šedesátých uplynulo přinejmenším jednadvacet let a móda mlátit hipíky byla tatam. Však po těchto dvou desetiletích se tito synové přírody začali vracet do ulic a opět se začali řídit heslem: ,,Mír v srdci a prachy na stůl, nebo střelím!'' A filmaři, dejme kupříkladu Kathryn Bigelowovou, si těchto neblahých událostí začali všímat. A tak chytře začali točit neuvěřitelně fikané devadesátkové akční filmy, které se na povrch jeví jako tupá zábava a úsměvná blbůstka pro tyhle marjánkostrůjce, však v srdíčku nese důležité poslání... je to varování před těmito peacemakery a jejich lážoplážo životem, který jim filmaři závidí... a nebo jsem si celou tuto příhodu vymyslel a celé to bylo jinak. Slušní kultovní klasika se sympatickými a klasickými akčními (a romantickými) herci, Reevesem a Swayzem, kteří celý film táhnou úpěnlivě dopředu. Jediná škoda na tomhle filmu je, že díky více jak nadšeným vyprávěním mého okolí jsem měl až moc zvednuta očekávání, která zkrátka nebyla a nemohla být splněna. Jediná (respekt. jedna z mála) věc, kterou však doteď nechápu, jsou scény s desetimetrovými vlnami, respektive, jak byli točeny v devadesátých letech. A další, a nejmilejší překvápko a za mě největší palec nahoru má Gary Busey, který to tedy za mě táhl a získal si mě více než-li hlavní dva protagonisté. Fajn filmeček... ()

bartias

Jeden z nejlepších akčních filmů o přátelství mezi muži natočila žena. Kathryn Bigelow posílá elitního nováčka u FBI Keanu Reevese proti nespoutanému, živelnému surfaři Patricku Swayzeym. Dva způsoby života se hlasitě střetávají v rachotu skvělých, realisticky natočených akčních scén a v hučení vln, mezi kterými se odehrávají parádní surfařské kousky. Atmosféra Bodu zlomu se dostane pod kůži stejně nekompromisně jako písek pod trencle. ()

Radiq

Devadesátkovej thriller, to z toho filmu dýchá jedna radost. Swayze oblíbenej z hříšnejch a ducharích sraček brnkl na drsnější strunu a i když mi to dalo dost sebepřesvědčování, byl to pro něho sice krok vedle, ale to jako vedle hovna, takže dobrej. Pro Reevese dobrá začínající rolička, která mu taky sedla. Loupeže v maskách prezidentů, dobrej nápad, i když to jejich vystupování dost magorické. Atmosféra a lidi v gangu, jejich psychika a pohrdání životem - velmi neuvěřitelné, až stupidní. ()

StanislachKo

Akčný film pre ženské publikum. Nie, že by to bolo zle natočené (aj po akčnej stránke celkom k prekvapeniu zvládnuté), Patrick štandardne nadštandardný, Keanu štandardne priemerný, Gary neštandardne klaďas... Avšak preemotivované až hanba! Nebol som si istý dilemou 2/3hvízdy, ale záverečná scéna ála špinavý harry bola až na smiech... PS: pri tomto filme si asi vždy s úsmevom spomeniem na Frostovu hlášku z Hot Fuzz: "...A vy ste už střílel do vzduchu a dělal při tom aaaaa?" :) ()

URBAN

Naprosto skvěle odvedená kriminálka a až divně průměrná. Chci říct je to vynikající, jenomže nemá v sobě něco osobnějšího a nebo originálního. Je to škoda. ( 21.10.14/MAC ) ()

SeanLSD

Dnes už lepšie rozumiem takmer kultovému statusu tohoto filmu, ale stále je v ňom (napriek pútavej hre s nimi) príliš veľa ústupkov žánrovým schémam a tie naozaj zaujímavé momenty iba náznakové a nerozvinuté. Áno, vďaka tomu si tam k Bodhiho táraniu o slobode každý dosadí svoju vlastnú predstavu úniku zo systému, ale mne to nejako nesedí ako podobne ladenej THELME A LOUISE z toho istého roku. ()

Deyw

Ale jo..porad je to dobry..keanu a patrik vladnou..je to pro me klasika a ten film mam rad..skvely duo hercu zavalelo..tady se to seslo! :) ()

eye candy

o několik let dříve ještě než se thomas anderson začal věnovat hackování světa a johny hříšnému tanci spojila tyto dva maníky jedna bankovní loupež a jedna velká společná láska ..sjíždění vln. Vznikl tak jeden z mnoha dnes již zapomenutých kvalitních akčňáků s naprosto úžasným koncem ()

Cedr

Adrenalinový thriller, který na první pohled působí možná až poněkud trapně, ale ve skutečnosti jde o docela zajímavou podívanou s nyní už téměř "kultovní" ústřední dvojicí. ()

hans500

Skvělý akční film, dobrý námět, velice dobře zpracovaný scénář. Výborná režie Kathryn Bigelow, díky které má film dynamické tempo, výborné akční pasáže, natočeno zkrátka perfektně (kamera, střih, hudba atd bezchybné). Navíc výborné herecké výkony Swayzeho, Reevese a Buseyho. Dnes již klasika. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)