Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

NiaWolf

Překvapilo mě, že ani mí oblíbení herci (Sobota, Nárožný) mě u sledování filmu neudrželi. Jeden z mála podobných filmů, který mě vůbec nebavil. ()

Kakho-oto

Jedna z našich nejvíce podceňovaných komedií. Osobně ji řadím do TOP 10 českých komedií a z hlavy dokážu vyjmenovat jen tyto lepší: Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Zítra to roztočíme, drahoušku, Vrchní, prchni, Vesničko má středisková, Jáchyme, hoď ho do stroje. Nevalné názory Soboty a především Nárožného na tento film moje hlava jaksi nebere... ()

Odpadlik

Standardní satirická komedie 70.let, která neurazí ale není to ani žádná bomba. S filmy typu "Já už budu hodný dědečku" nebo "Zítra to roztočíme ..." se to rozhodně nedá srovnávat. ()

upas

Luděk Sobota ze sebe ještě nedělal totálního idiota. V tom případě by byla jen jedna hvězdička. ()

Nocturno culto

Ne nadarmo mám oba herce hlavních rolí v TOPu :-) Luděk tu má jednu ze svých normálnějších rolí...Nárožný mu skvěle sekunduje...náramně to sekne Ivě Janžurové ..nejlepší byl Nárožný v blond paruce :-) ()

Armin82

Ani jeden z mých nejoblíbenějších herců Petr Nárožný tenhle film nezachránil. Sedmdesátá léta v Československu plodila jednu parádní komedii za druhou,ale tohle mě prostě nebavilo. Určitě jedna z těch horších --->50% ()

BigBang

Kdykoliv se na to podívám znovu. Představuju si, že mi nehrozí vyhazov, ale jenom a jenom přetahování ke konkurenci... A k tomu ty výpady do reality okresu Praha-Západ v době před-satelitní. ()

Godhaj

,,No prosím, já proti novátorství nejsem. Ze zásady. Ale abysme nakonec nenarazili.“ Myslel jsem si, že příběh se bude celý točit kolem shánění nových pracovníků, jenže to je jen hloupá zástěrka pro to, aby mohli komáři machrovat, že mají na rozdíl od Západu 100 procentní zaměstnanost, a což nám divákům každých pár minut neopomenou postavy z obrazovky sdělit. Celkový dojem z tohoto filmu mám hodně slabý, je to vlastně takové manželské hašteření, trochu podobné Bartáčkovým a Novákovým, ale tady je to bez vtipu a bez nadsázky. Nárožný se Sobotou jsou nevýrazní, jejich postavy nesympatické a vůbec jejich konání mě bylo volné. A nicneříkající závěr tomu dal korunu, toto je prostě špatný film a špatná komedie. ()

Stanix

Socialističtí headhunters Sobota a Nárožný se snaží seč můžou, nicméně povýšit papírově nepříliš vydařenou situační komiku se jim tu moc nepovedlo. ()

IvonaK

Výborní herci Sobota s Nárožným si to tady z hlediska osobních vztahů řádně užili. Bláznivá komedie u které se člověk jednoznačně nenudí. ()

Mykhaluu

Bez doby svého vzniku už to nepůsobí aktuálně, ale pár dobrých nápadů a ústřední dvojice Sobota - Nárožný - fajn... ()