• Brouk

Další ze "zlaté éry" soialistických komedií, které poukazovaly na neduhy.... Tak, jak se "přetavoval" člověk v kině, tak se paralelně tavil i v TV a když si při tomhle filmu vzpomenu ještě na soudruha Pecha a toho jeho poskoka co mu říkal "milý Pffíteli" a jejich "Minuta denně", jdou na mě mdloby....(11.3.2005)

• Anglie

Na tehdejší dobu možná vtipné, dnes nic moc. Nakonec lehký podprůměr.(30.1.2003)

Vtipná a v té době oprávněná kritika způsobu jednání tehdejších "kádrováků". Dnes se jim říká "pracovníci personálního oddělení" a pracují podobným způsobem. I dnes by mohl někdo natočit obdobnou komedii. :-) Některé věci se s dobou prostě nemění. Neřek bych, že je to odpad. Proč paušálně a nyní módně odsuzovat všechno, co vzniklo za socialistické éry.(21.8.2008)

Právě takové komedie mám ráda. To bylo poprvé, co jsem Luďka Sobotu viděla s knírkem pod nosem.(18.7.2010)

Politicky motivovaná nevole v hodnocení mnohých by se dala krájet. Já jsem se naopak dobře bavil.(8.3.2009)

• - V průběhu natáčení prodělal režisér P. Schulhoff jeden ze svých infarktů. (Bart)

• - Kvůli nemoci se Míla Myslíková nemohla zúčastnit namlouvání postsynchronů, a proto ji cca v 70. minutě, kdy na schodech mluví s Renátou (Iva Janžurová), je možné slyšet ji mluvit hlasem kolegyně Dany Hlaváčové. (funhouse)

• - Celý film byl natočen v Praze. (M.B)