• Tosim
  ***

  Od dvou hvězdiček zachraňují tento film jen scény s Marií Rosůlkovou a v podstatě všechny "od domácího krbu." Zbytek je jako tradičně u Schulhoffových komedií stojatý - ty fórky mohly fungovat tak dva, tři roky po natočení snímku...(16.4.2003)

 • Karlos80
  ***

  Stále stejný Schulhoff. Nejde o žádný luxus ale přesto se z mého pohledu jedná o velmi zdařilou dobovou satiristickou komedii, u které jsem se rozhodně nenudil. Povedený situační humor, vtipné gagy, pěkné scény, viz třeba ta s neustále dotěrnou babičkou Rosulkovou ale líbil se mi např i jednoduchý topič Jiří Lír. Dne už sice zastaralý námět ale trochu nepochopitelný, zvláště když přihlédneme k faktu že v podstatě oficiálně neexistovala nezaměstnanost, pokud člověk sám neskončil, tak ho ani nevyhodili. Jinak se mi ale líbilo, že se tu moc nekádruje ani nesoudruhuje a vše je spíše než na náboraření postaveno na manželské žárlivosti:-)(11.5.2006)

 • fantoci
  ***

  Průměrná komunální satirická komedie přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.(20.6.2006)

 • Boss321
  ***

  Komedie, které strašně moc uškodil zub času, protože dnešnímu mladému (neříkám, že já jsem v té době žil:-)) divákovi tohle už moc neřekne. Co film hodně drží je přítomnost skvělých herců v čele s dvojicí Sobota-Nárožný...(17.12.2007)

 • mchnk
  ***

  Precizní a na svém scénáři přísně lpějící režisér Schulhoff, nám představuje takový dokument doby, kdy u nás bylo nadbytek pracovních míst a v některých podnicích měli lidi i na shánění nových zaměstnanců. Z dnešního pohledu utopická situace, kdy pracovní nabídka převyšovala poptávku je skutečně jedinečná. Klasický maloměšťácký humor tohoto režiséra a jeho také klasický herecký tým, sehrává průměrně kvalitní českou komedii o platovém zařazení, čtvrtletních prémiích a nebo třeba o placené dovolené v Jugoslávii, pro dnešního dělníka určitě jen sen.(14.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace