Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Dudek

Joel Schumacher v České spojce ukazuje, jak správně smísit takové ingredience jako je akce a humor. Nevím proč se mi ten film tak líbí, snad je to tím, že se jedná o nenáročnou zábavu s velice slušným hereckým doprovodem, kopou nefalšovaného humoru a navíc s českými herci a Prahou v hlavní roli. Nechápu české diváky, kteří se usmívají, když vidí auto na Střeleckém ostrově nebo pokud se na plátně / obrazovce / objeví nějaké nepřesně informace o našem malém státě. Vždyť i v Americe se točí filmy na různých místech, která se pak různě pospojují, když šel Tom Cruise přes Staroměstské náměstí do restaurace s obřím akváriem, také se moc lidí nesmálo, pochopili, proč tak tvůrci činí a tady je to stejné, proč se zabývat fakty, když film samotný je fikce? Nemá cenu se zaobírat nějakými nepřesnostmi nebo podivnými situacemi, neboť film je tu právě proto aby se od skutečnosti oprošťoval, aby nám umožnil odejít pryč z našich běžných životů. Proto James Bond skáče z letadla na letadlo nebo provádí jiné málo pravděpodobné kousky, proč se tomu lidé smějí, vždyť bez toho by to nebyl James Bond. Ale to jsem trochu odbočil od tématu, že :) Chtěl jsem tím naznačit, že odstřelovači na střeše Národního divadla, někomu můžou připadat směšní, ale nevidím nikde důvod proč by tam neměli být... 1) Kdo nezná Českou republiku, ani si tohoto faktu nevšimne, 2) Není důležité kde ti odstřelovači jsou - i když to může být třeba místo odkud na odstřelovaný subjekt doopravdy nevidí - záleží jen na tom, jak se tam tvůrcům hodí... ___ Česká spojka je opravdu skvělým filmem plným nezapomenutelných hlášek a situací a hlavně - což není v dnešní době běžné - si nehraje na nic čím není a právě proto dostane * * * *, protože přesně ty si zasluhuje. Nikde není psáno že máme čekat důmyslný detektivní příběh, protože ten určitě nenalezneme. Bad Company je především komedie, která hojně využívá akčních scén a rozhodně se povedla. ()

Gilmour93

Spojka může být citlivá, spálená, zabírající příliš nahoře a nebo dole, či v případě Schumachera (Joela) prostě v prdeli.. Zvrácený mix černošské komedie a špionážního thrilleru v kterém se mi zdálo, že každý druhý záběr je Hopkins duchem nepřítomen.. ()

Hal_Moore

Mírně nadprůměrný film, nevím proč hodnotím čtyřmi hvězdičkami, tak si to pojďme odůvodnit. První hvězdička za Prahu a okolní českou krajinu, kterou jsme v takovém množství asi v jiném americkém filmu neviděli. Druhá hvězdička za vedlejší roli Marka Vašuta. Ta třetí je za Anthonyho Hopkinse, který nepředvádí nějak extra výkon, ale na hvězdičku to stačí. A ta poslední, to už vážně cucám z paty, třeba za ústřední hudební motiv.... ()

Kaka

Za velký klad považuji samozřejmě klasickou Schumacherovu dynamickou režii (rychlá kamera, střihy, slušné tempo a rychlá hudba). Mohlo to být lepší, ale buďme rádi že to dopadlo alespoň takhle a nekonal se druhý megaprůser typu Batmanů. Ovšem hlášky Chrise Rocka a klid Anhonyho Hopkinse se mi velmi líbily. Kupodivu dobře zvolené herecké osazenstvo. ()

Spiker01

Je z dnešního pohledu celkem úsměvné (možná i tehdy), jak se Hopkins s Rockem (ne the Rockem, Chris Rock tu dostal asi jedinou pořádnou akční hlavní roli, pak si to producenti rozmysleli) prohání po polích v kdejakých prdelích u Prahy a zatápí jim u toho Marek Vašut s Petrem Jáklem. Stát konečně před pár lety navýšil pobídky pro filmaře, takže ta doba, kdy v hollywoodském filmu uslyšíte češtinu, se pomalu vrací. A je to rozhodně lepší varianta než sledovat levné Bulharsko apod.. ()

sud

Místy značně stupidní akčňák, který do bahna zašlapává Chris Rock a zároveň ho z něj vytahuje Anthony Hopkins a prostředí Prahy. ()

Tyler

Po recenzích, které "Českou spojku" povětšinou nemilosrdně strhaly, jsem se na ni dlouho nechtěl podívat...Zpětně musím říct, že je docela nechápu. Jasně, není to žádné veledílo, ale příjemná zábava určitě! Hopkinsův výkon samozřejmě byl hluboko pod jeho možnosti, ale proč by se proboha snažil o nějaké herecké umění - pro tenhle film by se to ani nehodilo. Naopak, jeho projev mi přišel sympatický a řekl bych, že se při natáčení docela bavil. Chris Rock dle mého dost válel, většina jeho hlášek vyzněla výborně. Vypilovat scénář, rozvést trochu hlavní postavy, někde ubrat a bylo by to úplně super. I takhle jsem ale spokojený! ()

viperblade

Je jasné, že tento film měl rozhodně navíc. Přeci jen Schumacher je schopný režisér a Hopkins je více než schopný herec. Jenže to ztroskotalo na žánrových klišé, kterých tu je více, než by jeden očekával. Plusové body tomu dávám za Prahu, Vašuta (pobavilo mě, když řekl "Fajn oblečení…“ Hopkinsovi) a pár dobrých vtípků. Škoda, mohlo to být daleko lepší… ()

castor

Na první dobrou padouchy likvidující Anthony Hopkins, hláškující a překvapivě neotravný Chris Rock, nemluvný Petr Jákl, české traktory, Karel Gott a Praha, která to celé tahá na slušný průměr. A pochopitelně velezkušený Joel Schumacher, který dokázal mnohé zamaskovat solidní akcí a dynamickou režií. I když i v tomto případě známe jeho výrazně lepší filmová zastavení (Volný pád, 8 MM, Telefonní budka), Česká spojka se řadí k těm, které vnímám s rozpaky (Batman navždy, Batman a Robin, 23). Ostatně už jenom ten příběh: agent Hopkins musí udělat z rozjíveného pouličního břídila kultivovaného a vzdělaného špióna, který má nahradit svého zavražděného bratra – dvojče. Dní na to mají pramálo, Ameriku ale spasit pánové prostě musí. Jde totiž o kufříkovou jadernou bombu. A o přítelkyni nového zachránce nevinných duší. Producent Jerry Bruckheimer v posledních letech šlape docela vedle. Tehdy mezi českými reáliemi to také úplně nevyšlo. Rtuťovitý Rock se snaží, naopak Hopkins je duší nepřítomný a evidentně ho natáčení nebavilo. Výsledek nebaví ani samotného diváka, nebýt Prahy, šel bych na dvě hvězdy. PS: Pobavila mě jména českého štábu v titulcích – jednou s diakritikou, jindy jaksi bez ní. ()

Rex Mundi

Prvé dve tretiny filmu som sa príjemne bavila, ale popudilo ma, keď sa scenár nejakým umelým zvratom začal hrať na Smrtonosnú pascu. Pritom Die Hard je dobré také aké je. Len nemali tie isté motívy miešať do Českej spojky :-/ Ale Chris Rock v partii s Anthony Hopkinsom boli fasa :-) "Pako!" ()

Trellíno

Asi nejslabší Bruckheimerovština, ale díky poměrně dost vtipnému Rockovi se to zvládnout dá a navíc je tu Praha vykreslená konečně trošku normálně, což třeba u takovýho XXX říct nemůžu. ()

D.Moore

(Pod)průměrná akční podívaná, která je zajímavá hlavně tím, kde se odehrává, a Karlem Gottem. Mám pocit, že Anthonyho Hopkinse natáčení vůbec nebavilo - a nedivím se tomu. Pokud tvůrci chtěli, aby vzniklo něco jako Nepřítel státu, tak bohužel. Přesto se několik světlejších okamžiků najde, ne každá akční scéna je špatná a pár dobrých vtípků pobaví. ()

Davies182

Ani jako Čech nepřidám na hodnocení... Mírně podprůměrný akční thriller se sympatickými herci, který pohřbívá trapná zápletka a častá nuda. ()

gogo76

Je taká motlidba..."Ó pane, nie som hoden..."Presne toto mi napadlo pri pohľade na A. Hopkinsa, ktorý sa v akčných scénach trápi a vo všetkých ostatných kolegov herecky preskočil natoľko, až mu to muselo pripadať nudné. Je super, že aspoň pár Američanov zistilo, kde je Česká republika. Potešia i známe miesta, na ktorých sa natáčalo, takže aspoň z tohto dôvodu je to zaujímavejšie, než by za iných okolností bolo. No povedzme, že nie som Čech ani Slovák, známe miesta mi nehovoria nič, Vašuta nepoznám a už musím tento film brať ako neskutočne naivnú zlátaninu, ktorá je v konečnom dôsledku čiernou škvrnou na filmografii nielen Hopkinsa, ale i inak skúseného J. Schumachera. Záverečný trápny príhovor balkánskeho mafiána bol iba klincom do rakvy. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Američania opäť zachránili celý svet a my sa im za to pekne klaňajme. Kde by sme bez vás boli, že? Nakoniec slabé tri, ani neviem začo. Snáď za Hopkinsa a tie spomínané známe miesta, ale verte, že sú to asi najslabšie tri hviezdy , aké som kedy dal. Keby som bol Maďar, dávam dve. 50%. ()

sepp

Ani jindy vytecny Hopkins ze nic nepevadi, Chris Rock je pa jednim velkym zklamanim. Cely film je naprosta nuda, nedokaze nijak zaujmout a navic vyzniva celkove lacine. ()

Phobia

Tenhle film ve mně vůbec nic nezanechal - po půl nebo třičtvrte roce od spatření absolutně nevím, o čem to bylo... Pamatuju si, že jsem nic moc nečekala a dalo se na to dívat, akorát mi nesedl Chris Rock (já ty rádobyvtipně hláškující afroameričany moc nemusím). On v tom hrál sir Anthony Hopkins? Zajímavé, nevybavuju si jedinou scénu s ním. Tuctový akčně-špionážní thriller, jakých už bylo dost dříve - a lepších. 50% EDIT: Několik dní zpátky byl v TV rozhovor s A. Hopkinsem. Dostal mimo jiné dotaz, jak se mu líbilo natáčení "České spojky" v Praze. Odpověděl ve smyslu, že to byl příšerný film, nejhorší, jaký kdy viděl a už si ani nepamatuje, kde se to natáčelo. Ale Praha se mu líbí a má ji rád :-). Ve světle tohoto prohlášení a utrpení mého oblíbeného herce strhávám hvězdičku! 41% ()

lesumir

Jediný dlvod, proč nedávám dvě hvězdičky je Praha a to, že nechali zahrát i naše herce. Protože, jinak je to 110 minut totalní nudy. Hopkins opět ukazuje, že ze sebe umí udělat i špatného herce. ()

Fiftis

Česká spojka ma dokázala udržať v kresle a s vygúľanými očami čakať, čo sa bude diať ďalej. Chris Rock, ktorého poznám skôr z komédií predvádza fajn výkon a dokonalý Anthony Hopkins ukazuje, že nám aj vo svojich rokoch zbohom nedáva a nehodlá sa znížiť len k rolám senilných starčekov. Najvtipnejšie na filme sú potom tie vtipy s českým jazykom, ako snaha prečítať slovo "záchod" alebo vtip o menštruácií a vaginálnej infekcií, ako aj song Pretty Woman v podaní Káju, z čoho museli Amíci pukať od smiechu. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin