Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

Shakers

Joel Schumacher nebol nikdy dobrý režisér a pravde podobne ani nebude.Aspoň ,že sa na tom podiel Jerry Bruckheimer ,ktorého filmy mám celkom rád a bolo to vidno aj tu.Bez neho by to dopadlo určite katastrofálne.Našiel som v tomto filme aj nejaké chyby a keď už to nájdem ja ,tak to je už čo povedať.Aspoň ,že akcie boli celkom dobré ,pretože herci nič moc.Iba Hopkins bol z nich všetkých najlepší.Chris Rock nie ,že by bol špatný ale do tej role sa my proste nehodil. 70% -3* ()

Jacinda

Další z řad cizokrajných filmů natáčených v pražských ulicích...srdce Pražana plesá, když vidí známá místa, srdce ostatních lidí zřejmě zůstávají klidná...takže průměr ()

Big Bear

Takový obyčejný průměr. Samozřejmě našince to potěší, ale nic světoborného to není. I Sir Anthony mi v té naší České spojce připadal bad. * * * ()

Indiana

No nevim, když už tu nějaká akční scéna je, je hodně nudná (můžou za to především Hopkins a Rock, kteří jednoduše nejsou a nebudou akční), jako komedie je to nudné až trapné (a to mám Rocka docela v oblibě) a režie Joela Schumachera působí až příliš utahaně (asi už je přeci jenom starej, i když Telefonní budka a 8 mm se mu vydařily). Celkově je to tedy podprůměrný akční film, u kterého ještě více zamrzí, že ho produkoval Bruckheimer. ()

-OverLord-

Béčková akce, ale docela slušná komedie. Parádní je učení se češtiny a český prostředí, včetně fajn herců. Já se dobře bavil. ()

Peytl

Sám sir Hopkins tento film v některém z rozhovorů úplně zazdil a nebyl na něj hrdý. Naprosto chápu... nebýt natáčecí lokality a séra Antonína, dávám snad ještě méně. ()

kingik

Zkušený agent CIA Gaylord Oakes musí naverbovat poněkud potřeštěného Jaka Hayese. Mladíkův bratr, dvojče, o němž dosud nevěděl, byl totiž zavražděn při jedné riskantní operaci. Nepřítel, který má v rukou jadernou bombu, nesmí záměnu poznat. Hayes má jen devět dnů na to, aby se z dítěte ulice proměnil v uhlazeného obchodníka. Mně celkem bavilo sledovat charismatického Anthony Hopkinse, kterého netypicky doplnil Chris Rock svojí živelnou komikou a temperamentem. Mohlo to být sice propracovanější a Joel Schumacher se v kombinaci špionážního thrilleru, svižné akce, a komické nadzázky pohyboval ladně, i když režijně má evidentně na víc. 60% ()

HoneyBunny

Představte si Chrise Rocka, jak se krčí ve skříni, zatímco ho hledá zábiják. V té chvíli mu zazvoní mobil a ozve se: "Sejdeme se na Olšanských hřbitovech." Podobných míst je v České spojce více (nápis Televize na televizi...). Jedna hvězda za Marka Vašuta (šáhnul si na Hopkinse) a druhá za propagaci Prahy. ()

Anderton

V tomto filme je všetko tak na pol plynu. Režisér, herci, scenárista, zápletka, akcia, Vašut, Praha. Vlastne posledné dva atribúty nám dávajú asi jediný dôvod, prečo film vôbec vidieť. Rock je klasický otravný, Hopkins v rozhovore k filmu spomínal niečo v zmysle, že herectvo je len platená práca, či niečo podobné. Tu to dokazuje. Absolútne zbytočná práca, ktorej výsledok napriek tomu nenudí. ()

MikeCool

Velmi nezáživný krimi-akčňák aneb jak se Američani dostali do Prahy. Sice jsem měl výbuch smíchu u scény, kde se Chris Rock zuby nehty snaží vyslovit pár českých větiček, ale to byla bohužel jediná část filmu, která se mi líbila. Zbytek děje by se dal označit jako akční brak. ()

CaptainNor

Kdyby byla Česká spojka mnohonásobně lepší, než ve skutečnosti je, pokládal bych si otázku, kdo dostal ten hloupý nápad, obsadit do akční role agenta CIA Anthony Hopkinse, když se do ní absolutně nehodí. Jelikož tomu ale tak není a film je mdlý a nudný, pokládám si jinou otázku: Jakým inkoustem byl (ne)scénář sepsán, že se jím nechal Anthony omámit a roli vzal?! Praho, co jsi Hollywoodu udělala, že se mu v tvé magické náruči nedaří?.. (xXx, Liga vyjímečných, Mission Impossible..) ()

FrodoF

Dávám *** jen díky té krásné Praze a zábavným rolím českých herců. Rozhodně to není nuda, ale to nic nemění na tom že po měsíci si budete pamatovat jen to, že se to odehrává zčásti v Praze. ()

klerik

Schumacher by mal ostať pri trileroch, to už pochopili asi všetci... Ale toto sa mu vydarilo... ale len vďaka tomu, že je to vlastne komédia, ktorú nemôžete brať vážne... ()

LaciLC

K najlepším Schumacherovým dielam má síce Česká spojka pomerne ďaleko, no rozhodne sa jedná o jeden z jeho lepších filmov. Narozdiel od iných užívateľov si myslím, že v rámci možností film svoj potenciál využil. Ako akčňák, tak aj ako komédia funguje prekvapivo dobre a ja som sa fakt poriadne zabavil. Na oddýchnutie ako stvorené. ()

Crocuta

Záležitost na jedno použití. Průměrná akce, hezká Praha a pár slušných hlášek, kvůli kterým dávám za tři a ne za dvě. ()

korbitch22

zábavná akční oddychovka,která nabízí nejen skvělého hopkinse a vtipného rocka,ale taky krásy prahy a plno rychle úmírajících českých herců a kaskadérů,viz vašut,jákl. ()

Marze

Předvídatelné bezduché techno. Režisér Joel Schumacher udělal dobrou práci ukočírovat scénáristický chaos, ale po chvíli jsem byl z toho tahání od scény ke scéně unavený. ()

Arsenal83

Moja slabosť na Anthonyho sa prejavila aj pri tomto filme. Zaujal ma aj na viackrát. Krásna Praha a hoci je ťažké uveriť, že nejaký Chris Rock je v CIA, stále to pre mňa znamenalo vzrušujúci príbeh. Asexuálne. Len tak vzrušujúci. Nevyhľadávam akciu, nemám rád špionáž, ale Českú spojku môžem. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin