Černoch Kevin Pope je špičkovým agentem CIA. Se šéfem Oakesem se právě pokouší koupit od ruského překupníka Adriana Vase kufříkovou jadernou bombu. Podaří se jim domluvit obchod, který se má uskutečnit za deset dnů. Na ulici však odcházejícího agenta napadnou neznámí útočníci a smrtelně ho postřelí. Oakes je přesvědčen, že za útokem stojí skupina teroristů, která má o zbraň také zájem, a že si její členové nejsou jisti, zda Kevina zabili. Dozví se také, že Kevin měl bratra dvojče. Za sto tisíc dolarů je ochoten ho zastoupit. Agenti ho podrobí intenzivnímu výcviku, jehož součástí je nejen proměna v elegantního světáka. I když Oakes zpočátku příliš v úspěch akce nevěří, muž ho překvapí svou přizpůsobivostí. Když se ubytuje v bratrově newyorském bytě a stane se terčem útoku neznámého vraha, raději zmizí. Oakes ho však najde, řekne mu pravdu a přesvědčí ho, aby pokračoval. (TV Nova)

heyda

Takový film vždycky potěši, protože vidět vedle takové kapacity jako je Anthony Hopkins například Marka Vašuta je prostě super. Toho si fakt vážím, i proto, že takových koprodukčních snímků (USA + ČR) moc není. Jinak k samotnému filmu, jde o mírně nadprůměrný akční snímek, který tu 4 hvězdičku ode mě dostává i za to, že se natáčel v ČR. ()

Dr.film

Nemastný, neslaný – krystalicky čistě průměrný film. Ani od hereckého kalibru jakým Anthony Hopkins je nic nečekejte, jeho nevýraznost je až zarážející. Kdo mě ale zklamal nejvíce jsou samotní scénáristé. Nedokázali ze sebe vymáčknout ani jednu „cool“ hlášku nebo originální vtípek či nápad. Samotnému Joelu nic vytýkat nemohu, díky jeho tempu a vytrvalosti film jako celek drží řádně pohromadě. ()

Nancy

No je to takové docela obyčejné. Rozhodně ale hlášky Jakea Hayese stály za to nebo pěkné cedulky v Jakeově pokoji :-). Jinak je to ale opravdu docela běžný akční thriller s prvky komedie, který potěší, ale nenadchne. ()

Jinny

Schumacher nepochopil, že jeho esem není Hopkins a už vůbec ne Chris Rock, ale Praha (kdykoliv se objeví, moc jí to sluší). Jestli si našeho miláčka chcete užít v americkém filmu, vsaďte radši na M:I nebo XXX. České prostředí a názy v tomhle příběhu nakonec vyzní absurdně... ()

MM11

Takový průměr, ukousání nudou nehrozí, ale ve výčtu obdobných filmů byste dosáhli solidního počtu. Schumacher si tentokrát ostudu neudělal, to však neznamená, že by Bad Company něco objevil. To totiž opravdu ne, pro Česko atraktivní nahození příběhu do zdejších reálií je nebývale podrobné a jen málo "znásilňující" (ti, co viděli xXx, ví své), na druhou stranu scénář poskládal stokrát vídané a herecké duo nevypadá dvakrát sehraně. Joel Schumacher je dobrý režisér, ale má prostě pech. ()

Thomick

Kladno 72 km od Prahy? Airbagy nebo aspoň minimální šrámy po čelním nárazu v 80km/h rychlosti nic, klídeček? A takových hovadin tam bylo spoustu. Jako vím, že je to vedeno taky coby komedie, ale ... a nefungovala ani jakási kontrast-chemie, o kterou se Schumacher dozajista snažil. ()

=woody=

Přeji dobrý den. Tomuto filmu by klidně stačily tři hvězdy ... kdyby v něm nehrál Anthony, který by byl charismatický snad i v roli mořské panny, a kdybych nebyl takový patriot, který se čepýří pokaždé, když se někde mluví třeba jen o robotovi. Každý záběr na Starou Prahu, místa, která jsem ve filmu poznával, srandovní Marek Vašut a drsný Petr Jákl "ve staré plynárně u Kladna, asi dvacet kilometrů od Prahy" tvoří silnou argumentaci pro čtvrtou hvězdičku.. ;-) Mějte se filmově, Woo. ()

ARI50

Tohle nemá chybu i když k dokonalosti jsem trochu ztrácel, přesto i když je film založený na akci mě nejvíc zaujala vtipnost a humor herců v celém filmu. Chris je prostě nezkutečný blázen. ()

Bauer

Wow....Tak sem čekal kravinu a dostal sem příjemné překvapení.Film balancuje mezi akčním filmem , komedií a thrillerem.Chrise Rocka opravdu nemusím a lezl mi na nervy ve Smrtonosné zbrai 4 ale tady je dobrej a má hustý hlašky.Anthony Hopkins....no tak ten toho moc nepředvedl takže standart.Jo a ty určitě stojí za to se zmínit o hudbě protože ta byla výborná ( hlavně hip-hop )...........no tak tohle sem napsal před asi 2 měsícema a dal sem tomu 4*.Včera sem to viděl znova a dávám za 5*.Skvělá akční komedie a výbornej soundtrack. ()

Sawy

Nevýrazné až běda.Od spojení Joela Schumachera a Jerryho Bruckheimera bych rozhodně nečekal tak rutinní výsledek,který v sobě nemá ani za mák osobitosti a stěží se vyrovná první Mission: Impossible.Potěší Praha,skvělá automobilová honička a Chris Rock (nikdy bych nečekal,že to řeknu) je super,ovšem fakt,že i on přehrál evidentně se nudícího Anthony Hopkinse,je sám o sobě dost smutný.Neprůstřelný průměr,kterým se dá v pohodě zaplácnout nudné odpoledne,ale vyšumí opravdu hodně rychle. 60 % ()

Shaqualyck

A to jsem si myslel, že Schumacher thrillery umí... :( Dvě hvězdy za Prahu a mafiánské duo Vašut/Stormare. Jinak je to jen totálně nezáživná přehlídka k uzoufání znuděných herců (Hopkins) a údajně vtipných vykecávaček Chrise Rocka (osina v zadku hadr). Chápu, že i hollywodské štáby musí z něčeho žít, ale než takovouhle trapnou oslavu (pod)průměrnosti, to ať se raději dají na reklamy. ()

PROROK14

Noo mne sa to celkom páčilo. Dokonca si tam zahral aj Marek Vašut. Veľa toho tam nepredviedol ale dooobre. Dej ma zaujal a taká akčná oddychovka vôbec neublíži. Dlhé to nie je takže som sa nenudil a určite nebudem ľutovať že som si to pozrel. 70% ()

Iggy

Docela vtipné, moc hezky využitá a zobrazená Praha a další české lokality, které nepůsobí trapně jako ve většině jiných filmů (až na Pražský hrad, který tu má představovat hotel). Dost přehnaná je mezinárodní mafie vedená Draganem Adjaničem, někteří herci špatně obsazení a toporní, hlavně Vašut s Jáklem, Hopkins taky není moc přirozený (do schodů se může vyškrábat jedině díky střihu). Celkově film není absolutně ničím zajímavý nebo výjimečný. Zajímavá může být Rockova čeština v původním znění. ()

Tommassi3

"To je ale opravdu nádherná váza !! Kolik vlastně stála ??" - "Stopadesát tisíc dolarů !!" - "Bože, co do ní dáváš ?? Kokain ??" ;) ()

Lacike

Snaha urobiť z Chrisa Rocka akčného hrdinu nevyšla. Hlavný problém je v jeho postave, ktorá je proste taký obyčajný neschopný chudáčik. V bežnom akcniaku by nemal ani na to, aby bol sidekickom, ale len vtipnou figúrkou, ktorá sa vo filme občas mihne. Takže prvá hodina sa venuje hlavne humoru. A ani ten vôbec nefunguje. V iných filmov celkom vtipný Chris Rock sa tu vďaka nudnému scenáru nemá jak predviesť. Nie je tu žiadna zapamätateľná hláška. Nič. No a v druhej polovici sa konečne dočkáme trochu akcie. Nejaká tá prestrelka a jedna naháňačka priemernej kvality. Na Bruckheimera sakra komorný akčniak. Vlastne to vyzerá jak video Seagalovky spred 15tich rokov. Len sa to namiesto hnusného Bulharska odohráva v o niečo menej hnusnom Česku, takže si tu užijeme pár českých viet a nepostrádateľného Marka Vašuta. Výsledkom je podpriemerný a nudný akčniak. 4/10. ()

Agatha

Tak tento snímek mě přes příliš nenadchnul. Vše působí jakoby strojeně a krom toho mě i scény umístěné v České republice také moc nerozjařily. Skutečně jsem se divil Anthonymu Hopkinsovi - má tohle to vůbec zapotřebí? Scénář je taky poměrně mizerný. Za pozornost snad stojí jen hudba, ujde i kamera. Prostě takový ankční průměr, nemastný - neslaný... ()

JohnCZ

Oddychový a vesměs průměrný akčňák, který si na nic nehraje, neurazí, ale zároveň ani nijak zvlášť nenadchne. Potěšila mě přítomnost opravdu kvalitních herců, minirole Marka Vašuta a děj odehrávající se z části v Praze. ()

Blofeld odpad!

Naprosto nechápu, jak mohl režisér, který natočil Telefonní budku, Tábor tygr a Volný pád, neatočit takovou kravinu a ještě tak debilním způsobem. Naprosto nechápu, jak mohl Hopkins, který baly například v Soumraku dne perfektní, zahrát svoji roli tak pitomě. Naprosto nechápu, že jste ve svých hodnoceních tak mírní. A nepovažuji se za nechápavého člověka. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin