Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Besyn

Neviděl jsem originál a tak nemůžu posoudit,zda se jedná o povedený,či nepovedený remake.Ale co se týče filmu jako takového,tak bezesporu patří ke thrillerové špičce.Holt,De Niro a Scorsese se opět sešli,takže to vlastně ani jinak skončit nemohlo. ()

plagjoklas

Síce som originál nevidel, môzem povedat toto je jeden skvelý film, ktorý originálu urcite hanbu nerobí. potetovaný DeNiro je jednoducho skvelý. Dokonaca sa mi tu pozdávala aj Juliete Lewis, ktorú inak nemám bohvieako rád. Príbeh je skvelý, nenudí a hovorit o tom aký skvelý rezisér Martin Scorsese je ani nie je potrebné. ()

Empire

Ano, De Niro tuto roli zahrál opravdu skvěle. Myslím, že kdyby jste viděli film původní nemohli byste ho s tímto srovnávat jde spíše o trochu jinou kategorii filmu. V roce 1962 se tvůrci nemohli dovolit to co dnes (s vyjímkou Hitchcoka), to znamená mrazivě až šíleně psychohorrovou atmosféru. Původní film byl podán s menší dávkou této atmosféry, ale přitom na kvalitě rozhodně neztrácel. Pro mnoho lidí může působit a dokonce i trochu působí původní film na dněšní dobu vyčpěle, ale kouzlo atmosféry má i bez skvělého De Nira, kterého ho původně stvárnil Mitchum, obrovské. ()

Barak

Robert de Niro si svou roli slizkého zabijáka opravdu užívá. Perfektní kamera a dravá Scorseseho režie, která se však snaží za každou cenu - i z pouhého dialogu - vymanit z diváka pocit hrůzy, což je místy až moc nevkusné, okaté a bezdůvodné. Taky je film poměrně natažený a jsou v něm až příliš viditelné logické chyby, což bych jinak přehlídnul, ale tady prostě ne. Ta "závěrečná akcička" je však naprosto bezchybná a třásl jsem se u ní hrůzou.... 8.5/10 ()

Meiers

Skvělá atmosféra a našlapanej De Niro v roli hajzla terorizujícího život rodinky tancem na lajně zákona. ()

Biopler

De Niro ako pomstiteľ sa mi veľmi páči. Už prvé minúty dávajú tušiť, že diváka čaká niečo netradičné od Martyho. Keď som videl "nasratý" ksicht De Nira, tak som mal dosť. Výborný Nick Nolte, skvele hral "pokakaného" právnika. Najviac ma zaujala kráska Juliette Lewis, scéna z drama školy s De Nirom je bezchybná. Jej hlášky a grimasy sú bravúrne. Bohužiaľ hollywoodské naťahovanie znižuje moje hodnotenie. ()

Shona

Úžasný Robert De Niro jako polosuperman Max Cady, kterého prostě musíte milovat i nenávidět současně. To a scéna s Juliette Lewis v divadle, je jedno z mnoha plus tohohle thrilleru. Proboha Marty, ale co ten konec? Já vím, že jsem už asi značně otupělý, je to remake atd atd....., ovšem tohle hraničilo v mých očích s americkým happyendem. ()

frbulka

I přes slušně hrajícího Roberta De Nira se žádná sláva nekoná. Film se zpočátku ubírá v pomalejším tempu a i když v druhé polovině začíná bít divákovo srdce o něco rychleji, nemůžu se ubránit pocitu, že v různých variacích jsem něco podobného již mnohokrát viděla… ()

..Anya

Scéna s Méďou mě doslova odrovnala - příjemně myslím. De Niro se mi do role až takhle zlýho a slizkýho chlápka moc nehodí, páč mu to víc sluší jako slušňákovi. Namísto zločince jsem si vychutnávala reklamu na extra ultra spešl výrobek alá mastné vlasy přímo od samotného kouzelníka Snapa. Jinak klasický film od Scorseseho, které mě příliš nelákají. Filmy s násilím (tady ho bylo naštěstí trochu míň) raději ponechávám silnějším povahám. ()

Stíba

Scorseseho jedinečné psychologické drama s excelentním De Nirem. Ta atmosféra podepřená bravurní přibližovací kamerou a promyšleností celého filmu nemá chybu. ()

Mr.FreeZer

Martin Scorsese umí natočit skvělý snímek s dramatickou atmosférou (např. Prokletý ostrov). Mys hrůzy, kde exceluje Robert De Niro jako propuštěný trestanec, mne teda zaujala hodně. Při poslední půlhodince mi opravdu tuhla krev v žilách jak to všechno dopadne (De Niro na lodi). 100% ()

Kingjiri

Velkou část práce tu udělal Robert De Niro, kterej zahrál sadistickýho a věčně nadrženýho psychopata s veškerou bravurou. Ale u něj to není takový překvapení, protože dokáže zahrát přesvědčivě snad každej charakter. Už od začátku to má slušnou atmosféru, jenom je škoda, že celkový dojem z Mysu hrůzy trochu kazí jeho dlouhá stopáž a z toho vyplývající hluchá místa. Akční závěr je fajn, i když je trochu (víc) přehnanej, protože Cady má víc životů, než kočka. Nejsem Scorseseho fanoušek a tohle je první film, co se mi od něj fakt líbil, čtyři silnější hvězdy. ()

Jajar

Skvělý thriller navazující na odkaz Alfreda Hitchcocka přetavuje okoukaný a v podstatě banální námět v úžasnou ukázku působivého vizuálního stylu a skvělého vyprávění. Mys hrůzy má mistrný náboj, psychologické nápětí i brutální tempo. A asi nikdo nezapomene na ďábelský výkon Roberta De Nira. ()

kabel

Opět spojení De Niro/Scorsese, celou dobu jsem sympatizoval s Maxem, který byl plný humoru,vychytralostí a uměl to s holkama...převlíkání mu taky šlo. Naproti tomu ten hnidopišskej právníček Sam, kterýmu se pořád něco nelíbí a furt má s něčím problém. Jinak ty doutníky co si tam De Niro vykuřoval musely bejt luxusní, zvláště do kina bych s nim šel! You white-trash piece of shit! ()

PEZ

Jeden z mala pripadov, kedy je remake lepsi ako original. Mozu za to vhodne upravy scenara, ale hlavne Scorsese, De Niro a Juliette Lewis. Paradna rezia, s pomalou ale dobre premyslenou gradaciou, hrozivy Max Cady a sceny, ktore patria na vrchol hollywoodskej tvorby. Konkretne improvizovana scena v divadle, kde sa osobne stretnu Max a Danielle je proste genialna - musel som si ju pustit dva krat - Juliette Lewis je v nej neuveritelna. Vo filme ostala tato scena presne tak, ako ju natocili na prvy krat. Nominacia na Oscara pre De Nira a Lewisovu vobec nie nahodna. Skvely thriller s napinavym finale aj po 20 rokoch. Navyse s moralnym posolstvom pre pravnikov. ;) ()

papaguy

Výborně napsaný thriller. Mé nadšení brzdí závan dozvuku 80kového nevkusu a nesympatičnost postav (byť záměrné, ale Lewisku, byť hraje výborně, moc nemusím a Lange působí dost chladně)... Ránu záchytným bodům a uvěřitelnosti udělila finální jízda... Vtírá se neodbytný pocit, že to mohlo být lepší. ()

Vabr

Vizuální nádhera, kdy se se zajímavými a zdařilými záběry, úhly nebo pohyby kamer nešetří. Tato stránka filmu se mi moc líbila, ale paradoxně se mi zdálo, že střihově Mys hrůzy místy skřípal. Zvlášť úvod mi přišel dost mimo. Těžko se orientovalo v tom, kde jste a co se děje. Mohli začít lépe. Každopádně děj samotný je pro mě jako diváka 21. století velmi ohraný, předvídatelný a mdlý. Jen čekáte na to, kdy se film dostane do takového bodu, že Robert De Niro začne vraždit a páchat násilí. Vyhodnocení: Ty mizerná bílá lůzo je ale stylová hláška, kterou rád urážím lidi ()

Titus

Martin Scorsese mě ještě nikdy nezklamal. Ani tento film není výjimkou. Naprosto vynikající Robert de Niro (chtěl bych vidět film, ve kterém hraje špatně). Ostatní herci za ním o moc nezaostávají. Dokonalý scénář a taktéž i hudba. Jinak mě fakt rozesmála scéna, při které Nick Nolte uklouzne na kaluži krvë. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)