Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Frajer42

Spoilery! Když divák odpustí snímku lehkou ztrátu logiky, nesmyslné chování některých postav, a velmi nepravděpodobný vývoj určitých situací, tak si film dokonale užije. Zkrátka taková milá reklama na americký vězeňský systém, kde je vězňům dopřáno absolvovat doktorát z filosofie a nebýt občasných análních výletů s bandou obdařených opic, tak by to bylo bývalo bylo i velmi příjemné místečko. Takové ty základní prvky kvalitního thrilleru, jako je drama a napětí, ty zde fungují na jedničku s hvězdičkou. V tomto směru má snímek Scorsese opravdu vymazlený. Trošku mě mrzí, že režisér vyložil karty na stůl poměrně brzy. Nebýt, z mého pohledu, zbytečně uspěchané scénky, kdy De Niro uspokojil sexuální choutky advokátovy budoucí rozvracečky manželství, tak mohl být divák mnohem delší dobu v napětí a spekulovat nad tím, kdo je zločinec a kdo je oběť. Respektive, jestli skutečně žene bývalého zločince opravdová motivace a má na svoje činy jakési morální právo. Takto byly role již v úvodu jasně rozdané. Každopádně De Niro si svoji roli střihl naprosto geniálně. Takhle procítěně zahraného psychopata člověk potká ve filmu velice zřídkavě. Jasně zde ukázal, že je to opravdu pan herec. Všechny kolem sebe těžce zastínil. Od Scorseseho určitě velké překvápko. Většinou jsem u něj zvyklý na dobré, leč zbytečně roztahané filmy. Tento měl luxusní tempo od začátku do konce. ()

Kothy

Docela psycho film s Robertem De Nirem. Ten se jako trestanec dostává po 14-ti letech na svobodu a jde se mstít svému advokátovi. Toho hraje nic netušící Nick Nolte. De Niro postupně Nickovi komplikuje život a ten to těžko snáší. Když do věcí zatáhne i Nickovu rodinu, rupnou mu nervy a vše se vyhrotí. Nakonec se dostáváme k dlouhému úprku celé rodiny před tímto bývalým trestancem. Nikde ale nejsou v bezpečí. Konec je vážně povedený. Ocenil bych i výkon Jessicy Lange a Juliette Lewis v rolích Nickovy ženy a dcery. Dost se mi líbil závěr s hausbótem. "Kráčím do země zaslíbené!" ()

Campbell

Výborný film který je bohužel trošku moc dlouhej ale i tak si dokáže diváka udržet v pozornosti. Za zmínku stojí výborná(dnes již možná trochu ohraná) hudba či démonický De Niro.Film se stal několikrát zparodován(Simpsonovi). Já film vřele doporučuji, hlavně závěrečnou půlhodinku která nabírá ty správné grády. ()

nascendi

Považujem, za veľký handicap, že som nevidel pôvodinu z roku 1962. Bez nej nemôžem dať tomuto Scorseseho nepodarku dve hviezdičky a vyhlásiť tým, že tento remake nemal byť nakrútený. Ale aj bez toho som z filmu dosť sklamaný. Máme na Slovensku mnoho advokátov, ktorí robia hlúposti a pôsobia chaoticky, ale advokát stvárnený Nickom Noltom nám zatiaľ chýba. Aj ten v kriminále edukovaný analfabet, ktorý dokáže zosnovať neuveriteľné psychické vydierania a trúsiť múdrosti z ruka je iba nepodareným výplodom scenáristickej fantázie. Vlastne ani neviem, či by mi malo byť ľúto, ak by som tento 80 % hodnotený film vôbec nevidel. ()

Trajektt

Takový pohodový rodinný film to mohl být.Milující manželka s dospívající dcerou v pubertálním věku,věčně neukojená a dotěrná milenka,krásný velký dům se zahradou,dobře placená práce,no prostě idylický život nadprůměrně vydělávajícího právníka.Co víc si přát?A ejhle,Copak mi to sedí v autě za počmáranýho strejdu před mým domem?Kam zmizel náš pes?Proč se má dcera tak debilně hihňá?Tak tyto a další otázky a odpovědi se dozvíme v remaku tohoto trochu až hororového snímku,který natočil americký režisér Martin Scorsese a do kterého si vybral skutečné persony světového filmu nevyjímaje Nicka Nolteho jako právníka a otce rodiny,jeho manželku Jessicu Lange,naivní dceru Juliette Lewis,Gregoryho Pecka,který si zahrál i v původním filmu z 60.let,ale hlavně režisérův dvorní herec s velkým H Robert De Niro,který se na tuto roli pečlivě připravoval a ve filmu je vidět výsledek jeho snažení.Filmy o pomstě jsou většinou doménou béčkových filmů,ale v tomto případě jsme svědci toho,že vyjímka potvrzuje pravidlo a že se takový námět dá převyprávět i tak,že se z toho stane propracovaný thriller ze kterého si postupně ukrajujeme kusy jeho koláče až nám zůstane jen dechberoucí konec na který do konce života nezapomenete.Za bezchybný De Nirův výkon,ale celkově za atmosféru filmu zhlédnutého v kině musím dát 100% ()

Arsenal83

Jediné, či tu stálo za to, bol výkon De Nira, právom tak oceňovaný. No tá historka s mladou Juliette Lewis mi prišla miestami až pedofilná. A celkovo šlo len o dve hodiny sledovania vyšinutého blázna, ktorý nemá nič iné na robote, len zabíjať, častokrát len tak, takmer bez motívu - ten ponúkaný bol podľa mňa slabý. ()

Slarque

Skvělý thriller, který neztratil nic ze své působivosti ani po letech. Robert De Niro je jako hororové monstrum výborný, Juliette Lewisová na začátku své kariéry ukázala, že má srovnatelný herecký talent. A Martin Scorsese je režisér, který zřejmě nedokáže natočit slabý film. ()

Rocky62

Po velmi dlouhém rozvažování musím dát plné hodnocení. Originál z roku 1962 je velmi zdařilý, ovšem srovnávat ho s remakem nelze. Napínavé tak, že jsem spálil večeři, mrazivé, hudebně výborně podmalované ... zkrátka dokonalost v každém detailu, o dialogově zvládnutých scénách netřeba hovořit ( rozhovor Danielle s Maxem v divadle, závěrečná scéna na lodi atd.) a Robert De Niro mě stále jen utvrzuje, že je možná nejlepší herec všech dob... co možná? on jím opravdu je! ()

Bachy

Levák Bob šlápl na hrábě. Můj oblíbený díl Simpsonů a tohle je jeho původní verze, tedy skoro původní. Pořádná psychárna a jeden z těch filmů, které je nutné vidět. Vynikající Nolte a Juliette Lewis skáčou podle toho, jak je diriguje šílený De Niro, který nad sebou má ještě schopnějšího Scorseseho. Sbírka velkých jmen vyrobila velký film. I tak ovšem najdu malé "ale". Závěrečná honička, proč ne, ovšem těch životů dostal De Niro tolik, až to vypadá, že z něj lapák stvořil Iron Mana, což po chvilce začne malinko ztrácet na serióznosti. Ovšem, jelikož je Mys Hrůzy nadupán napětím a nenechá oddychnout, tak si svou výhradu schovám. ()

Happens

Nesmrtelný snímek. Těžká klasika. A hlavně po tomto filmu Robert De Niro horkým kandidátem na nejlepšího padoucha 20. století. ()

Chrustyn

Výborný thriller s doslova démonickým De Nirem a nervy drásající atmosférou. Skvěle budované napětí, pár drsných scén a hlavně ta atmosféra. ()

iamek

Scorsese a jeho takřka dvorní herec Robert de Niro natočili remake filmu Cape Fear z roku 1962. Originál jsem neviděl takže nemůžu porovnávat. Podle mnohým remake se povedl více než originál. Bohužel film mě tolik nezaujal jak jsem očekával. Snímek má tajemnou atmosféru, skvělý soundrack, který dodává filmu něco málo navíc a hlavně skvělého De Nira. ()

SeBig

Od Scorseseho jsem čekal teda víííc. De Niro v roli psychouše super, hudba super.. ale je to celý hrozně, ale fakt HROZNĚĚĚĚĚ natahovaný, tak že už se tam objevily nudný a zdlouhavý pasáže. Kdyby to strčil do hodky a půl neceknu. ()

LaciLC

Hustá atmosféra, skvelý De Nirov výkon a zaujala ma však vtedy ešte 17ročná Juliette Lewis dnes známa aj z filmov Od súmraku do úsvitu, Kalifornia alebo Takí normálni zabijaci. Mys hrôzy je však "pecka" najmä vďaka Scorseseho brilantnej réžii a je to skutočne jeden z mála prípadov, ktoré prekonali aj originál. A za to si Martin zaslúži veľký potlesk. ()

Crocuta

Max Cady v démonickém podání Roberta De Nira je jednou z nejzběsilejších filmových postav v dějinách kinematografie. ()

mcb

Absolutní ztělesnění hrůzy v podobě Roberta De Nira. Jeho výkon je tak sugestivní a skvěle zvládnutý, že jsem sám sebe chvíli nachytal, jak mu fandím. Psychologický teror nepáchá jen na titulní rodince, ale i na divácích. Scorsese to má promyšlené. Od začátku nám představuje známou variaci na kočku a myš, která postupně graduje. A vzápětí nám přinese šokující zobrazení násilí, pak už přijde jen strach a hutná atmosféra až do konce. Vždy jak nastoupí ústřední motiv, zamrazí vás v zádech... Závěr je sice příliš roztahaný, ale jinak perfektně natočený a zahraný. Jo a ještě bych zapomněl vyzdvihnut skvělý výkon mladičké Lewisové, jejíž nevinnost je až krásně naivní...Mys hrůzy je prostě zaručená dávka poctivé filmařiny. ()

jojinecko

Riadne z toho "zapáchal" Hitch v niektorých momentoch,ale inak je to Scorsese ako vyšitý. Potetovaný psychopat De Niro je božský a skvele mu sekunduje Nick Nolte, ktorého inak veľmi nemusím. Film, ktorý tak nádherne postupom času graduje a vytvára tiesnivú atmosféru, by si zaslúžil lepšie a dôstojnejšie finále. To je v podstate jediná výčitka, inak sa jedná o triler, ktorý si znovu rád pozriem. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)