Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale vzrostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na dlouhých 30 let. Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Na Vás čeká úchvatně vizuálně zpracovaný příběh s nečekaným koncem. (oficiální text distributora)

Kovaja

Tak pánové klobouček.nejsem si vědom filmu z napoleonské doby který by se mohl tomuhle skvostu rovnat.Film je postaven na čestných soubojích dvou nesmiřitelných soků v podání kladného K.Carradineho a záporného slizáka Keitela.Svedli spolu nespočet bitev a ani jedna neskončila smrtí soupeře,bylo to dáno taky tím že jeden nebo druhý byli raněni a nemohli dál v boji pokračovat a jak býva v gentlemanských kruzích známo pokud není soupeř schopen dalšího boje,je souboj přerušen a odveta bude svedena až v době úplného zdraví.No a konec není zas tak překvapiví ale stojí za to. ()

dopita

Příběh odehrávající se v Napoleonských dobách o dvou chlapících, kteří pokaždý když se v průběhu let někde sejdou, tak jdou do souboje. Všechno to začal mladý Gabriel Feraud, ješitný a pomstychtivý pošuk, který svojí posedlost souboji vydávavá za čest a který z banálního důvodu vyzval na souboj poručíka D´Huberta. A táhlo se to s nima léta. Po deseti minutách filmu sem si říkal, že jinak než smrtí jednoho z nich to skončit nemůže. No a jelikož to skončilo trochu jinak, tak sem se vlastně splet a to je jedině dobře. Film obsahuje několik povedených a silných pasáží, chvílema ale, hlavně ve druhé třetině, mu trochu dochází dech. Filmy Ridelyho Scotta mě až na pár výjimek nic moc neříkaj a rozhodně to není můj oblíbenej režisér, Soupeři jsou ale o fous lepší než jeho běžnej průměr. ()

SpaceOdyseus

Krasny film. Po vizualni strance oci opravdu prechazeji. Ridley uz ve svem debutu prokazal neskutecne vizualni citeni a natocil opravdu prekrasny film s dokonalou vypravou a uzasnymi sceneriemi. Pribeh dvou rivalu se mu povedlo podat velmi zajimave, napinave a i celkem netradicne. Harvey Keitel je skvely ostate jako vzdy a souboje jsou spravne adrenalinove. Je jich nekolik a povedlo se je odlisit vizualnim pojetim, stylem i atmosferou. Proste krasa. ()

Piškotka

Na to, že to bylo z válečného období, tak válka doléhala pouze z velké dáli. V popředí a naprosto výrazně byli oba rivalové, jejich hrdost, pýcha a ješitnost. Nikdo z nich nechtěl podat smířlivou ruku, jejich duší a tělem bublala pomstychtivá krev. Příjemně se na to dívalo díky perfektně zvoleným scenériím a barvám. H. Keitel byl skvělý, jeho protivník také. Nečekaný konec. ()

derryl

Skvěle propracovaný kousek, který je klenotem tvorby Ridleyho Scotta. Velice mě zaujala práce s historickým prostředím a v prvé řadě práce s herci v historickém prostředí, která navodila atmosféru počátku 19. století, kdy v Evropě zuřili válečné bouře díky Napoleonovi. Musím smeknout při výběru herce Keitha Carradina, který svým bezchybným výkonem pozvedl film a dodal postavě důstojníka potřebný vnitřní rozměr a uvěřitelnost. ()

bloodcountes

Ještěže je ten film taková vizuální lahůdka, protože 90 minut sledovat ukázkovýho debila, jak jednomu ňoumovi ničí život, to bylo dost utrpení. Nepříjemné myšlenky na to, jakých nebetyčných demencí jsou pod záminkou cti schopní relativně (snad) normální neretrardovaní muži, mě budou určitě ještě nějakou dobu pronásledovat. Herci toho moc nepředvedli, nebylo na co se koukat, jenom na sveřepé a sveřepější nebo zachmuřené a zachmuřenější obličeje. Jistě, veškerá vášeň a emoce byly pod tou maskou strnulosti, ne že ne, ale já jsem po pravdě řečeno pod tu pokličku ani koukat nechtěla - člověk nemusí vidět a vědět všechno. Oba pánové mě k srdci nepřirostli, nad oběma jsem kroutila hlavou a nakonec jsem si přála, aby se už konečně zabili a dali pokoj. Jinak to ale byl kvalitní film, to ano. ()

KatRi

Slovy jednoho z hrdinů: to mě skličuje! Škoda jen, že nemohu napodobit ten příšerný dabing. A pak, celé se to vleče víc než pracovní doba, či někdejší hodina matematiky...tomu filmu naprosto chybí tempo, výrazná hudba, pořád se tu jen plká, občas někdo někomu usekne ruku, nebo pomiluje odvážnou markytánku, která vtipně odráží jakékoli slovní urážky. Ovšem páně Puškin by měl radost, soubojů muž proti muži tu opravdu není málo. Vše pro čest, důvod se vždycky najde. ()

conery1

Strhujúci príbeh o (podľa mňa) nezmyselných súbojoch, ktoré so cťou nemajú nič spoločné. Trochu som cítil Kubrickovho B. Lyndona a kamera čarujúca so svetlami v prírode mi zas pripomenula Polanského filmy. Keitel dostal úlohu na telo a vychutnal si ju, ja spolu s ním a lepší koniec ani nemohol byť. ()

gumolit

Debut skvelého režiséra nemá chybu!!!Harvey Keitel v jednej zo svojich najlepších rolí, skvelé scény, krásna príroda nezabudnuteľné súboje a hlavne aj tá vojna v ruských podmienkach toto je už na debut krásny zážitok !! ()

Nethar

Tak v rámci studia Ridleyho jsem nemohl minout jeho prvotinu. Výprava opravdu skvělá, vizuálně zmáknuté. Podíváme-li se na ročník 1977, těžko uvěříme, tohle by obstálo snad i za dnešních časů. Tenkrát to musel být obzvlášť bombus maximus! Ale vizuální stránka není vše a pochybný příběh dvou věčných soupeřů mně osobně zase tak strhující nepřišel a už mi tam ke konci chybělo jenom "a pokud se nezabili, zabíjejí se dodnes" :-) ()

laepus

Pro mě dost možná největší Ridleyho srdcovka - v tomhle filmu prostě všem jasně ukazuje, že výtvarná stránka dokáže často vypovědět více než milion slov nebo akčních scén. Herci jsou tak zde jen bezchybným doplněním osudového prostředí, které je posunuje po mapě Evropy a Francie a oni pokojně plní to jediné, co v tu chvíli mohou. Je to čistá oslava vizuálu ve filmu a ten film prostě vypadá tak, jak každý známe začátek 19. století ze starých obrazů na hradech a zámcích. Jen škoda, že Keith Carradine už potom nikdy moc jako herec nezazářil - to Harvey Keitel už tady ukazuje svou extratřídu, kterou pak vždy bez výjimky potvrdil. ()

bohemia_regent

Nádherná kamera, jak v práci s kompozicí, tak především se světlem. Venku časté využívání polohy slunce nízko nad obzorem, tzn. dlouhé stíny a vůbec moc zajímavá atmosféra. Uvnitř pak šerosvit jak od Rembrandta. ()

Garch

Příběh: hrdost - čest - umanutost, na pozadí doby kolem napoleonských válek. Ztvárnění: filtry ztmavená obloha, krásná hudba. ()

stankub

První film Ridleyho Scotta a hned mistr ukázal, co v něm je. Pěkně udělané bojové scény, hodně realně zpracované - dávám 85%. ()

crozet

Harvey Keitel v dramatické roli šité na míru (žádná soudobá paušalizace jeho hereckého potenciálu - viz Pulp Fiction, Smoke aj.). Diváku příjemná katarze v závěru kapku americká, nicméně na prvotinu vyloženě profesorský počin. ()

Thomm

Druhý nejnudnější film, co jsem kdy viděl, hnedka po Lovci jelenů. Nesmyslně natahovaná nuda se zápletkou, která by utáhla maximálně tak jednu epizodu dvacetiminutového seriálu. Příběh se táhne jak smrad v uzavřený místnosti, motivace dvou hlavních postav zůstává nevysvětlena, každých dvacet minut děj poskočí o jeden až pět let dopředu, a to jen proto, aby se mohli dva gentlemani opět pobodat, pořezat nebo postřílet. Vizuální stránku, všemi tak opěvovanou, si Scott může strčit za napoleonský klobouk. Na závěr vzkaz uživatelům ČSFD, kteří tomuto skvostu zařídili 80% -> Nasrali jste mě! ()

masiko

Me tato Scottova prvotina mile prekvapila. Casto se tu v komentarich objevuje, ze film se soustredi na osobni zivoty dvou muzu vic nez by bylo zdravo, pricemz stretnou se jen parkrat. Diky tomu mi ale prave Duellists prisli nenuceni a realisticti. Sonda do doby, kdy bylo pro muze samozrejmosti zemrit ve jmenu cti. Prave kritizovana roztahanost snimku ukazuje, jak pomijivy zivot tehdy asi byl. Oba dva sice zili, ale pro nic jineho, nez aby se znovu bili. Netvrdim, ze to bylo takhle promyslene, ale na me to tak prijemne zapusobilo. ()

kamil.i

Predstavte si, že plátna obrazov z čias Napoleonskych vojen ožijú a vyrozprávajú vám príbeh rovnakej dramatickej hĺbky ako je ich estetická a historická hodnota- dostanete geniálny debut Ridleyho Scotta. ()