Dramatický film o dvou důstojnících napoleonské armády, kteří jeden na druhého útočí v nelítostných soubojích. Jejich spor začal maličkostí, ale vzrostl v posedlost, která ovládla životy obou mužů na dlouhých 30 let. Film natočený podle povídky Josepha Conrada vypráví o vášni, cti a nenávisti. Na Vás čeká úchvatně vizuálně zpracovaný příběh s nečekaným koncem. (oficiální text distributora)

Pawlisman

Jako první část skvostná, ba bez chyby, to poctivé historično a herecké výkony -. jaj to je skvěle cítit až na vlastní kosti. No jo, pak divně zobrazená zima..A celá druhá část už je příliš repetitivní, ztrácí na věrohodnosti a napětí a vše kolem klesá. Škoda. Keitel ale dokonalej. ()

bratr.Milan

Příběh mužské ješitnosti a pravé cti. Jednoduchá zápletka se mění v rozjímání nad tím, co znamená být pravým mužem. Když generál Armand prosí o milost pro generála Gabriela dýchl na mě duch Bídníků. Opravdu je tam ta Francie cítit. Nedokáži uvěřit, že to je režisérský debut. Výtvarně krásné záběry a hluboké myšlenky. K tomu navíc realistické souboje, které neruší historické drama. Ba právě naopak, vyzdvihují ho výše. Nedávno jsem viděl jeho Poslední souboj, je do velmi dobrý film, ale The Duelists jsou mnohem lepší. Například to nádherné zátiší na stole před posledním duelem, které okusují myši a kterého jste si nevšimli, je neuvěřitelné! Promiňte, ale jsem malíř. ()

Grafito

Člověk se musí ptát, kde se stala ta chyba.. jak se mohlo stát, že Ridley Scott po takhle mistrovském debutu došel na svý cestě až k takový sračce, jako je třeba G.I.Jane.. ()

KOZEL84

a půl.Tady je naplno vidět Ridleyho mistrovství a asi nikdy sem neviděl tak dokonalou souhru kamery a výpravy.Tak nádherné obrazy sem ještě v žádném filmu neviděl!Z herců se mi víc líbil Keith Carradine i přesto,že většinou mám radši záporáky.A jestli Harvey Keitel záporák není,tak kdo už?Asi takový být měl,ale bohužel mi jeho postava přišla jako pěkný čurák (a vůbec takový lidi) a nevzbuzoval ve mě žádné sympatie (takže to vlastně zahrál výborně).Kdyby všechny filmy i po těch letech,vypadaly tak současně jako tenhle neobyčejný osudový příběh.Mě vůbec nepřipadalo,že sleduju přes 30 let starý film. ()

KoleckoR

Velmi dobrá kamera a výběr prostředí - pohled na rozvodněnou řeku podmalovaný barevnou oblohou, zmrzlé planiny Ruska. Bohužel je zde jen pár soubojů dvou důstojníků, které se vlečou skoro celou první polovinou 19.století. Jinak se film více zabývá jejich osobními životy. Čekal jsem něco více akčního s větší dávkou válečných scén, což bych od filmu z dob napoleonských válek očekával. Jako první Scottův celovečerní film je to ucházející. ()

strikeman

Někdy mne už opravdu udivuje žánrové zařazení některých snímků. To, že ve filmu soupeři zhlédneme několik nikoliv nepodařených soubojů ústředních postav, ještě neznamená, že se jedná o akční film, a to, že se zčásti odehrává v době napoleonských válek, jej nepasuje na snímek válečný. Jde tedy o pseudohistorické drama, které se zabývá ranně novověkými morálními otázkami a pojetím cti, jenž byla v dané době tím nejcennějším mužovým majetkem. Počin je to syrový a nevyvážený, a to zejména režisérsky - k hereckým výkonům nelze mít připomínky, výprava je úměrná možnostem začínajícího režiséra, hudební doprovod je podařený, scénář je asi nejsilnější stránkou - slabší a nudnější pasáže střídají silné chvíle, které se naštěstí kumulují v závěru. V dnešní době bych to viděl na modrých 70%, ale jelikož se jedná o režisérovy začátky, 80% je adekvátních.... ()

Andronikos

Až taký zázrak to nie je, má to jednoduchý dej a ešte jednoduchšiu zápletku. Nie je však problém to odsledovať a užiť si to. Pred posledným súbojom ide dokonca o nervy, pretože nám (alebo aspoň mne) prestáva byť vcelku jedno, kto - ak niekto - z duelantov zomrie. D'Hubert je predsa len už usadený muž so ženou a dieťaťom na ceste! :) Trochu ma sklamalo, že film je podaný tak, že nemáme najmenšie pochybnosti o tom, ktorý z duelantov je "blbec"; čakal som, že to bude trochu menej čiernobiele. Ocenil by som ešte kvalitné kostýmy. Váham medzi 4 a 5 hviezdičkami. ()

Wolvie

První celovečerák Ridleyho Scotta jsem si nedávno pustil se značnou nedůvěrou,čekal jsem lehce amatérskou historickou nudu,kterou ozvláštňuje pár hvězdných tváří a slavný režisér.Nemohl jsem být dál od pravdy.Soupeři jsou brilantně natočenou sondu do napoleonské doby,která má skvostnou atmosféru a dokonale znázorňuje,jak moc se dva lidé můžou nenávidět.Téměř dokonalý snímek a další důkaz,že Ridley Scott je výjimečný režisér. ()

drankeryth

Vobec to nebol spatny film, ale na moj vkus sa tam toho prilis moc nedialo na ten jeho celkovy cas. Nebol to prilis dlhy film, ale niekedy som sa ocitol v nudnom rozpolozeni, co sa to odohrava v tom filme. Niektore sceny boli aj trosku zbytocne a tak film zbytocne natahovali do tej dlzky, aky ma. Dej filmu bol lakavy, ale zas nie moc dokonaly, je to taky troska nadpriemer. Duely medzi tymi dvoma husarmi boli dost casto, co bolo len dobre. Skoda bolo, ze samotne boje pocas obdobia Napoleona Bonaparteho neukazovali vobec, co je dost skoda pre tento film. Urcite by ma to viacej bavilo sledovat, keby medzi tymi dvoma znepriatelenymi ludmi aj zamiesali napoleonske bitky. ()

HH

Když jsem to jako kluk viděl, zíral jsem s otevřenou pusou. To je skutečný souboj se vším všudy, co k tomu patří. ()

martiňák

Vizualne mimoradne nadherny film. Coby divak jen malokdy vnimam vizualni podobu filmu tak silne, ale u Ridleyho Scotta se tomu ubranit neda. Film je zajimavy i dejove, vypravi o dvou dustojnicich napoleonske armady, kteri se v prubehu nekolika desitek let neustale utkavaji v soubojich, pricemz jeden z nich konflikty vyvolava a druhy se spise jen brani. Divak do konce nevi jak to dopadne a zaver je velice pusobivy. ()

tranquill

Sveřepý souboj cti a hrdosti. Lze ''mít rád" svého odvěkého nepřítele? Je nutné pro čest jednoho a hrdost druhého riskovat život? Jiná doba, jiná etika... podivejte se a odpovězte si sami! ()

Biopler

Nezáživný a priam až chladný príbeh podaný však v brilantnom vizuále. Keitel v zápornej role zažiaril a potvrdil svoje kvality. Pre mňa tento kúsok zostane rozporuplným debutom neskoršieho, na základe snímku už i vtedajšieho, vizuálneho majstra. ()

Titus

Tak u tohoto filmu bych nevěřil, že ho natočil takový frajer. Místy jsem se rozhodoval, jestli usnout při projekci anebo jí prostě ukončit. Bylo to naprosto o ničem. ()