Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

boqvai.

Ano uz na zacatku filmu tak nejak tusite jak to skonci. Ano je to vicemene feministicky snimek Nasly by se dalsi a dalsi veci, ktery jsou tomuhle sniku vycitany, ale ja jsem na to koukal a dal koukat budu s vedomim, ze je zde taky ukazan vycvik elitni jednotky SEALs, coz je krom toho feminismu dalsi stezen tohodle filmu. Takze kdyz dokazete privrit trochu oci. Bude se vam to libi. ()

fiorela

Nebolo to až také zlé ako sa o tom nahovorilo. Ešte aj Demi -ktorú inak nemusím- ma príjemne prekvapila svojím "šik" účesom. Rozhodne jej "krátke" vlasy pristanú viac než dlhé :-) ()

biletarka

Nevyhledávám akční filmy, protiví se mi armádní prostředí (zejména to americké), k Demi Moore mám ambivalentní vztah (kdežto Vigga Mortensena a Anne Bancroft si jednoznačně považuju) a přesto mě tento film zaujal, dala jsem si ho repete. Moc se mi líbí, co napsal uživatel Enšpígl a dtto Kleopatra. A dávám si stranou DVD, abych taky ještě jednou mohla zkoumat vztah mezi těmi dvěma. ()

VanBradley89

Film, který mu utíkal celé dětství a následné dospívání. Je škoda, že se mi ho podařilo vidět teprve včera a to vlastně jen díky náhodě. Protože vidět ho v nějakých deseti letech napálil bych jasných pět. Bohužel v této době to pro mě byl lehce nadprůměrný snímek jedoucí podle jasné šablony. Všemi odstrkovaná Demi, která se svojí pílí vypracuje k respektu všech spolubojovníků a nadřízených. Ale i z holou hlavou byla kočka. Nejlepší scéna: Konfrontace mezi Demi a Mortensenem v zajateckém táboře. ()

Nonna odpad!

Bestiální zhovadilost. A to jsem na to šla do kina, (nějaký škodolibec mi to vřele doporučil, protože ví, že miluju filmy Ridleyho Scotta a nesnáším armádu) , doprostřed řady, a jako slušný divák tím pádem bez možnosti úniku. Koukat 118 minut na to, jak svalnatá Demi Moore trénuje, aby se z ní stal bojovník srovnatelný s ostatními vylízanými hlavami, jak do ní kopou, ponižují ji, aby jim pak v nechutně feministické gradaci ukázala, zač je toho loket, to bylo fakt utrpení. Jediné pozitivní, co jsem si z toho odnesla, bylo přesvědčení, jak jsem ráda, že jsem skutečná ženská....a ne babochlap v rajtkách a s kvérem. Hnus. ()

garry

Nevím jak ostatním, ale mě se to líbilo. Vojenské prostředí a tvrdý výcvik. Nejlepší citáty: "Do SEALS můžu. Přežila jsem jako holka tři starší bratry". "Kdo nic neočekává, nebývá zklamán". "Já tvora divokého nespatřil, jež by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč neproklíná svůj osud". ()

Lucyl89motyl

tenhle film jsem videla uz jako mala a uchvatil mne. Vlastne stejne jako vzdy, kdyz ho vidim znovu. Demi byla senzacni, ale Viggo byl naprosto strhujici. Role radoby padoucha s knirem mu byla usita na miru. Hodne lidi tento film odsuzuje jako feministicky snimek ci odpad, at si rikaji co chteji, ja ho muzu vrele doporucit. ()

Tomigun

90% snímku není vůbec tak špatná jak se zde někteří píší. Vlastně je to hodně-hodně dobré. Herecké výkony jsou ucházející a kamera většinu času perfektní. Taky na to, že se film točí pouze kolem výcviku, má dostatečný nádech nefalšovaného válečného snímků. Nevypadává z tempa a je dokreslen vynikajícím hudbou Trevora Jonese. Celou dobu sledování si tak nějak říkám to jsou jasný 4*(75%) co by se mohlo po... Jenže tu náhle! Nevím jestli Ridley Scott odjel z natáčení závěrečné scény se slovy "to už dotočíte, co by se mohlo pokazit" a následně pan kameraman předal železo svému 8 letému dítěti "náá, točit umí každej". Po celou dobu závěru filmu jsem seděl a nevěřícně kroutil hlavou jak se může kvalita produkce takhle propadnout. Nepřeháním když řeknu, že to bylo lacinější a komičtější než intro pasáž k MacGyverovi. Pro zvýšení trapnosti kameraman neustále přibližuje a oddaluje, vrcholem je pak záběr na vojáka který vypadá jakože tancuje pod palbou (vyloženě SEALs). Za 5 minut záběru, to takhle podělat. Za mě 55% ()

Drozdo57

Demi Moore mi vôbec nevadí a celé to, ako tento fiktívny svet amerických mariňákov prekonáva je celkom cool. Čo mi vadí je, že si nie som istý, či toto nie je vlastne iba snaha o propagandu, akí sú v armáde všetci strašne drsní a kam idú peniaze daňových poplatníkov. Nezhadzujem profesionálnych vojakov. Veľmi si ich vážim. Ale niektoré scény v tomto filme sú absurdné a nemyslím si, že robia dobrú službu. Ako píšem vyššie, neviem, či to bol zámer, alebo neznalosť. ()

Reiner

Úžasný film, který mohu vidět několikrát. Navíc jsou pak velmi dobře udělané pointy k zamyšlení. Chápu ale, že to většině divákům unikne... ()

hrumsrt

I přesto, že tu pro mě G. I. Jane stejně nepřekročí hranici něčeho většího a skutečně si pořád myslím, že Ridley Scott si v tomhle žánrovém experimentu připsal jeden z nejslabších svých kousků, a že Demi Moore to zabilo hereckou kariéru, tak mě něčím tenhle film nepřestává udivovat.. Musíme pochopit, že postavička G.I. Jane a G. I. Joe jsou na americkém trhu naprostou součástí dětských her a skutečně splňují takové první vývojové idoly, což my možná nejsme schopní tady docenit.. Účel G.I. Jane, tedy ukázat divákům příběh jediné ženy v čistě maskulitivní profesi mě vlastně baví, mám rád tohle boření společenských stigmat a celkově ničení všelijakých společenských konvencí.. A v tomhle ohledu je G.I. Jane super! Jde totiž vlastně o ten underdog příběh, v němž všemi podceňovaný outsider dokáže, že na to má a oni ho tak přijmou mezi sebe.. Rozumím, proč do toho Demi šla a dnes by za něco podobného sklidila ovace ve stoje a v ženských hereckých cenách by za takový emancipační výkon skoro neměla konkurenci.. Stejně tak oceňuji její nesmírnou přípravu a oběť do role O'Neillové, která s krásky z Pár správných chlapů anebo Skandálního odhalení opravdu udělala jakousi bezpohlavní mašinu. Ne, ta malina je výsměch a smekám před ní jako herečkou.. Fyzické propagačně rekrutující video do americké armády, které sice možná může mít i opačný efekt, ale uvědomělé holky to určitě vyburcovalo. Ovšem stejně nejvíc mě potěšil Viggo Mortensen, který těží jak z vývoje vztahu s O'Neillovou, tak prostě sám do sebe má charisma na rozdávání a třeba při svém přístupu k poezii jasně ukazuje, že má na daleko hlubší charaktery. Ostatní postavy jsou nutné a nezapamatovatelné křoví. Zaslouží si to tolik kritiky, za svůj feministický manifest, za degradaci ženy, za tu oholenou hlavu? Právě naopak, v tomhle ohledu je snímek povedený. Jeho největším mínusem je umělý příběh a obcování s politikou "velké matičky USA", obzvlášť to druhé zmíněné ve filmech nenávidím... Škoda, že to dělal Ridley Scott, možná by někdo jiný našel víc pochopení pro feministická témata a tolik bezúčelně nepředhazoval hlavní hrdinku v bílém upnutém tričku.. Ale rozhodně to není zbytečný (a o holkách vojandách by už něco dávno vzniknout mělo)! P.S. A teď si to celé vezměte jako film od britského dvorního režiséra točící to jako náhled do povrchnosti, zatvrzelosti národní pýchy - americké armády.. Jo, kdyby se tady tvůrci více kousli a neudělali z toho takový naivní akčňák.. 65% ()

spqr

absolutne nerealne, Demi by tam zdochla do 2 dni, totalna americka gumarna, nedalo sa to pozerat, dajte mi Vedro nech mam kde grcat ()

yarghoul

Jednou to vidět není špatný, ale víckrát vážně ne. Sice je hezký, jak dokázala Demi nabouchat, aby vypadala věrohodně, ale v reálu by stejně do dvou dnů odpadla. Já vím, že realita a film jsou dvě naprosto odlišný věci, ale tady mi ta nereálnost vadí. ()

Retimo

Obsazění hlavní role je tak nešťastné,jak kdyby místo Bolka hrál v Dědictví Leoš Mareš.......a navíc ta přemrštěná stopáž snímku. ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)