Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

Najt

Mě se to líbilo, Demi Moore tomu dala grády, Viggo byl bravurní, jen škoda, že nebylo více akce. I v roce 2020 mě ten film dokázal zaujmout, co bych asi řekl v roce 97, kdy člověk nebyl rozmlsaný Avatarem, Počátkem, Avengers a podobných filmů ()

papadoce

Nikdy som neprijal kritiku tohto filmu, podľa mňa nie je na mieste. Demi bola za mlada veľmi krásnou ženou s dokonalým telom a to, že kvôli filmu nabrala svalovú hmotu a totálne sa vzdala svojich nádherných čiernych vlasov bolo už iba čerešničkou na torte. Mimochodom holá hlava jej pristane. Ridley Scott si zvolil pre film skvelú látku o zapojení žien do armády a to na všetkých úrovniach. Demi sa teda vydáva na dobrodružnú cestu skrz výcvikový tábor Seals, jeden z najtvrdších armádnych výcvikov na svete. Taká moderná Sparta 20. storočia. A s rolou sa popasovala na výbornú. Mňa bavil samotný výcvik a herecky sa mi veľmi páčil najmä Viggo. To sa mu ešte o Aragornovi ani nesnívalo. Na Ridleyho réžii vidno, že armádny materiál a bojové sekvencie mu sedia rovnako ako historické eposy. Bolo to perfektne natočené. Jedna vec mi ale prekážala prakticky od začiatku a to hudba. Fakt nebola zvolená vhodne. Mnohým ľuďom na filme prekážala akási glorifikácia ženy, dokonca ho mnohí označili za feministický, ale ja by som to takto vôbec nevidel. Za prvé, žena v armáde je podstata tohto filmu, za druhé, ženy patria do všetkých povolaní, ak to robia dobrovoľne a nemajú skrz pohlavie úľavy. Na niektorých postoch a pozíciách proste úľavy možné nie sú a armáda ku nim patrí. Do citátu nemôžem dať samozrejme nič iné, ako legendárnu vetu, ktorá filmu jednoznačne velí. Veď tú si pamätá každý. G.I. Jane sa mi na blu-ray alebo dvd nepodarilo nikdy zohnať, tak som vďačný za to, že mi ju na amc pripomenuli. Skvelý film, ale teraz už poďme na legendárny citát. “Masterchief, suck my dick!!!” Od Demi to znie absolútne rozkošne 😍. ()

Suomi

Dobře natočený vojenský výcvik, i když pochybuji že by ho tak křehká holka v podání Demi Moore zvládla,ale zahrála to dobře. ()

d1x

Holka to neměla v armádě lehký:-) Přestože zpracování nebylo špatné, nemůžu tomu filmu přijít na chuť. ()

LukKon

Hodnotil som film len nedávno, na základe toho, čo som si pamätal asi ešte spred 5 rokov. Po dnešnom opätovnom zhliadnutí ale musím 1* pridať. Ak by Scott záverečnú scénu trošku lepšie prepracoval (rozumej viac bada-bum a viac surovosti), možno by som pridal tie hviezdy aj dve. ()

gidzitka

Možná jsem maličko zaujatá, protože dle mého ženských silných postav není nikdy dost. Možná proto, že jsem odmalička nesnášela princezničky a chtěla být vždycky čarodějnice, která je nad věcí a trpně nečeká na svůj osud v podobě prince na bílém koni. Pro všechna tato "možná" i ta nevyřčená, je G.I. Jane mojí jasnou volbou. Jasně, tento film není až tak originální, ale to se dá říct třebas i o "Batman začíná", a přesto by ho člověk do koše neházel. Navíc vztah Viggouš - Demi je fakt psychožůžo! Někteří pánové si zde stěžují, že Demi to tu nesluší. Sorry, ale právě o to (mimo jiné také) jde. Jestliže jsem ženská, jsem primárně posuzována dle vzhledu, což je opravdu spravedlivé, ať už tak či onak. Nic s tím bohužel nenadělám, ale i proto tento film patří mezi moje favority... ()

GoustDog

První dvě třetiny jsou překvapivě velmi dobré - je to sice béčko, ale velice zábavné a dynamické! Závěrečná třetina se ovšem stává téměř parodií, což mě velmi mrzelo. Film měl skončit vojenským výcvikem. Troufám si také tvrdit, že udělit malinu za nejhorší herecký výkon roku 1997 pro Demi Moore je vyloženě sprosté. Ano, dialogy zrovna nemá napsané nejlépe a v závěrečné třetině již není Rockym, ale Rambem - za to ale ona nemůže, za to může hloupý scénář. Role jí naopak perfektně padla a je znát, že musela něco vytrpět. Rozhodně tento snímek doporučuji, protože Demi Moore má prostě koule!! ()

kubilov

Na rozdíl od ostatních nemám potřebu shazovat herectví Demi Moore, jelikož mi zde vůbec nevadila a místy mi byla dokonce i sympatická. To, co mi však sympatické nepřišlo byl chabý scénář a nefungující scény mimo bojiště nebo cvičiště, jenže kdyby je Ridley všechny vystřihl, tak by to byl spíš klip než nějakej film. Lehký feminismus a ženská emancipace je z G. I. Jane jistojistě cítit, avšak o mnoho méně než jsem očekával, což podtrhl dost dobře natočený závěr v Libyi. Btw. Viggo Mortensen perfektní. ()

Guran

Demi Moore není dobrá herečka a podepsalo se to i na tomto filmu. Příběh je sám o sobě dementní. Žena co chce být v armádě je dost trapné.Můj oblíbenec Scott mě zde velmi zklamal. Takový talentovaný režisér a natočí takovovu hovadinu. Film jsem byl přinucen přetáčet o pár minut, protože narážel na dvě slova: Nuda, nuda. ()

knihovna

Slovy jednoho antropologa, který vysvětloval, proč zmizeli neandrthálci: Jenom neuvěřitelně pitomý druh vystavuje samice nebezpečí zbytečné smrti, od toho jsou tu samci. Blbého samce dokonce ani není škoda, jeho funkci klidně převezme někdo jiný, ale za mrtvou samici žádná jiná 2x rychleji rodit nebude. Pozor, neandrthálci na to zřejmě opravdu dojeli, tak ty chyby neopakujme. A přírodě je jedno, že se to feministkám nelíbí. A navíc (a to je to hlavní) jako film taky nic moc. ()

PlysovyMacko

Fantastická Demi ako vojacka, co je drsnejšie ako väčšina chlapov. Koniec ako zachráni veliteľa, a získa si jeho rešpekt je pritiahnutý za vlasy rovnako ako celý výcvik a jej postavenie medzi mužmi. Páčilo sa mi ako ju prijali medzi seba , ale nepríde mi to reálne. ()

helrohir

Podpriemerný scenár s podpriemernými výkonmi väčšiny zúčastnených, prehnaná feministická propaganda, a naviac je film preplnený snáď všetkými možnými žánrovými hollywodskymi klišé. Aspoň po vizuálnej stránke dokázal Ridley upliesť z hovna bič, a hlavne v akčných scénach ukazuje svoju istú ruku, pričom dokonca aj výcviková pasáž vyzerá v jeho podaní intenzívnejšie než vrcholné bojové scény v iných filmoch. Stále však ide asi o najslabší film z dielne majstra Scotta, aký som mal dosiaľ možnosť vidieť. 50%. ()

hrumsrt

I přesto, že tu pro mě G. I. Jane stejně nepřekročí hranici něčeho většího a skutečně si pořád myslím, že Ridley Scott si v tomhle žánrovém experimentu připsal jeden z nejslabších svých kousků, a že Demi Moore to zabilo hereckou kariéru, tak mě něčím tenhle film nepřestává udivovat.. Musíme pochopit, že postavička G.I. Jane a G. I. Joe jsou na americkém trhu naprostou součástí dětských her a skutečně splňují takové první vývojové idoly, což my možná nejsme schopní tady docenit.. Účel G.I. Jane, tedy ukázat divákům příběh jediné ženy v čistě maskulitivní profesi mě vlastně baví, mám rád tohle boření společenských stigmat a celkově ničení všelijakých společenských konvencí.. A v tomhle ohledu je G.I. Jane super! Jde totiž vlastně o ten underdog příběh, v němž všemi podceňovaný outsider dokáže, že na to má a oni ho tak přijmou mezi sebe.. Rozumím, proč do toho Demi šla a dnes by za něco podobného sklidila ovace ve stoje a v ženských hereckých cenách by za takový emancipační výkon skoro neměla konkurenci.. Stejně tak oceňuji její nesmírnou přípravu a oběť do role O'Neillové, která s krásky z Pár správných chlapů anebo Skandálního odhalení opravdu udělala jakousi bezpohlavní mašinu. Ne, ta malina je výsměch a smekám před ní jako herečkou.. Fyzické propagačně rekrutující video do americké armády, které sice možná může mít i opačný efekt, ale uvědomělé holky to určitě vyburcovalo. Ovšem stejně nejvíc mě potěšil Viggo Mortensen, který těží jak z vývoje vztahu s O'Neillovou, tak prostě sám do sebe má charisma na rozdávání a třeba při svém přístupu k poezii jasně ukazuje, že má na daleko hlubší charaktery. Ostatní postavy jsou nutné a nezapamatovatelné křoví. Zaslouží si to tolik kritiky, za svůj feministický manifest, za degradaci ženy, za tu oholenou hlavu? Právě naopak, v tomhle ohledu je snímek povedený. Jeho největším mínusem je umělý příběh a obcování s politikou "velké matičky USA", obzvlášť to druhé zmíněné ve filmech nenávidím... Škoda, že to dělal Ridley Scott, možná by někdo jiný našel víc pochopení pro feministická témata a tolik bezúčelně nepředhazoval hlavní hrdinku v bílém upnutém tričku.. Ale rozhodně to není zbytečný (a o holkách vojandách by už něco dávno vzniknout mělo)! P.S. A teď si to celé vezměte jako film od britského dvorního režiséra točící to jako náhled do povrchnosti, zatvrzelosti národní pýchy - americké armády.. Jo, kdyby se tady tvůrci více kousli a neudělali z toho takový naivní akčňák.. 65% ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)