Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

Zombi

Rozhodně jsem od Scotta čekal víc, sprostá mluva dobrej film nedělá, obvykle mi to vůbec nevadí, ale zde si pamatuju, že mě to dost vytáčelo. Demi je přehnaně "drsná". ()

Isobell

Jednou za cas se na tenhle film rada kouknu. SELF-PITY I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt soory for itself. ()

lareinna

Vynikajúci film, ktorý som videla niekoľkokrát. Teraz po niekoľkých rokoch ma opäť len utvrdil o svojej kvalite. Milujem tieto filmy 90. rokov. Demi Moore tu odviedla sakramentsky dobrý výkon, nielen kondične, ale hlavne herecky. No, myslím si, že ženy môžu pracovať v armáde, ale na takýchto fyzicky náročných výcvikoch veľmi nemajú čo robiť, toto je proste zásadne mužská parketa a tak to má byť. A trochu nechápem tomu nízkemu hodnoteniu tohto filmu tu na csfd. To bude asi tým účesom G.I.Jane.?! ()

mira007

Ve své době vysmívané jako feministická patlanina a kvůli hlavní představitelce, jenže když jsem ten film viděl po deseti letech tak jsem si uvědomil, že z hlediska pohledu na výcvik a bojové nasazení jedné z nejelitnější bojové jednotky světa ( sejmula i Bin Ladina ) se jedná o solidní téměř dokumentární film na pozadí příběhu hrdinky Demi Moorové. Bylo to poprvé, kdy někdo takto precizně zfilmoval opravdový elitní výcvik - až poté následovaly filmy jako Tropa de Elite apod. Jedinou výtku bych měl k té scéně na ostrově při závěrečném výcviku - to mi přišlo moc naivní ta ostrá střelba a pak jak Demi kopla do rozkroku Vigga. ()

kritiklon

Ale jo, překvapivě celkem solidní podívaná. Ušlo to! :D Ale ještě větší překvapení je, že ta upocená, holohlavá "striptérka" je zatraceně sexy! Nevím jestli to dělá ta uniforma, nebo to, že tu skoro žádná jiná ženská nehraje ale kdo by řekl, že Demi Moore "na skinheada" bude kost?!? Co se týče děje, ten je opravdu jen mírně nad průměrem. Je řada podobných filmů co jsou nesporně lepší záležitostí, v čele s kultovním "Full Metal Jacket". Dost se mi též herecky zamlouval Viggo Mortensen. Je pravda, že v těch uplejch šortkách a s knírkem vypadal jako poslušná čubka Justina Biebera ale když zvýšil hlas a nasral se, tak to byl fakt drsnej BUKanýr! Sečteno a podtrženo - zábavný nicméně pseudooriginální snímek co se snaží působit drsným dojmem s většímy či menšímy úspěchy. 3,5* za 73% ()

aLPaC

Kdyby film skončil před "tréninkem ve středozemním moři", napařil bych mu čtyři hvězdy, jelikož ten trénink a vývoj postav Demi a Vigga mě velmi bavil. Bohužel ta akce v Libyi mě dost štvala, tak musím jít na průměr. Ještě bych ale chtěl říct, že i když Demi není bůhvíjaká herečka, tak dát jí zlatou malinu můžou snad jen zamindrákovaný retardi. Bohužel toto "ocenění" dost devalvuje fakt, že hlavní kategorie většinou vyhrávají lidé/filmy známí v očích veřejnosti, kteří si to mnohdy nezaslouží. Jo kdyby nejhorší herečku vyhrála nějaká Rosalita XY tak by to nemělo takovou reklamu a každému by to bylo jedno. Být v kůži Demi, využil bych získaných bojových zkušeností a těmto "odborníkům" bych rozsekal prdel. ()

bobstock

Upgradovaná Demi vhozená do SEALS mlýnku na maso se zpočátku vyvíjí dobře, bohužel koncem jsem už též měl pocit, že se filmový štáb nechal přespříliš okouzlit ženským prvkem a special mission v Libyi mi přišla vysloveně jako kamerové fiasko. Hugh Johnson by ode mě dostal jednu a druhou o zeď. 50% ()

Emzet

Tohle je přesně jeden z filmů Ridleyho Scotta, které prostě neberu. Chápu, co se snaží sdělit, ale přijde mi, že na to jde velmi špatně a při závěrečné "akci" jsem dokonce usnul. Nijaké výkony a slaboučký výcvik (Full Metal Jacket, říká to Scottovi něco?) a celkově ten film působí tak nějak vyčichle. Takhle teda ne! ()

Greg25

Nechápu, co všichni proti tomuhle filmu mají. Akční film s obstojnou zápletkou, skvělou Demi Moorovou a obratnou režií - sečteno, podtrženo - je to nadprůměrný snímek svého žánru, na který se určitě znova ráda mrknu. 80% ()

(Z)denny

Film o tom, jak jsou Američani skvělí, jak jsou stateční, jak jsou houževnatí, jak jsou vytrvalí, jak jsou nejlepší.. A taky o tom, jak se umí neohroženě bít za svobodu, právo a spravedlnost.. O tom, že se nebojí sobě i těm okolo něco dokázat.. Takových mozkových vymývaček jsem do roku osmdesát devět vyděl spoustu, ale v hlavní roli byl vždy G. I. Ivan.. Ty dvě hvězdičky jsou za Ridleyho a jeho dobrou práci ()

majec4

Nehýkam z toho aké to je skvelé, ale nie je to ani zlé. Dej má tempo, stále sa niečo deje, nemal som potrebu vyťahovať mobil. Demi Moore za tuto úlohu dostala malinu, mne neprišla tragická a viac menej ma to celé bavilo. Za mňa je to veľmi podľa šablóny. Počas celého deja som nepochyboval o jej pohnútkach. Chcelo to aj kus čiernej stránky O'Neilovej, resp. nejaký iný zvrat ako sa udial. Tá záchrana veliteľa Mortensena má už kus pobavila, no Viggo si o to koledoval celý film. Som rád, že som to konečne videl. ()

dvd-L

Úvod - cvičák - "překvapivá" akce - závěr. Klasická dějová vlna většiny válečných filmů, sic zas trochu jinak a místo tvrdého chlapa tentokrát tvrdá žena. Nutno podotknout že autoři mysleli i na nás, "milovníky" otevřených zlomenin. ()

noelcoward73

Demi Moore svou roli zvládla dokonale. Překonala mužskou povýšenost a všechny nástrahy vojenského výcviku. Na Oscara to sice nebylo, ale na nějakou menší cenu ano. Nechápu, jak jí někdo mohl za její výkon udělit Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka. ()

misakurt

Jediné, co mě na tomto filmu zaujalo je námět, co se zpracování týká, musím hodnotit velmi slabě. Hlavní představitelka mě, ať už měla břišáky vyrýsované sebevíc, nepřesvědčila, přeameričtělé dalogy mě místy iritovaly. Trochu jsem se pousmála nad naprosto zbytečnou scénou, která následuje po obvinění z homosexuality, kde skrytě ženská vojanda vyznává lásku jedinci opačnému pohlaví. možná nás mohli nechat na pochybách..film by získal trochu jiný rozměr, vyšší kvalitu by si však nevysloužil. ()

xdutchx

Béčko se vším všudy, klišé kam se člověk podívá, snad jen ten Viggo vyčnívá. Nekonečně moc by prospělo prostříhání na nějakých 90min. Závěrečná akce v Lybii by naopak prospěla pozornost vyšší. R. Scott tentokrát stvořil nemastné, neslané rádobydrsnění, ovšem vše je takové popcornově americké a já se nudil. ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)