Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

genetique

Ale no taak. Boli časy, keď som ešte nemal pätnásť a do kina som sa na tento film dostal len vďaka svojej výške a hodnotil som každý film rovnako. Dnes sa ale latka posunula s počtom pozretých filmov a samozrejme s vekom a keď som to pozeral teraz, jemne som sa len pousmieval nad tou naivitou. Keby scenár trošku zapracoval nad pointou okolo výcvikových táborov a zabalil to do nepriestrelného obalu, cez ktorý by sme sa my diváci neprestrieľali k primitívnej kostre príbehu, tak by to bolo o niečom inom. Takto som si vychutnal len posledné minúty bojovej akcie a pár scén z výcviku. 60%. ()

Le_Chuck

Aj keď so mal voči filmu sprvu odstup (ja moc na drsné ženy neverím) tak som bol celkom prekvapený. Milo. Scott natočil dobrý film ktorý nieje ani tak o tvrdohlavej ženskej, ale o predsudkoch a diskriminácií. ()

Kaka

Zřejmě nejhorší akční scény v novodobé historii áčkého vysokorozpočtového akčního filmu. Něco tak neuvěřitelně nevěrohodného a odfláklého jsem v moderní dekádě ještě neviděl. O to víc zamrzí, že je to zrovna od jednoho z nejlepších - Ridleyho Scotta. Mám na mysli samozřejmě tu jedinou opravdovou akční scénu s ostrou municí v závěru. Výcvik je zajímavý, cool a záživný, parťáci Moore jsou správná zvířata a Masterchief Viggo Mortensen je brutální tvrďák. ()

castor

Demi Moore se chtěla stát členkou speciálních oddílů americké armády (tedy zbitým, vyholeným a svalnatým vojínem), jinak uznávaný Ridley Scott si chtěl zřejmě dopřát menší odpočinek. Buďme tedy smířliví. Aspoň k některým pasážím, které se povedly. A po opakovaném shlédnutí jich není úplně málo... Hlavní hrdinka je sebevědomou (kancelářskou) analytičkou ve zpravodajském centru. Jenže je žena. Služební postup jí může zajistit výcvik v jednotce námořnictva, zbytek asi znáte. Nikdo jí nevěří, nikdo jí nepřeje, drsní kolegové jsou navíc z její přítomnosti „pobouřeni“, zatímco ona srdnatě odmítá všechny výhody. Pekelné hodiny na cvičišti jsou poměrně zdlouhavé, právě v první polovině snímku to chtělo víc zapracovat na atmosféře a ubrat na schematičnosti. S Demi jsem problém neměl, prostě průměr, na anticenu Zlatou malinu to fakt nebylo. V jejich případě je roky patrné, že jde hlavně o snahu rýpnout si do úspěšných a mocných, tady se to přímo nabízelo. ()

MM_Ramone

Demi Moore nikdy nebola dobrá herečka. Avšak jej omnoho slávnejší a talentovanejší ex-manžel Bruce Willis jej vedel vďaka svojmu vplyvu a pákam v Hollywoode dohodiť úlohy vo filmoch, ktoré točili prestižní režiséri. V roku 1997 sa objavila v hlavnej úlohe akčného vojenského filmu "G.I.Jane", ktorý režíroval slávny Ridley Scott. Mal to byť trhák, kino hit. Ale nič také sa nakoniec nekonalo. Vykľul sa z toho nudný militantný feministický škvár. Bol to absolútny prepadák, za ktorý bola trápna holohlavá Demi Moore právom ocenená Zlatou malinou. * ()

pepo

Najlepšie platená herečka 90. rokov, Demi Moore, sa rozhodla svetu ukázať, že nie je iba najkrajšia a najbohatšia, ale aj najsilnejšia. Feministicky ladená báchorka o vojenskej dôstojníčke, ktorá sa chcela stať členom špeciálnych jednotiek, bola však trapasom. Prílišnú naivitu scenára a slabučký výkon hlavnej hviezdy nedokázalo v tomto prípade spasiť ani výnimočné filmárske oko majstra, ktoré ostalo navyše napoly zavreté. Ten film má síce svoje silné momenty, ale hlášky typu „Suck my Dick" by pochovali aj výrazne zaujímavejšie tituly. Najväčší čierny bod v kariére tohto mimoriadne kvalitného tvorcu a posledný klinec do rakvy jednej, kedysi sľubne sa rozvíjajúcej hereckej kariéry. Komerčne film síce nedopadol zle, avšak posmech divákov aj kritikov bol až príliš silný. 5/10 ()

Xmilden

Viggo Mortensena uznávám jako herce, který mě ještě nikdy v žádné roli nezklamal. Tady jej mám ještě raději, nasadil pekelný knírek a jal se úkolu, který je hodný mistra. Vycvičit ženu v elitní bojové jednotce. Tuto úlohu naopak nemohl zastat nikdo jiný než Demi Moore, ta v té době, co si pamatuju, připomínala chlapa. Ústřední dvojice je tedy jasná, zbylé postavy jsou hodny zapomenutí. Ridley nenatočil svost, ale taky nezklamal. ()

Phobia

Když odhlédnu od té feministické propagandy, hromady klišé a patetických situací, nemůžu tvrdit, že by mě film před lety nějak pohoršoval nebo nudil. Demi se pro roli náležitě osvalila a Viggovi měl někdo oholit ten nechutný knírek:-). Jste něžná barbínka, nenávidíte vojáky, případně nesnesete, aby před vámi v autě (na kole, na bruslích apod.) jela ženská? Tak se tomuhle filmu vyhněte širokáááánskýýým obloukem ;-). Jestli se na to časem podívám podruhé, nevylučuji strhnutí prýmků, zatím dávám solidních 75%. ()

sepp

Kdyz se na to clovek diva s odstupem casu, tak jsem pridal o jednu hvezdu navic na 3. Neni to tak spatne a kouka se na to mnohem lip nez na soucasne podobne snimky. ()

Hrabka

Demi Moore se pouští do nelehkého výcviku, ve kterém musí zvládnout to co muži. Průměrné drama, která nijak zvlášť nezaujme. Nutnost pro fanoušky Demi Moore. 40% ()

Fiftis

Malo to atmosféru, ale postupom času tvorcom aj Demi Moore akoby dochádzal dych - a to teda značne. Musím povedať, že ku koncu som po tak slušnom úvode už len obracal oči. Napätie sa zo mňa akosi vytratilo, z tajomnej atmosféry už tiež nič nezostalo, no a herecké výkony ponechajme radšej bez komentára. Demi Moore je úžasná herečka a v týchto rokoch bola aj pekelne sexy ale bez vlasov proste aj kráska vyzerá ako Patrick Stewart. ()

Pepinec

Já vůbec neměl v plánu se na to dívat, pak jsem několikrát pochyboval, jestli to vůbec dokoukám a teď zas pro změnu nevím, co k tomu napsat... Když opomenu, že už jenom ze slova armáda mám kopřivku, tak vidět holku v maskáčích a se samopalem v ruce je pro moje oči větší utrpení, než sledovat Saláka v brance. Netvrdím, že na to ženy nemají, ale když už to teda v našem supersvětě funguje tak, že je potřeba se ustavičně kvůli něčemu zabíjet, tak ať se prosím pěkně mezi sebou mlátí nabušení šeredové a pěkná děvčata ať nám tu zůstanou pro radost. Děkuju. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +dobře natočené, dost dobrá hudba a především Demi Moore -některé pasáže nejsou moc dobře nasvětlené a některé jsou mírně nepřehledné/// Oblíbenost takových filmu u mě není moc vysoká, o to jsem byl více překvapen, že mě ten film dokázal do sebe vtáhnout. Po celou dobu byl zajímavý a hlavně hudební složka a hlavní představitelka tomu dodávali jistý náboj, při kterém jste pociťovali pocit vstát a jít se tam prát místo ní. /// Celkem 76%/// ()

Rominator

V hlavní roli byla sice Demi Moore (Lieutenant Jordan O'Neil), ale herecky ve filmu boduje Anne Bancroft (senátorka Lillian DeHaven) a Viggo Mortensen (Command Master Chief John James Urgayle). ()

kingik

V té době platila Demi Moore za megahvězdu a měla za sebou propadák Striptýz, kde chtěla být ze všech nejkrásnější. A rok nato zase zatoužila být ze všech nejsilnější, nejdrsnější, a já nevím, jaká ještě. A tak spojila síly s matadorem Ridley Scottem, oholila si hlavu a natočila G.I.Jane. Není to úplně špatný film, ale je neuvěřitelně povrchně natočen. Demi v něm není zrovna sympatická a poté, co si ve filmu v zajímavé scéně na toaletách před zrcadlem oholí strojkem hlavu, tak klesne všem. Pak už tedy zbývá, jak si s rolí poradila, ale není to po herecké stránce nijak slavné. Musí si projít peklem náročného přijímače, pak je nasazena do akce, a bum prásk, odehraje se nějaká akce a pohádky je konec. Chtělo to více si vyhrát s tématem, ale tady je divákovi předhozena nahrubo natočená blbinka a děj se co děj. 60% ()

Snorlax

Feministické orgie mě příliš neberou, takže tenhle snímek můžu vnímat jen jako akční film s drobným přesahem do politického dramatu. Nějak se mi nedařilo uvěřit Moorové, že je drsná vojanda, čímž pro mě vlastně ztratil celý film význam. ()

Webb

Překvapivě to není zase tak špatný film, jak by se tu podle hodnocení zdálo. Má slušnou Scottovu režii, akci zvládá velice dobře, scénář je dobře napsaný, jenže námět zaostává svojí patetičností, dalo se to však překousnout. Doporučuji zhlédnout jen v orig. znění. 60% ()

Anderton

G.I.Jane som videl pred dvoma rokmi v tv po lekárskom zákroku, ktorého následky som špeciálne v ten večer obzvlášť pociťoval. Holohlavá Demi mi dodala silu tú bolesť bez problémov prekonať, veď predsa som chlap a nenechám sa zatieniť nejakou sexi dôstojníčkou! Inak solídna remeselná práca s prehliadkou vyšportovaných hollywoodskych modelov typu Mortensena alebo Caviezela. Nič proti nim, ja im iba závidím. ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)