Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

curunir

,,KEĎ MA MORE ZMORÍ, BUDE MORE DO MORKU ZMORENÉ, ALEBO BUDE NEZMORENÉ AKO NOČNÁ MORA MORY?" __ Aj keď Scotta filmovo milujem a tento film som v TV registroval snáď už aj 13x , predsa len som sa k nemu dostal až teraz. Čím to? Sám neviem. Možno snáď preto, že chameleónsky Scott by v týchto vodách predsa len začal tápať a možno pre rad úplne iných vecí. Scott sa nakoniec neutopil, ale nemal k tomu až tak ďaleko a v poslednej, pre mňa už nevýslovne nudnej polhodine som po dychu začal lapať aspoň ja, ak nie aj samotný režisér. Paradoxne si myslím, že Scott mal neustálu akciu v podobe ťažkého drilu miestami zastavovať a rozvíjať príbeh aj inými cestičkami. Takto je to nabúchané, ale vo vnútri dosť prázdne. Jonesova hudba a režisérov vizuálny cit sú miestami viac než uspokojivé, ak sa na place stretnú Moore a Bancroft, aj napriek bicepsom zo súboja zakaždým víťazne vzíde tá väčšia filmová dáma. Snáď už Scott druhý krát na rovnaké cvičisko nevstúpi. (4817. hodnotenie) ()

MartinezZ

Vůbec to není tak špatný, jak to podle zdejšího hodnocení vypadá. Jistě, je to takové americko-hrdinsky-pohádkové, kdy žena vstoupí na pole ovládané muži a musí všem i sobě dokázat, že zvládne všechno, co zvládnou i jiní a v mnohém ještě víc. Pokud na tohle přistoupíte, Kofola (tedy není co řešit - ne , není to reklama :) Pokud ale nechám příběh plout a zaměřím se na vizuál, není moc co vytknout. Ridley je prostě v akčních vojenských snímcích jako ryba ve vodě i když některé finální zpomalovačky byly spíš lehce úsměvné. Hudba k tomu všemu pasovala taky a Demi se k tomu taky víc než hodila. Spokojenost. ()

Z0oMb3E

Námorníctvo už nieje tým čím bývalo! Už to nieje ten čisto pánsky klub v ktorom si členovia po nociach leštia svoje samopaly. A tými samopalmi myslím samozrejme bajonety. Nie-nie. Do sveta chlpatých podpazuší a zaparených vajec prichádza očividne svojím zovňajškom neistá politická nominantka s pohľadnejšími krivkami. Avšak po tom, ako po obrazovke začali pobehovať samí chlapi moja pozornosť išla prudko dole, takže nič moc. ()

mysiak

Demi Moore je vážne drsná...aj sa sem hodí...a celý film je taký normálny drill film...ktorý skončil tak ako mal ()

Ellmariachi

Přiznám se, že jsem od filmu čekal úplně něco jiného, než čeho jsem se dočkal. Ridley Scott nám servíruje poměrně slušnou žánrovku. Sledovat Demi jak se rve se vším, co jí v uskutečnění jejího snu brání, je chvilkama ceklem silné. Nebudeme si nic nalhávat a asi všichni čekáme, že to dopadne tak nějak dobře. No a pak je tam jen to jak moc dobrá cesta k cíli bude. Co se divácké cesty týče je fajn. Dobře se na to dívá, děj ubíhá a třeba akce na konci je výborná. Bohužel ale, když se ohlédnu zpět, nevidím nic co by bylo určitým způsobem speciální a já si na to někdy vzpomněl nebo měl důvod film někomu doporučit. A to je škoda. 67 procent. ()

GodComplex

Women power. Zvlastni, ze je tenhle kousek tak malo obliben a obecne povazovan za Ridleyho nejhorsi, protoze to tak neni. V ramci svych cilu je G.I. Jane velmi efektivni a bavil jsem se s ni od zacatku do konce. Sice nemam rad Rambo zeny, ktere by me prepraly a daly mi do drzky, ani zeny bez vlasu, nicmene Demi to vsechno zvladla velmi sympaticky i se zachovanim urcite female hodnoty a skin head uces ji nakonec docela slusel. K tomu kvalitni Viggo, kvalitni hudba, par typickych Ridleyho zaberu a hotovo. Mozna trosku skoda, ze to krome poslednich minut byl cele vlastne jen trening a ve vytvareni atmosfery/napeti to tak melo permanentni automatickou rezervu.7/10 ()

Wolodja

Nebyt rezie Ridleyho Scotta, nedalo by se na to koukat. A to především kvuli prilisne pateticnosti. Ovšem Scott, jak je jeho dobrym zvykem, udelal z priserneho nametu a jeste strasnejsiho scenare alespon castecne stravitelny film. ()

gogos

Demi zde predvadi, ze patri opravdu mezi vyborne herecky. Kdyz jsem si o tom cetl, cekal jsem nejakou kravinu od Scotta, kde se Moore tak maximalne ztrapni... Ale dockal jsem se velice, velice solidniho snimku. Scott potvrdil statut vynikajiciho rezisera a Demi je uzsana, krasna herecka... ()

blackrain

Příběh o ženě, která se rozhodne podstoupit tvrdý výcvik u námořnictva se vším, co k tomu patří . Stejně si myslím, že ženy v armádě nemají co dělat. Tedy pokud nejde o kancelářskou práci nebo něco podobného. Hlavní role Demi Moore. No, docela se na to dalo koukat. ()

kaylin

Film zásadně nevyniká v žádné oblasti, snad jen to obsazení není špatné. Demi Moore, když se moc nesnaží, je snesitelná, a spolu s Viggem Mortensenem fungují jako zajímavý pár, kde rozhodně nejde o nic intimního. Mimochodem, tohle chápu jako pozitivum, že se nikdo zbytečně nesnažil do toho šoupnout i nějakou tu romantiku, kterou by tam Bay nacpal, ať už by mu kdo chtěl, říkal, co chtěl. Klidně by si v tomhle smyslu mohl podat ruku s Cameronem. I když zas nesmím Scotta moc vychválit, protože nějaké ty intimnější vztahy zde nechybí. Bez nich to prostě asi úplně nejde. Přesto musím říct, že jsem z "G. I. Jane" nebyl úplně zklamaný, ale je to tím, že tohle je typ filmu, do kterého nebudete vkládat příliš velké naděje. No a pro fanynky Vigga Mortensena je to více méně povinnost. Moje přítelkyně z něj byla naprosto unešená. Asi si budu muset koupit uniformu. ()

K.I.N.G.

Nedají se moc pochopit motivace jednotlivých postav tohoto filmu. Vše je radši zbytečně komplikované, protože kdyby to bylo jednoduché, zjistilo by se, že to nedává moc smysl. Jinak má tato šovinistická hra na vojáčky chvílemi docela spád a strhující tempo, ale ta zpackaná přestřelka ve finále, to skutečně vyráželo dech, pokud pomyslíme, že to natočil Ridley Scott. A Demi Moore si nechala kvůli filmu hlavu vystříhat dohola a pak za svoji roli ještě dostala Zlatou malinu. Tomu se říká zkrátka pech. ()

MATADOR

"Pokusný" film Ridleyho Scotta před Černým jestřábem, ve kterém jde o politiku. Svým způsobem sice zajímavý válečný film, který postrádá ono kouzlo bojů a orientuje se především na tvrdý výcvik očima ženského poručíka, která se ho účastní. V některých momentech jsem si ani nebyl jistý, jestli sleduji Scotta nebo Baye, kterého mi tento snímek připoměl. ()

Remedy

Demi mi chvílemi bylo opravdu líto... Jinak další z lehce nadprůměrných Scottovek s poměrně neotřelým námětem :)), nicméně vojenský majstrštyk přišel v Ridleyho tvorbě až o čtyři roky později - všichni víme. ()

Thomassi

Drsný film o drsné ženě pod taktovkou Ridley Scotta. Je zde vidět podrobný náhled na nejdrsnější výcvik na světě, na výcvik amerických Navy Seals. Příběh se mi páčil a na závěr jedna ostrá akce v Lýbii. Silně mi to připomíná starší Bojové nasazení s Clintem Eastwoodem. Ale vidět Demi Moore, jak tam všem nakope prdel, rozhodně stojí za to. ()

Aleee89

Taky jsem původně neplánovala se na to dívat, ale nakonec jsem si film nahrála a skoukla ho. Nebylo to rozhodně špatné, ale že by mě to ohromilo, to teda taky ne. Prostředí kasáren je jedno z mála, kterému bych se dobrovolně nikdy nepropůjčila a docela se mi hnusí, takže ač může být atraktivní, mi se moc nelíbí. Ale Demi a Viggo byli v pohodě a tak celkově zase nebylo nudné a nezajímavé to sledovat... Prostě v poho film. Ale nejsem si jistá, zda to chci vidět znova. ()

Fanucci

Feministická kravina u které se člověk musí smát. Pro znalce tohoto díla: "Je tady další hráč? Sráč?" :-) ()

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (více)