Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

A_FISH

Stylově natočená NUDA s nahou hladovou Kateřinou a s nahou hladovou Zuzanou. David zůstal naštěstí oblečen. ►65% ()

burina

Veľmi zvláštny film. Možno by to chcelo menej plantajúcich záclon a viac deja a hlavne Bowieho, aby som išla s hodnotením vyššie. Ale soundtrack výborný. ()

Pepinec

Vy víte moc dobře, co se chystám napsat... Že sledujíc nadpozemskou scénu Susan s Catherine zastavil jsem čas, rotující Zem, dokonce i padající hrnek s horkou kávou, který mi v záchvatu nezkrotné touhy vypadl ze sevření. Bohužel pro film samotný; vzbudil ve mně pouze chuť, nikoli hlad. ()

JohnnyD

Mimoriadne pôsobivá moderná gotika s precíznym vizuálom a množstvom eye-candy záberov na kostýmy, architektúru, dizajn, či fantasticky namaľovaných a nasvietených hercov (geniálny casting, len škoda, že Bowie tu je tak krátko a Susan Sarandom má otrasný účes). A špeciálne poteší Bauhaus počas úvodných titulkov! ()

Disk

Upírská tematika je v posledních letech v kurzu. Těm, kteří nadávají na světélkující "upíry", mohu s klidem doporučit celovečerní debut Tonyho Scotta Hlad. Tony už zde předevedl smysl pro vizuální stránku. Jeho režie je poklidná, vytříbená. K tomu musím jedním dechem dodat, že Hlad má naprosto geniální soundtrack, který v dnešních upírských filmech najdete těžko. Navíc velmi zajímavý je střih. Tony Scott využíval montáž a prolínání jednotlivých scén patří k nejsilnějším momentům filmu. (Jeho současný epileptický styl by sem nepasoval ani náhodou.) Hlad je tak ve výsledku poetický horor v tom nejčistším slova smyslu. Báseň. ()

Ruut

Vznešená nuda se silným sexualním nábojem na kterou se hezky kouká. Tony Scott opět předvádí divy s kamerou. Vizualně je film velice hezký. V hlavní roly sexsymboly doby C. Deneuve a S. Sarandon. Ale nějak to není ono. až příliš snobské. největším překvapením pro mě byl výkon Davida Bowieho k nepoznání zamaskovaného za starce. ()

S.Quentin QUALE

Skvělý Tony Scott jak ho neznáte. Áčková až artová filmařina s dosti netradičně a po většinu filmu velmi decentně pojatou upíří tématikou. Toto vše okořeněné smyslnými hereckými výkony Catherine Deneuve a Susan Sarandon, které si střihly hned několik scén, jež si hlavně pánové zapamatují, vystupňovaným finále a všudypřítomnou podmanivou hudbou. Marně pořád přemýšlím, proč nedat plnej....dobrej hlod..... 89% ()

HAL

Bauhaus... David Bowie... nahá ženská těla... černé postavy ve stínech... rytmický pohyb, temná poezie obrazu... a ty stíny, ach ty stíny. Krev!________ Může být lepší začátek upírského filmu? Tony Scott skvěle zpracoval jednoduchý, ale velmi silný příběh a, mocně inspirován vizuálním stylem a poetikou nejlepšího filmu svého geniálního bratra - o rok starším Blade Runnerem, debutuje na filmovém plátně tím nejlepším způsobem jaký si lze představit. A pohříchu také stále ještě jedním z nejlepších filmů své dlouhé kariéry. 9/10 ()

pornogrind

Další z filmů, kterej je uveden v knize 101 hororů které musíte vidět než zemřete. Podívat se na to určitě dalo. Film má v sobě i pár hodně vydařených scén a momentů ale obsahově to není až tak záživný. Myslím si, že Tony Scott má na svým kontě i povedenější filmy. ()

k212

Divné dílko s dekadentní atmosférou a s výbornou hereckou trojkou v čele (ano David Bowie je v mých očích i herec), která vše drží nad vodou. Bez nich by to bylo nejspíš nestravitelné. ()

InJo

Artovou upírskou romanci by od režiséra proslaveného frenetickými akčňáky asi čekal málokdo. Coby debut je to ale vynikající, obzvlášt po formální a herecké stránce. Moc by mě ale zajímal pohled dobového publika, když o tři roky později přišel Scott s Top Gunem, který představoval umělecký obrat téměř o 180 stupňů. 75 % ()

Jordan

Spomedzi 17tich Scottových celovečerných filmov je Hlad určite jeden z tých lepších (aj keď možno nie v prvej top 5-ke), rozhodne je to jeho "najartovejší" film, tiež je zaujímavý ako jeden zo zaujímavejších a lepších zárezov v spracovaní upírskej tematiky a tiež treba podotknúť, že aj keď je to číry formalizmus, na debut pomerne slušné (a tá formálna stránka na rok vzniku veľmi slušná); sarandonová má sexepílu na rozdávanie, maskérstvo pri bowiem je na úrovni benjamina buttona - lenže toho robili digiálne a tuto to je poctivá ručná práca, čím sa to automaticky ešte o level vyvyšuje; ()

Anderton

Podľa obrazov a hudby, sprevádzajúcich úvodné titulky, som sa bál vizuálneho osemdesiatkového gýča plného dlhých tesákov, krvi a cool postáv v koži. Hlad je ale hneď od ďalšej scény úplne iný. Je to najintímnejší a najfilozofickejší Scottov film, ktorý pripomína atmosférou, tvorenou kontrastom svetla a tmy, postáv zahalených v tieňoch a povlávajúcich záclon skôr bráchov slávny sci-fi opus zpred roka, ako jeho ďalšie pop záležitosti. Boj dvojakej krvi v tele Sarandonky môžeme chápať ako jej čerstvo objavenú bisexualitu, resp. homosexualitu, ešte nie tak tolerovanú spoločnosťou, ako dnes. Ale je to hlavne príbeh lásky, prekliatej večnosťou a túžbou ovládať a o túžbe človeka po večnej mladosti, ktorú upíri nezdieľajú. Scott dokázal v každej dekáde niektorým zo svojich filmov svojim výrazným autorským štýlom zobraziť atmosféru doby, byť pri tom cool a zároveň trochu gýčovitý. Po tomto diele nemohol prísť s odlišnejším filmom, akým bol Top gun. Pokiaľ nebudete často žmurkať, všimnete si Willema Dafoea. ()

nash.

Fascinující a ve všech ohledech netypický upírský horror pojatý jako temná, emotivně silná tragická báseň, kde jako verše jeden dokonalý obraz střídá druhý v pomalém, téměř snovém až hypnotickém tempu plném vlajících záclon, temných koutů a smutku. Žádná zběsilá akce, žádná snaha diváka vyděsit, jen všudypřítomný smutek a touha jenž nemůže dojít utišení. Téměř každá postava, která do příběhu vstoupí, je svým osudem tragická, téměř každý záběr je podbarven dokonale padnoucím hudebním motivem, od drsně rockových přes jemné tóny Schubertova klavírního tria až po téměř hypnotickou Delibesovu Lakmé. Dalo by se dokonce říci, že celý film je složen z nezapomenutelných scén, od té úvodní, plné gradujícího napětí stoupajícího ke krvavému vyvrcholení a přecházející v poklidné uvolnění, která je erotická nejen svým obsahem ale i formou, přes zoufale zbytečnou smrt Alice, až po tragické finále. I po letech stále stejně působivý a možná dosud jeden z nejsilnějších upírských příběhů. ()

PetrPan

Artově přebujelý a slizký videoklip. Za nejlepší považuju nesmyslný konec, který měl přidat punc osudovosti. Přidal, ale blbě a pozdě. Dvě oslizlé. ()

Willy Kufalt

Upírské horory vážně nemusím, připadají mi hloupé, jejich zápletky primitivní a působí na mě většinou dojmem nechtěné komedie. Menší naděje jsem nedávno vkládal do slavné adaptace Drakuly v režii Wernera Herzoga, ale dočkal jsem se nakonec přibližně stejného braku obohaceného akorát malebnými záběry přírody. Takže Hlad buď vůbec nebyl upírským hororem (ale jo, byl!) nebo mohu Tonyho Scotta hned po své první zkušenosti s jeho tvorbou považovat za geniálního režiséra. Tento film na mě před půlrokem zapůsobil svou atmosférou včetně neotřelého pojetí žánru jako tajuplné zjevení a teď po opakované projekci jsem se konečně odvážil k němu doplnit i hodnocení s komentářem. Pro mě je Hlad po čase další z důkazů, že v rámci každého (sub)žánru může vzniknout osobitý filmový klenot (stejně jako průměrný film nebo nepoužitelný škvár) a ano – já byl snad poprvé od počátku do konce fascinován příběhem o upířích lidech bez toho, abych se u toho cítil jako u frašky. Příběh protkaný vášní i krví, jemuž dominuje v popředí nekompromisní ženská hrdinka, rafinovaná kráska milující a zároveň do záhuby lákající, pojal režisér jako psychologické vztahové drama. Zvláštní stylizace, v níž dominovala modrá barva a komorní atmosféru velkoměstské vily krásně doplnily poetické tóny klavirní a houslové hudby, mě dokázala držet v napětí či minimálně v okouzlení... a Catherine Deneuve v nejlepších letech vskutku nelze odolati ani když projevuje upíří nebo lesbické choutky. :) [90%] ()

iamek odpad!

Vidím, že i v 80 tých letech nebyl nikdo schopný natočit aspoň slušný film o upírech. Bohužel tahle bída trvá až do dnešní doby. Moc špatný rozjezd mého oblíbence Tonyho Scotta. ()

Visáč

Lesbicko-upírska story európskeho strihu v depalmovskom kabáte? V réžii epileptického videoklipára Tonyho Scotta? S obnaženou štyridsiatkou Deneuve odetou do "fuck me, I'm stylish as hell" kostýmov? A vyschnutým, po krvi lačným dôchodcom Bowiem? Popretkávaná citáciami Hitchcocka? Damn! Shit! Now that is whack! ()

Chrustyn

Ještě v dobách, kdy Tony Scott nebyl vizuální mág a mistr akce, natočil tento podivný (jedná se dokonce o Scottův filmový debut) horor, který spíše připomíná raná díla Davida Cronenberga. Nepříliš zajímavé ani atmosférické. V dnešní době stojí za shlédnutí snad jen díky sexuální scéně Catherine Deneuve a Susan Sarandon. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie