Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

Paldiny

Snaží sa to mať osobitú atmosféru v štýle Blade Runner, ale narozdiel od staršieho brášku pôsobí Hlad nudne a príliš klipovite. Tony Scott nie je v horore doma a aj napriek pohrávaniu sa s témou "život" do žánru neprináša nič nové, pri čom sa opakuje po úspešných hitoch (Poltergeistové finále). Oceňujem slušné masky, istú mieru nekorektnosti a Davida Bowieho, ktorý je pre mňa lepší herec než spevák. Ak náhodou dostanete chuť na artovú upírovku, siahnite radšej po extra náročnej Ferrarovej Závislosti. ()

janesX

Zaujímavý námet a herecké výkony dali filmu miestami až absurdne depresívnu náladu a morbídnu atmosféru, pričom David Bowie má na tom vážne nemalú zásluhu. Mojim očiam tu vadilo len pár detailov (napr. holubice poletujúce si po byte). Celkovo mám dojem že určite z toho réžia mohla spraviť aj viac. ()

Mikino00

Atmosféricky laděná upíří romantika, která by měla být vzorem pro současné rádoby upírské filmy. Zde je touha spalující, věčná a hlavně velice dobře zrežírovaná. Odvážné scény hereckých hvězd, Bowieho existenční problém se stářím apod jsou hlavními lákadly filmu. ()

glamgirl

Veľmi gotické... skrz-naskrz. V tomto smere je film skvelo natočený. Akurát rozprávanie je na môj vkus pomalé a nemám rada, keď sa búrajú upírske klišé, napr. keď si upíriská len tak behajú po slnku, nemajú výrazné sacie zuby a pod. Ale inak pekný strih, David Bowie, geniálna móda osemdesiatych rokov a kultovka Bela Lugosi's Dead od Bauhausu , ktorá skultovila aj tento film. Mne sa to vcelku páči. ()

cherita

Nepřítel všech epileptiků Tony Scott natočil jako svůj první celovečerní film psychologickou sondu do světa upírů, kteří k útoku na své oběti nepotřebují ostré špičáky, nevadí jim sluneční paprsky (natožtak česnek) a do rakve uléhají pouze ve výjimečných situacích. Mám slabost pro vampýří příběhy, které jsou originálně napsané a natočené. A tenhle je. Režisér se snaží svou posedlost rychlým střihem držet na uzdě a ačkoliv má film několik hluchých míst, svým skvostým závěrem si mě naprosto získal na svou stranu. Škoda jen, že David Bowie coby nejzajímavější postava dostal tak málo prostoru. ()

bidja

28 let po jsem našel, viděl a byl spokojenej, úvodní sekvence s Bauhaus a opicí je inspirující, obrazy světla a stínu malebné, střih pettingující, hudba edukativní, tři hlavní hrdinové k pomilování, jenže ke konci se nám to nějak rozdrobilo a k výronu nedošlo. ()

bolan

Nudná záležitost hrající si na něco mezi hororem a uměním, samozřejmě poplatná době ve které to vzniklo. I když mám Davida Bowie velmi rád, tak jeho přítomnost z toho dobrý kus rozhodně neudělá. Z ranku nudných pseudo-hororů počátku osmdesátek, ve kterých z nějakého důvodu učinkovali hudebníci, bych raději doporučil Videodrome s Deborah Harry (Blondie). ()

ddf76

Velmi povedeny umelecky horor o upirech. Hudba a kamera jsou nadherne. Bowie, Deneuve a Sarandon tahnou celej film. Opravdu pro me lahudka. I po vice jak 20 letech po svem vzniku okuzlujici film. ()

evson

Je mi to líto, ale čekala jsem mnohem víc.. Nepopírám, že jsem se na to dívala hlavně kvůli Bowiemu, který tam byl celkem krátkou dobu, ale myšlenka filmu podle mého názoru docela pokulhává, děj je zdlouhavý... ()

Petrus1

Když sem to viděla před lety, myslím, že tak v půlce sem to vzdala a šla radši spát. Jenže to sem ještě netušila, že je to Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete. Takže sem zatla zuby a podívala sem se na to znova, tentokrát na celé. S ohledem na první dojem jsem do toho šla s mírnou skepsí a nic od toho nečekala. Hlavně sem si říkala, ať je to rychle za mnou :-) A nakonec byla docela mile překvapena, že to není žádnej propadák a že se na to dá dívat docela v pohodičce. Na mě to bylo až trochu moc umělecky zpracované (čemuž já většinou nerozumím), ale obsahově mi to docela vyhovovalo. I když David Bowie není zrovna můj typ - navíc vypadá spíš jak ženská resp. homosexuál, je na něm něco zvláštního, co mě přitahovalo. Zřejmě se tomu říká charisma. A asi bych se klidně od něj nechala vypít - vzhledem k mé tělesné konstrukci, ve mě musí být krve jak ve dvou blondýnách dohromady a navíc mám větší prsa, což by mu mohlo na chvíli prodloužit stárnutí. Bohužel sem si mladýho Bowieho moc neužila, protože on byl starší a starší a ještě starší, až byl nejstarší na celém světě. A tak musel chtě nechtě na odpočinek. A "stará" upírka Catherine se musí pohlédnou po nějaké mladé partnerce - a do cesty ji vstoupí přitažlivá Susan bez podprsenky. Jelikož to sou obě kočky a bezpochyby jim to klape v posteli, musí se chudák David otáčet v rakvi, že u toho nemohl být...ale já to viděla a byla to moooc pěkná erotická scéna ;-) Radost mi udělal i štěk pro Dafoea. Co mi radost neudělalo bylo připomenutí toho, že nikdo není věčně mladej..."Film, natočený podle novátorského románu Whitleyho Streibera, patří k širšímu proudu hororové fikce 70.let, která upírské téma zpracovávala v relativně přijatelném duchu: titulní hrdinové byli líčeni jako politováníhodné ztracené duše (ostatně v Hladu není k pojmenování těchto éterických bytostí vulgárního výrazu "upír" nikdy použito) a milostná scéna mezi Deneuveovou a Sarandonovou učinila z těchto hereček ikony homosexuální komunity... Film se pevně drží své ústřední ideje: upíři nemohou zemřít nebo být zničeni, nesmrtelnost se stává jejich věčným prokletím. Neúprosně vážný tón snímku tuto temnou vizi dokresluje; být upírem není žádná legrace." ()

warrenur

Vyborne ustredne trio dava tomuto upiriemu kusku stavu. Vsetko ostatne cez hudbu, kameru a zabery je prakticky to, comu uz roky hovorime art. :) Retrospektivne mi to dost pripominalo Only Lovers Left Alive z 2014, ktory som videl prvy. Na svoju dobu a odvaznu kameru bol tento kusok isto pecka. V sucasnosti som to vsak vnimal ako priemer hodny zhliadnutia. Zvlast so Sarandon v hlavnej roli. ()

ink flo

Biologicko atmosférickej art-giallo-lesbo upírskej film s Catherine Deneuve, Susan Sarandon a Davidem Bowiem z r. 82 režírovanej Tony Scottem (Top Gun, Poslední skaut...). Další argumenty netřeba, snad jen že verze s českým dabingem tomu dodávala ještě více freaky nádech. ()

Rami

Nádherně stylový a poetický film s upírskou tématikou trochu jinak (a z mého pohledu nejlepším možným způsobem). Vizuální a hudební složka je dokonalá, bohužel to vše trochu potápí příliš jednoduchý scénář. Škoda, mohlo to být dokonalé upírské dílo se skvělým hereckým obsazením. Takhle dávám "jenom" 4 hvězdičky (84%). ()

Akana

A zase trošku jiný pohled na upírskou tématiku, tentokrát výrazně ovlivněný osmdesátkovou estetikou (úvodní pasáž s Bauhaus je přímo manifestem gothic-new romance vlny - a je to fajn). V kontextu následující tvorby Tonyho Scotta překvapí jasné umělecké ambice, je vidět, že se tu hodně soustředil na formu, na všelijaké obrazové, barevné a střihové hrátky. Ne vždycky to má sílu, ale například okamžiky, kdy se na scéně objeví - vždycky barevně kontrastní - krev, ty jsou hodně povedené. Víc se mohl autor pověnovat tématu věčnost vs. umírání, dotáhnout se dala potemněle snivá atmosféra. Celkově zůstalo u nadějného nakročení, režisérovy kroky samotné pak ale stejně směřovaly úplně jinam. ()

Heroine odpad!

Strašný. Hlavně je to celý strašně nudný a hloupý, a k tomu taky dost trapný. Možná kdyby tam byl Bowie víc, dala bych hvězdičku. Ale že se to celé motá kolem Denevue a Sarandonové, které nejsou moje oblíbené herečky ani trochu, vůbec mne to nebavilo. ()

Denny

Moc se mi to nelíbilo, kde hraje Bowie, tak je bizarnost . Překvapila mě účast Catherine. Všechno je takové nelidské, ale to má zřejmě být. ()

Majduska

Aby tento film přesáhl hodnocení 1 hvězdičky měli ho točit buď Francouzi anebo Španělé... Jedna hvězdička za Schuberta. Jinak nuda! ()

FeiNike

Magická kamera, nádherný hudobný motív Franza Schuberta a above all mrazivo krásna Catherine Deneuve verzus strapatá Sarandon, rušivý mejkapový exces meniaci hlavu Davida Bowieho na černobylský karfiol a smiešnotrápny spomalený záver nemajúci konca..Veľmi rozporuplný zážitok..Hlad na jednej strane disponuje podmanivou atmosférou, ale príbeh je podaný dosť nešťastným spôsobom a výsledkom je chaos a pocit premrhaného potenciálu. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie