Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

classic

Katarína a Zuzana sú predovšetkým veľmi krásne ženy, ktoré si to naostro rozdajú medzi sebou v posteli, ale nielen kvôli lesbickému sexu som si užíval sugestívny debut Tonyho Scotta, kde som až tak popravde dopredu neočakával, že ma môže príjemne prekvapiť, a veru, že sa mu to podarilo, možno tomu vďačím práve aj pre účasť DAVIDA BOWIEHO, ktorého chvíľková prítomnosť vo filme spríjemňuje samotné dianie, i keď on zrovna príjemné veci nerobí ? Stane sa obeťou odvekej sexy upírky, ktorá sa už naozaj nevie spratať do kože...! Rovnako excelentný spevák ako aj herec zároveň, zaujme taktiež na menšom hereckom priestore, pretože na mňa pôsobí, ako z inej Galaxie, skrátka-vyžaruje z neho zvláštna a tajomná charizma_ “Deneuve a Sarandon sú, ako vystrihnuté zo šlabikára” _ Scott používa výborný filmársky štýl-videoklipový, so zaujímavým strihom+kamera má svoj daný charakter, aby správne navodila ATMOSFÉRU, a tá, má určite, čo ponúknuť. PS:Viete, čo má spoločné kostymérka a použitá hudba vo filme ? Vôbec to nie je ťažké uhádnuť, pokiaľ sa dobre orientujete v dejinách kinematografie... ()

VenDulin85

Upírská tématika zase trochu jinak a hlavně neogoticky.. To je asi hlavní klad snímku Hlad, a samozřejmě David Bowie, protože jinak moje pozornost zkomírala, zkomírala, až dozkomírala... do konce, který to zase trochu pozvedl o úroveň výš. ()

Pítrs85

"My jsme tak dekadentní." Pro mě těžce uchopitelný film, který má tu kliku, že trvá hoďku a půl, být rozplizlej do dvou a více (jak to mívají artové filmy ve svém (zlo)zvyku), skočím buď s hlavou prostřelenou, anebo v lepším případě na klávesnici. Nečekat žádné krvežíznivé a akční upíry ve stylu 30 dní dlouhá noc, naopak, tihle Scottovi vampíři a vampírky jsou melancholičtí, vyklidnění a svojí večeři si dokáží pokaždé pořádně vychutnat. Tak jako já výkon blázna Bowieho a na nervovou soustavu hrající vážnou hudbu. ()

SOLOM.

Tak já si z tohoto filmu odnáším hodně rozporuplné pocity. Nevím jestli je to tím, že na mě momentálně leze nějaká nemoc, ale několikrát jsem u něj málem usnul. Film má místy hodně vlažné tempo, jednotlivé dialogy a přemíra „sladkých keců-potažmo scén“ na mě moc velký dojem neudělalo. Za největší zpestření považuji těch několik „ehm drastických scén s opicemi“. Herecké výkony trojice Bowie, Deneuve, Sarandon jsou vzhledem k průměrnému scénáři na slušné úrovni. ()

eraserhead666

Nevím, tohle asi není film, který bych měl komentovat jen pár minut po dokoukání. Komorně laděné horrory (a ještě s hvězdným obsazením) se ne vždy povedou, i tady vás občas přepadne pocit, že vás Tony tahá na vařené nudli, ale nakonec mě to přece jen pohltilo. Táhlé záběry bez videoklipového střihu, přítulná kamera, podmanivá hudba, prostý, leč zajímavý příběh, úžasné vyvrcholení a k tomu ta herecká trojice. Bowie je skvělý, až je člověku líto, že tam není až do konce. A Catherine se Susan si to krásně rozdělily. Jak je Catherine chladně nádherná, tak je Susan zvláštní a zajímavá. ()

becki_tu

Tony Scott nastartoval svoji kariéru, stejně jako brácha Ridley, uměleckým kouskem (s dějem až na druhé koleji), který především ukazuje neskutečný cit pro vizuálno. Tonyho prvotina působí sice jako dlouhý videoklip nějaké gothicmetalové skupiny, ale občas prosákne i nějaká ta myšlenka nebo náznak jinak jednoduchého příběhu. Slušný Scottův rozjezd a už tenkrát jistě i předzvěst nemalého režisérského talentu. ()

Mikah

Skvělý rozjezd obstarala píseň Bela Lugosis´s Dead (naštěstí notně zkrácená), následovalo několik minut, v nichž se zmateně střídaly krátké záběry a po zbytek filmu sledujeme příběh upírky Miriam, která se se svým nelehkým údělem musí poprat jak umí. Celý film je stylizován do dekadence a temnoty a vytváří úžasnou atmosféru, charismatičtí David Bowie a Catherine Deneuve stejně jako několik hezkých záběrů potěší. Proto mě zklamalo, jak se vyvíjel příběh, který mi připadal zdlouhavý, nudný a ve výsledku o ničem. Jsem trochu na rozpacích, když mám snímek hodnotit. ()

JASON_X

Tak jako lidé mívají kostlivce ve skříni, upíři zase schovávají mumie na půdě. Ovšem ony mumie nejsou ještě úplné mumie, trocha života v nich totiž pořád zbývá... Pravda, The Hunger je trochu... je hodně jiný upírský film, tak okázale mondénní a afektovaný, že si umím docela dobře představit, jak ho někdo už po pěti deseti minutách típne a zahodí, protože na něj prostě nebude mít chuť. I upíři jsou v něm trochu jiní než bývá zvykem - nevadí jim sluneční světlo, ve dne nespí a místo výsuvných špičáků používají na své oběti speciální žilní otvírák, maskovaný za přívěsek v podobě anchu. Ale i když jsem vampyristický konzervativec a upíry mám nejradši na starý klasický evropský způsob, tahle jejich americká verze mi nijak nevadila, naopak. Celý film jede ve stoprocentně ryzím osmdesátkovém stylu (který dnes už působí skoro až parodicky), Scottova režie je zdařilá, Catherine krásná a chladná, Bowie stabilně svůj, filmová hudba líbezná (Schubert vede), song od Bauhausu z úvodu elektrizující. Mňam. ()

malylada

Do Tonyho Scotta bych neřekl, že vytvoří takto psychologický počin o upírech, který má hodně blízko k vynikajícímu Interview s Upírem. Romance plná existenciálních otázek nemá takový šmrnc jako u zmíněného filmu a tempo je místy moc uspávací, ale naštěstí v závěru chytí správný spád. Hudba je s vizuálem dokonale propojena a už jen díky tomu stojí film za shlédnutí.......7/10 ()

Litsarch

Nádhera. V záplavě filmů s upírskou tématikou je toto, společně s Let the Right One In (2008) klenotem. Jemným, romantickým a přesto dramatickým, drsným a hororovým klenotem, jenž je podáván s lehkostí a elegancí. I když snímek plyne pomalu, aspoň se tak člověku zdá, stopáž ubíhá rychle a dokáže dokonale vtáhnout diváka do děje. Catherine Deneuve je v roli Miriam neuvěřitelná. Elegantní, charismatická, milující a přesto tak chladná. Hrozně chladná a necitlivá, když se nad tím člověk zamyslí. Přesto je ní člověk okouzlen stejně jako snímkem samotným, jehož děj graduje pomalu, nenápadně, ale jistě do parádního finiše, jenž je jedním z nejlepších v hororové filmografii. Skvěle zahraná role, a vůbec přítomnost, geniálního Davida Bowieho jen snímek ještě více obohacuje a dodává mu jistý a perfektní neogotický náboj (začátek filmu je uchvacující). ()

Bubble74

Upíří erotické love story ze svérázných osmdesátek, kdy žváro bylo ještě v módě a v discoklubech řinčely skřípavé tóny synthetisátorů. Vizuály v ustavičném pološeru disponují nevšedním spojením krásy, poetiky, ponurosti a stravitelné brutality a nesestoupí ani o píď z estetického vrcholu elegance. Nedomrlý děj a absurdní závěr však vysály můj počáteční entusiasmus na pouhý průměr. ()

Padme_Anakin

Nejúžasnější upírský pár všech dob, Catherine Deneuve a David Bowie, jehož potenciál nebyl beze zbytku využit. David nás příliš rychle opustil a na jeho místo nastoupila lascivní zrzka. A ta můj „hlad“ neukojila, s politováním. ()

corpsy

Scottov štýl je tu jasný už od prvých minút. A po pravde, je to jeden veľký prerastený videoklip s húfom štýlových scén a záberov. Snímok nenudí, ale Scottova prílišná snaha zaujať robí z filmu síce vizuálnu pastvu, ale bez života. ()

Ten Druhy

Tento film má hviezdne obsadenie, ale je natočený ako reklama na seba, alebo nonstop hudobný klip. Skrátka ponúka sled veľmi štylizovaných a symbolických obrazov, ktorých význam je zahmlený - obsahujú oveľa viac romanitiky a poézie ako hororových momentov. Hladu zmysluplný príbeh evidentne chýba. Miesto neho divákovi predvádzajú zmyselné upírky svoju lesbickú sexualitu. Najmä Miriam, napriek tomu, že má už asi tisíc rokov, vyzerá na svoj vek veľmi zachovale. Hrôzu z upírov nečakajte, skupina Bauhaus neklamala v piesni, ktorá otvára tento film. Názov piesne vystihol jeho podstatu: Bela Lugosi je mŕtvy. ()

Tayen

Pro mě tedy velké zklamání. Tenhle film naprosto potvrzuje, že zvučná jména herců nezaručuji kvalitu. Na to, že ve filmu hrají Deneuve, Bowie a Sarandon bych čekala aspoň nějaký prostor pro hraní, ale krom jakoby si tady všichni dali přestávku od těch "lepších" filmů, navíc Bowie tady skoro není vidět. Je sice pravda, že je zde vampirismus pojatý originálně, ale to je tak jediné plus. ()

GodComplex

Neco takhle fantastickeho jsem od tohoto nenapadneho kousku necekal ani ve snu. The Hunger je mozna vubec nejpusobivejsi rezisersky debut, ktery jsem kdy videl. Naprosto bez debat nejlepsi film Tonyho Scotta k jehoz kvalitam se v dalsim prubehu sve kariery uz nikdy nepriblizil. Pokud to napr. porovnam s akcnimi epileptickymi hysteriemi, ktere predvadi v poslednich letech, tak je to jako porovnavat perlu s hovnama a je az smutne jak Tony plytva casem i talentem, kdyz je schopny natocit neco jako tohle. Uz od prvni minuty, kdy svou dark show predstavi Bauhaus v podobe legendarni "Bela Lugosi's Dead", v prostrizich elegantni upiri David Bowie a Catherine Deneuve roztoci sex-feeding na svych victims a jako bonus ke vsemu krvelacne brutalni opice, mate hned jasno, ze tohle bude neco velkeho. Zbytek filmu je sice povetsinou mnohem klidnejsi, ale to neni ke skode, cele je to nadherna filmova poezie, ktera na vas dycha svou vznesenou atmosferou, doprovazi vas nadherna klasicka hudba, ktera se casto misi s temnou experimentalni elektronikou v mem milovanem 80's stylu a pribehem pojednavajicim o vecnem zivote. Absolutne genialni film ve vsech ohledech! 10/10 ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie