Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

Pavlínka9

Ano, souhlasím s tím, že tento film je zvláštní. Není pro každého a znám minimum lidí, kterým se líbí. Jejich smůla :) Můj názor na tento film je velmi podobný s komentářem uživatele "kleopatra". Co celý film drží pohromadě je vynikající hudba, bez které by film nebyl tak průrazný. Bohužel mě zklamaly určité střihy, kterých jsem si všimla právě díky špatnému ukončení hudební sekvence. Jinak si film pohrává se zajímavým tématem odlišným způsobem než mnoho jiných filmů tohoto žánru a v dnešní době, kdy je upírské téma široce rozšířené, jsou tyto filmy pojmuty úplně jinak. ()

Iroquaise

Věřím tomu, že ve své době "Hlad" působil hodně sugestivně a moděrně. Zjevně se jedná o nejartovější Scottův film, kterým se vydal tak trochu ve stopách svého bratra ( tenhle směr ale poměrně záhy opustil). Tím nechci říct, že by "Hlad" nějak blbě zestárnul, to určitě ne. Ale místy jde trochu moc do kýče a novoromantická vizuální stylizace působí lehce přebujele....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/hlad-hunger-r-t-scott-1983.html ()

noriaki

Mám jen jednu otázku - jak si na základě tohohle někdo mohl myslet, že je Tony Scott ten pravý na natočení plytkého náborového videa US Air Force? The Hunger je hypnotický snímek s magickým vizuálem a nadpozemským zvukem. Vzdáleně připomíná The Keep od Michaela Manna, to nejlepší z Highlandera, nebo atmosféričtější pasáže z Legendy od režisérova bratra. Vůbec bych se nedivil, kdyby se Ridley Scott podílel na filmu víc než historie přiznává. Ať už je to jak chce, tak film patří k tomu nejlepšímu co bylo o upírech natočeno a k tomu nejestetičtějšímu co 80. léta stvořila. ()

Mishqo

40-50% ... Toto sa asi ani nedá nazvať upírskym filmom, pretože popiera akékoľvek zaužívané stereotypy o upíroch. Čo by ani až tak nevadilo, keby ten film aspoň o niečom bol. Neprišlo mi to ako niečo súvislé. A scenár ako taký mi prišiel strašne povrchný. Ani zvučné mená ako Deneuve a Sarandon nepomohli. Ale zvukovo a hudobne to bolo na výbornú. ()

VanTom

Celovečerní prvotina Tonyho Scotta zřetelně vychází z jeho reklamního umu a zkušeností - pomalu pronášená, s maximálním důrazem na estetično (osmdesátkové "disco" vs. starobylá elegance), s agresivním mixem zvuků a nelibozvučné hudby v kontrastu s melodickou klasikou, či s rytmizujícími (možná "rytmus bortícími") prostřihy mimo scénu. Realizace úplného závěru nepříliš dějové "upířiny" (slovo upír tu nicméně nepadne, navíc kromě hladu po krvi a dlouhověkosti další příznaky nesdílejí) mne sice zrovna nenadchla, ale jinak mi hypnotizující krása tohoto romanticko-hororového "artu" místy učarovala. Mezi 3-4*. ()

klima777

Upíři oddělávající své oběti ankhem? Progerie? Opice trpící chorobnou nespavostí? Catherine Denevue, která se ke svým obnošeným partnerům a partnerkám nechová ani trošku uctivě? David Bowie pokrytý přibližně 2 kilogramy vrásek? Bauhaus. Peter Murphy v kleci. A vlastně mnohem více. Račte vstoupit, dámy a pánové! Hlad! Všepožírající estetika... Guilty pleasure... 3,49 hvězdičky. ()

JohnSmith

Scottova prvotina je dost podivná. Je to sice slušně natočené, ale je to prostě divný. Už samotná účast Bowieho ve mě vyvolala skepsi. ()

haluska11

gotický film o ne/stárnoucím upírovi v podání Davida Bowieho. existuje snad větší comfort-film? kombinace zvukových motivů a vizuálních experimentů pohladí na duši každého bývalého (či budoucího) emáka. ()

milancecil

Elegantní, až uhrančivě přitažlivá dvojice Catherine Deneuve a David Bowie v postavách nelítostných, krvelačných upírů, přesto vzájemně velmi laskavých a něžně se milujících bytostí, neodpírajících si žádnou ze slastí svých nikdy nekončících životů, a to ve skvěle originálním, až téměř extravagantně pojatém upírském dramatu, situovaném svým dějem do moderního velkoměstského prostředí New Yorku osmdesátých let minulého století, temně poetický, jemně vznešený, noblesní, jedinečně posouvající diváky běžně zažité představy o podobných námětech, sice se příběh svou jednoduchou dějovou linií více méně drží základů a obvyklých, očekávatelných mezích takového pochmurného, krvavého žánru, avšak velmi zřetelně a odvážně, až průkopnicky je svou působivou formou vyjadřování přesahuje, a to převážně svým celkovým výtvarným a hudebním vyladěním, brilantně, úchvatně, opravdu se jedná o velmi povznášející, krásné, esteticky kultivované dílo s potlačenou složkou hrůzně násilných, krvavě běsnivých scén, spíše s citlivými podněty k až filozofickému přemítání, je bez pochyb obohacením tohoto okrajové žánru. ()

vitekpe

Kdyby existoval pojem "glam movie", tak tenhle film by byl zasadnim pilirem zanru. :-) Zvlastne podmanivy osmdesatkovy zazitek... ()

MurielRezek

Už jste někdy viděli upíra, který hraje báječně na cello? A ještě ke všemu tak romantický kousek jako je klavírní trio Es dur od Franze Schuberta? Tak doporučuji tento film, nejen kvůli upířímu violoncellistovi Davidu Bowiemu, ale i pro opravdu zvláštní, potemněle snivou atmosféru této psychologické sondy do světa upírů. Může vás okouzlit poetika ( tak jako kdysi okouzlila mne) tohoto místy až dojemně romantického dílka o spalující a věčné touze, o hladu po lásce, ale i o manipulaci a ovládání a o touze po věčné mladosti. Nemám slabost pro upíry. Filmů s nimi jsem moc neviděla, nevyhledávám je. I s odstupem let tento film hodnotím 3 a třičtvrtě hvězdičkou:-). ()

bari68

Upírsky romantický horor ,,tak trochu inak,, než sme zvyklý u iných filmov, ktoré sú stavané podľa jasných šablón.V tomto smere je The Hunger výnimočným, novým a za pochvalu treba uviesť hlavne hudbu,masky a vizuálne spracovanie.V neposlednom rade tiež spadá plus na hlavných hercov, resp. Davida Bowieho,ktorý svojou charizmou bol na túto úlohu strelou do čierneho. V celkovom vyznení avšak nudné,naťahované a rozporuplné. ()

BlackTom

Jedna láska na celý život nestačí, obzvlášť v prípade, že ste upír... Hlad má mnoho podôb. Hlad po spoločnosti, hlad po krvi, hlad po láske... Tony Scott sa opäť raz vyznamenal a nakrútil jeden nádherný, hodinu a pol trvajúci videoklip. S ľahkosťou nám servíruje premenu androgénneho mladíka (očarujúci David Bowie) na vetchého starca, lesbické hrátky medzi Catherine Deneuve a Susan Sarandon a hlavne dlhý a strhujúci príbeh upírky Miriam (Deneuve), ktorá nechce kráčať večným životom sama. Nie je čo vytknúť, kostýmy a účesy sú dokonalé, ľahôdková hudba (od úvodného intra Bauhaus - Bela Lugosi's Dead až po klasiku) príbeh akoby ešte zvýrazňuje a doplňuje. Jediné, čo mi vadí je tá skutočne klipová réžia, no tentoraz nad tým prižmurujem jedno oko. A ešte škoda, že Bowie sa nepredviedol na viac ako len pár minút... Proste famózne. ()

Seti

Film byl tvořen v podstatě jednou erektivní scénou a zbytek považuji za naprosto nezáživný psychedelický úlet Tonyho Scotta. Ještě, že objevil svoji parketu dřív, než nás stačil obšťastnit dalším podobným "uměleckým" škvárem. ()

Han22

Před pár roky se mi Hlad příliš nelíbil, dost mě nudil a připadal mi o ničem. Moje výtky v podstatě zůstávají - ve filmu se nic moc neděje a je vyprávěn v pomalém tempu. Celý děj se dá shrnout do jedné věty - upírka Catherine Deneuve má vztah s Davidem Bowiem a poté se Susan Sarandon. Ale - Tony Scottovi nejde upřít pár věcí - po pár letech kdy byli upíři out je vrátil do hororu a zároveň porušil všechny pravidla - upíři se nebojí světla, odráží se v zrcadle, můžou zestárnout a jsou hrdiny filmu, nikoliv záporáci. Upíři tu dokonce nemají ani upíří zuby. A díky závěrečné scény to nakonec dává i všechno celkem smysl. A hlavně Scott dal filmu neskutečný vizuálně-artový nádech a protknul ho dusnou erotikou (komu by se nelíbilo jiskření mezi Sarandon a Denevue?). Proto i přes celkem pomalý děj zvyšuju na 4*, tenhle film si to zaslouží. ()

borec999

Vizuálne opojne natočený artový vampire horor. Hlad sa odlišuje od ostatných subžánrových upírskych kúskov originálnymi nápadmi (upírom nevadí svetlo, rýchle starnutie u nakazených atď) a tiež tým, že to nie je úplne čistokrvný horor, ale i dráma a čiastočne romantický príbeh. Susan Sarandon ma docela bavila a v podobnom filme by som ju nečakal, Denevue v pohode, Bowie tu bol veľmi málo. Ako aj vo svojich neskorších filmoch i pri debute Tonyho Scotta vidno, že vizuálnu stránku mal zvládnutú a práve tá dopomohla k pár vydareným atmosferickým pasážam. Plusom je i fajn záver. Čo mi vadilo bola typická artová zahľadenosť do seba (rozumej: veľa pomalých scén, záberov a málo deju). Ale film celkovo mal určite niečo do seba, dôkazom nech je, že ako výslovný odporca artových filmov som ho zvládol v pohode dopozerať do konca... 60% ()

F.W.Colqhoun

V upírské onanii Tonyho Scotta jsem nedokázal nevidět jeden z pokusů srovnat krok se starším bratrem. Film o dlouhověkosti (longevity), hledání nesmrtelnosti, nadřazenosti, zrádných příslibech vědy. Film, který polovinu svých obrazů halí do deště, šerosvitu, kouře a hejn poletujících holubů. Film o nečasově krásných lidech. Proboha, nechybí ani scéna u piána... Bloodrunner. Byť krok srovnán není, být mladší o takových 15 let a mít Hlad otupělý pátečním běsněním v sobotu po půlnoci, určitě bych se posral. Rozvolněné a jakoby nepořádné tempo filmu navozuje jedinečnou atmosféru končícího bezčasí. Univerzální chladný půvab Catherine Deneuve, Davida Bowie, Susan Sarandon (bez práskačky) a minirolička Wilema Dafoe v tom všem vlastně bohatě stačí, aby divák chtě nechtě zvažoval výhody hořké estetiky věčného zatracení. Forever and ever. Film dokládající současníkům, jak žánr upírských filmů s vadnoucí hrozbou AIDS příšerně zplaněl. ()

FARGO

Ze začátku výborně vyprávěný film s okouzlující hudbou a skvělým Bowiem se ke konci strhává k pro mě nepředstavitelnému zmatku a strhavá budovanou atmosféru na minimum. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie