Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

Scaevola

Otázka věčného života patrně nikdy nepřestane lidi fascinovat. A cena za něj je otázkou sama o sobě. Věčnost nastíněná tímto snímkem přes svou - nepatrně prvoplánovou, ale hudebně zvládnutou - podmanivost trpí především dobou vzniku, 80. léta tu čpí z každého záběru, a pak finální katarsí, která spíše než aby byla vyústěním, padá na scénu jako bůh z necítícího stroje. ()

Setanta

Upíři mají styl. Atmosféra krásná. Herci paráda. Ale ten styl vyprávění... Kdo je hlavní hrdina příběhu? Jednoznačně Miriam (Deneuve). Tak proč půlku filmu ztratíme s Johnem a druhou se Sárou? Zcela nezvládnuté vyprávění. Art? Jděte se bodnout, i art si zaslouží trochu poctivého řemesla. ()

nanamarak1

Vizuálně a technicky je to skvělé, má to kvalitní obsazení, dobré triky a správně psychedelickou hudbu, ale bohužel to i přes krátkou stopáž místy dost nudí. Slabší 4 hvězdice. ()

kpt.Marťas

V jednu listopadovou půlnoc jsem si pustil tento upírský kousek. A byl jsem nadšený. Záclony, vítr, vážná hudba, krev a věčný život... Hezky to všechno vychází z upírské mytologie a zajímavě si s ní pohrává. Meditativní upírský psychologický film, který mi několikrát vyrazil dech a hlavně mě okouzlil. ()

josmart

Divoké účesy, sexy mrkváče s páskem pod prsama - ano, jsme v osmdesátých letech. Film má docela psychedelickou náladu, zřejmě díky vydařené hudbě. Z toho námětu se ovšem dalo vyždímat daleko víc. A cool vsuvky v podobě záběrů na goth módu a taneční čísla taky nebyly bůhvíjakým přínosem k plynulosti vyprávění. ()

Saprofag

UFFF. Tenhle film je superrrrrrrrrrr! Horor? To není a podle mě ani být neměl. Je to paráda. Romantika. Nějaké ty mrtvolky. Vynikající David i Catherine. Dobrá hudba! Mihnul se i Willem, ale úplně mžikově. Neogotické dílo? No určitě! Mě se to líbilo opravdu hodně a vyhlášená lesbická scéna mě absolutně minula. Na výsledek nemá pražádný vliv!!! 91% :) ()

sibskyn

Tak tohle je něco! Tak trochu jiní upíří a tak trochu jiný film. Uznávám, že je to film o scénách a o Highlight, ale mě to stačilo, aby mě to okouzlilo. A na "zombie konec nemám slov" jen mohu říct. PODÍVEJTE SE NA TO ! ()

morasten

Neviděla jsem snad lepší film o upírech, po tomto následuje pouze interview s upírem, a vůbec je to jeden z nejestetičtějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Už od začátku mě zaujal střih, záblesky situací z minulosti, které diváka ušetří zbytečných dialogů. Je neuvěřitelné, jak si režisér postačil s interiérem jednoho domu a s minimem prostoru na ulici, případně jinde. Z toho vytvořil svět, kde se sečetly všechny krásy staletí a tisíciletí, všechny prožité krásy a rozkoše, které zakusila Miriam při svém putování. U tohoto filmu se ani nepřemýšlí, jenom se sleduje jak ladně plyne mystické drama se svojí estetičností, kterému vládne chladně elegantní C. Denevue, a ani se nepřemýšlí nad nezodpovězenými věcmi, jako třeba proč John rychle zestárnul a umřel, když měl žít věčně? To už je ale na nás. Jedinou chybou tohoto filmu je jeho 100minut, myslím, že by měl být aspoň jednou tak dlouhý, ikdyž kdo ví, jak by to dopadlo - jako nudná meditace mezi vlajícími záclonami? nebo je lepší 100 lahůdka, která je tak skvělá, že uteče jako 10 minut? možná, že by už Scott neměl co víc říct, kdyby točil tenhle film delší. Možná to neuměl. No každopádně za předčasný konec jedna hvězdička dolů. PS: ...že by souvislost egyptské upírky s věčným životem faraónů=polobohů? ()

tytule

Tenhle kousek ve mně vyvolává rozporuplné pocity, upíří scény mi přišly né moc povedené, nevím, ale nějak mi v nich chybělo něco co by mělo trochu napětí, možná děsu, ale Susan Sarrandon tam byla úchvatná a velmi se zdařila hudba, která dokonale podbarvuje scény, ale i přes mých pár výhrad si nedovolím tenhle zvláštní film očernit, možná na desátý kuk mu propadnu stejně jako můj bratr :-)) ()

foxxxxy

Brilantní film. A Catherine Deneuve? Naprosto výborná, stejně tak i ostatní herci.... Plus pro mě - jelikož jde o upírský snímek (a já mám opravdu velkou slabost pro upíry xD), mohlo by se zdát, že absence akčních a krvavých scén mu ubere. Jenomže v The Hunger je tomu naopak. Film získává, díky výborné kameře, pomalým záběrům a citlivým hereckým výkonům, nádhernou a dojemnou atmosféru. Výsledek srovnatelný s Interview s upírem - ale 4 hvězdičky dávám za nedokonalost upířích zubů. Ve filmu na saní krve používají speciální přívěšek, jímž rozříznou krk. Pravý upír by měl mít pěkně zaostřené tesáky xD.... ()

madline24

Dlouho jsem přemýšlela, co TOHLE jako má být. Dlouho jsem neviděla tak šílenou podivnou úchylárnu, ale nakonec to bylo poměrně kouzelné. Ideální zážitek na temnou nedělní noc u lahve něčeho ostrého. Jinak bych řekla, že je to nestravitelné. ()

Vita26

Zvláštní film. Originální, po vizuální stránce zajímavý, ale nějak se mi nedostal pod kůži. Pro mě až příliš odtažitý pokus o umělecky pojatý upírský film. ()

Indio

Na debut moc pěkny a hned se pozná výraznej budoucí filmař. Ta erotická scenka jak se o ní tak píše mohla být lepší kdyby bylo dany víc prostoru zbližování obou žen a pomalímu vytváření sexuálního napětí (bylo to moc rychlý). Tonik Scottu se taky moh mírnit sem tam s těma střihama a zpomalit je do té krásné hudby. I když ve srovnání s jeho pozdější tvorbou byl extra mírnej. Ve výsledku zajímavej atmosferickej film kterej mně asi nechytl ve správnym rozpoložení-za čas to s ním možná zkusim znovu. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie