Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

L_Into

Na romantickém filmu nemá co zestárnout, na agitce amerického letectva trochu ano. Dohromady je to krásný průměr. ()

krasava

Čtyři hvězdy... nostalgie? Ano, rozhodně. Hodnocení odpovídá době, kdy jsem film viděla poprvé. Copak se puberťačce nemohla líbit hrdinská love story se skvěle vypadajícím hrdinou v úžasné uniformě na úžasné motorce? Enfant terrible amerického letectva? Drsňák s citlivou duší, který zkrotne v náručí ženy? A řešila jsem tehdy propagandu? No tak v té době leda tak propagandu z druhé světové strany, drahoušci. Titulní píseň, "oplodňovák" mi tehdy vyhrával z kazeťáku a o Tomovi Cruisovi se mi zdávalo... ()

migr

Velmi dobře filmově i uvěřitelně zpracovaný snímek, s nekterými chybkami , přesto se muže stati velmi oblíbeným 79=92% i přes všechny veřejné předsudky zasluhuje si červenou(70%)! ()

+sfinx+

Tetsuo to shrnul dostatečně, tak jen pár konkrétních příkladů .. sekvence s leteckými souboji jsou tak odporné, že Žhavé výstřely jsou proti tomu realističnost sama. Dokument nečekám, ale takovouto hovadinu s tak příšerně trapnými souboji nemohu vystát. Jeden letoun má za zády Mig, který zpravidla nestřílí nebo střílí z kanónů - samozřejmě s minimálním dopadem, a i když nepřítel vyřadí jeden motor, letadlo je schopné dál bojovat s přesilou. Rakety hrdinů neomylně zasahují cíle, letadlo se pravidelně z nejnevýhodnější pozice dostává za ocas nepříteli. Nepřítel nic netrefí, hrdina trefí vše. Někomu to může stačit, někdo zase může vyžadovat alespoň tu trochu soudnosti a realističnosti. Je zvláštní, jak někteří snadno skousnou propagandu 'made in Západ' a dokonce to berou za kult, ale vždy na ni nezapomenou upozornit u východní produkce.. ()

Bullet

Když zaslechnu sound treck tak mi ukápne slza dojetí ale znova se na ten film (dáli bůh) znovu nepodívám.Ta třetí hvězdička je čistě z nostalgie. ()

Sekon

Tenhle film nejde hlavně ani moc s ničím srovnávat. Je to zvláštní, ale takovýchto leteckých titulů na podobné bázi není mnoho. Každopádně si ho pamatuju z mládí. Je nezapomenutelnej. Je to prostě klasika. K tomu není extra co dodat. Mohl by být lepší? Mohl. Ale je to dobrý film. 4 hvězdy. ()

DarthArt

Ano, Top Gun samozřejmě patří mezi americkou a tím pádem i celosvětovou popcornovou klasiku a jako vysokorozpočtové dílo je i patřičně profesionálně natočen a zprodukován. Já mám ale problém s totálně nesympatickým hlavním hrdinou, který mi víc než jako elitní pilot nejsilnější armády světa připadá jako vekslácký taxikář vozící noční hosty z nějakého domu lásky na předměstí Prahy. Film má být nabitý erotickým jiskřením mezi krásnou mladou blondýnkou a "nejchtěnějším chlapem na světě", na mě ale výsledný feeling působí jako románek z nejburanštější diskotéky - hlavně že jsou tam kožené bundy a motorky, to je přece znak světáctví a všichni se z nás poserou! Pokud by nad "bezpečím světa" měli opravdu bdít takoví pitomí nabubřelci jako Maverick, pak by asi bylo načase konečně postavit ty meziplanetární kosmické lodi a urychleně kolonizovat Mars nebo nějakou pokud možno ještě vzdálenější planetu. ()

kacenkin

Film o snech, o klukovských snech... dokonalá filmařina která je poplatná době a instantně kondenzuje sny o létání, dobrodružství, splněných snech... Na film je potřeba se dívat z úhlu doby kdy vznikal, byl a je určen pro jinou generaci diváků, než je současná antiami free generace pravdoláskařů :( Ano, je plná army propagandy nejsilnější země světa, která bohužel, bohudík hraje světového četníka :( ()

DavidAAAA

Docela slušný příběh o pilotech, plnej samých krasavců a krasavic. Známí herci, ale nedostalo mne to.Nechutná propagandistická agitka o tom, jaký jsme my Amíci borci.. Stačí vidět jednou, podruhý už nekoukatelný. 40% Parodie na TopGun s názvem Žhavé výstřely je stokrát lepší. ()

Kuzco

Jsem tomu filmu vděčná, nesmírně, protože jen díky němu mohly vzniknout Žhavé výstřely. A to je asi tak všechno. Věřím, že před 25 rokama by se mi to líbilo (až na toho prcka s tou žirafou, to prostě rozptyluje), ale dnes to prostě hrozně nudí. ()

Nag0

Trošku kostrbaté, ale na spojenie technickej stránky akou sú stíhacie lietadlá, a emocionálnou stránkou v podobe priateľstva a romantickej linky to mohlo dopadnúť naozaj oveľa horšie. Stíhacie súboje síce nestoja za veľa, no vôbec mi to neprekážalo, ba čo viac, ocenil som ten dramatickejší prvok snímku a to mi umožňuje len dodať, že ma to proste bavilo. 4* ()

Bruce0659

Top Gun patrí medzi moje srdcovky. Videl som ho už toľko krát, že nie je jednoduché ho objektívne ohodnotiť. Miestami dej pre väčšinu divákov pôsobí možno až príliš naivne. Áno, je to do istej miery propagácia americkej vojenskej techniky, ale o to tu nejde. Príbeh elitných pilotov má svoje kúzlo. Zábery sú kvalitné, soundtrack Harolda Feltermayera je perfektný a Tom Cruise je proste macher! 80% ()

Ganka

Nevím, jak dobře umí Tom Cruise pilotovat bojový letoun, ale hrát ani zpívat neumí. 106 minut děsné nudy. ()

Duffman 97

Film mi jako celek moc nesedl(je to moc cukrové).Možná proto že jsem dříve viděl Žhavé Výstřely.Scény v kokpitu však byly natočeny suprově. ()

PRASÁK

Tak tenhle snímek o akademii Top Gun na ty nejlepší letce americkýho námořnictva byl nejúspěšnějším filmem v kinech za rok 1986. Natočil jej britskej režisér Tony Scott (mladší brácha Ridleyho Scotta), kterej dosud spáchal filmy jako: Hlad, Policajt v Beverly Hills II, Pomsta, Bouřlivé dny, Poslední skaut, Pravdivá romance, Krvavý příliv, Fanatik, Nepřítel státu, Spy Game, Muž v ohni, Domino, Déjà Vu, Únos vlaku 1 2 3 nebo Nezastavitelný. Tohle drama vo stíhacích letcích přišlo filmový studio Paramount Pictures na 15 miliónů americkejch dolarů a dosud vyneslo přes 357 miliónů dolarů. A pro fanoušky vobou hlavních hereckejch protagonistů (Tom Cruise a Val Kilmer) je tu tahle zpráva. Na rok 2019 je naplánováno pokračování s prostým názvem „Top Gun: Maverick.“ ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)