Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

FrankSusta

Znáte Wese Andersona a jeho film z roku 1998? (myslím, že se jmenoval Jak jsem balil učitelku) Já ne. Ale tento film mi ho připomněl.  -  Tato už taky nejspíše kultovní klasika mě začala zajímat z jediného důvodu: v kinech ještě pořád běží dvojka, která zde má 91% už nějaký ten měsíc, a někteří to nazývají filmem roku. Však jít hned na dvojku bez znalosti původního dílu, to ne. Inu, tak jsem si pustil toto. A musím říct, že to bylo zklamání, pouze průměrný film, který má tak akorát nakročeno stát se americkou kultovní klasikou - protože ať už ty svině udělají cokoliv, jsou hodní. A do toho ta strašná propaganda ,,Pojďte do armády! Vyfasujete tu nejvíc sexy úču! Budete hrdinové a největší alfasamci!'', která by mi možná nevadila, kdyby byla udělaná aspoň technicky dobře. Ok, jako chápu, že lítat jen tak pro prdel (pro film) se stíhačkama není lehké a levné, ale kdyby tam bylo aspoň něco vidět! Takhle vlastně jenom sleduje helmu s ddejchací maskou, a jedinou akci zajišťuje kývající se kamera. A když už dojde na stíhačky, tak velice krátce a nesmyslně. A samotní herci výslednému filmu příliš nepomohli, včetně Toma Cruise, jenž mi do takové role neseděl (furt se tak sviňácky usmíval). Achjo. Fakt jsem se na to těšil. ()

SeanLSD

Je neuveriteľné, aký kult sa stal z tejto namachrovanej, technokratickej, propagandistickej, teplošskej zlátaniny. Celý som ho videl až prekvapivo nedávno, v rámci prehľadu a zistil, že mi celé tie roky vôbec nechýbal. Neponúkol nič, čo by som si nevyvodil už z upútaviek a parodovania v HORÚCICH STRELÁCH. Odvážil by som sa dokonca tvrdiť, že až vďaka tomuto dielu sa spätne preslávil aj TOP GUN. ____ A ešte by ma zaujímalo, čo sa Tonymu Scottovi stalo po jeho prvom filme, alebo naopak, akým zázrakom vznikol HLAD ? ()

Deyw

Ta znelka vole je nezapomenutelna! film spatenka..ale je kolem toho kult..a ta pisen je proste skvela, ale s filmem je to horsi.. :D ()

otík

Jako mladý jsem to žral - parta frajírků, super záběry letadel, romantický příběh na pozadí příběhu amerických válečných pilotů. Dnes už to tak nežeru, ale pořád je to kvalitní podívaná s mladinkým Cruisem. ()

Radiq

Osmdesátková klasika, ale co si budeme povídat - co je klasika nemusí být vždy kvalita. Navíc je tady ta otravná utáhaná písnička... a sebevědomej umachrovanej Cruise, kterej hází ty své zubní úsměvy na všechny strany. Jeho herectví mi fakt šlo na nervy a tou rolí u mě žádné plusy nezískal. Ale tento film nepotřebuje ňáké velké herectví, když je to o stíhačkách, které tady hrají hlavní roli a zbytek je jen taková nutná výplň. Kelly McGillis je sice kost, ale taková jakási velká (minimálně oproti Cruisovi). Nestydím se říct, že to je film, kterej nemusím, ale chtěl jsem si ho zvopáknout, než skouknu pokračování... a teď nevím, jestli to nebyla chyba... ()

Decker

Ja vim no je to o v zasade blbina, ale velmi prijemna a povedena, takze mi nekazte radost a nekamenujte me, ja tenhle film mam proste rad. ()

Lolita

Přestože je to (lehce) kýčovité, je to americká letecká propaganda, není to nic objevného ani nového, je ale třeba to brát s rezervou, takže dávám ***, a to i přesto, že Tomíka teda fakt nemusím.. .. aktualizováno: zapomněla jsem na celkem dobrou hudbu. Nicméně je fakt, že Žhavé výstřely si pustím radši. ()

LeoH

Když nic jiného, je to fantasticky sestříhané a v tom správném věku se u toho skvěle utužují otco-synovské vztahy. ()

Motinski

Osemdesiatkový popcorn precpaný bojovými lietadlami, klišé romancou a chlapským testosteronom. Mladí Cruise a Kilmer boli super, kamera a soundtrack tiež, príbehovo ale ide o moc obyčajný film ktorý dopozeráte bez nejakých silnejších pocitov. Jednoduchá zápletka zabalená do peknej reklamy na letectvo. ()

UhLee

(7/10). Testosteronem nabitý armádní snímek, který je tak trochu propagací americké armády. Tom Cruise už od začátku své herecké kariéry ukazoval, že jednou bude akční hvězdou, která bude jedinečná. Bude dělat kaskadérské kousky na vlastní pěst bez pomoci dubléra. Tohle se v Hollywoodu nevidí každý den a nedělá to skoro nikdo. Tom Cruise je ale prostě hrozný frajer. Celý Top Gun je hrozně cool a působí naprosto nabouchaně. Sice to může místy působit trochu namachrovaně, ale to k takovým filmům prostě patří a já jsem si ty dechberoucí záběry ze stíhaček užíval. Na tu dobu je tohle naprostá klasika, která ani po více než 30 letech nenudí. Romantická linka byla možná místy trochu klišovitá a vášnivá líbačka dost divná, ale to jsou jenom lehké chybky, kterými tento obrněný film disponuje. Jsem zvědavý na letošní druhý díl, protože sledovat Toma Cruise svištět vzduchem v 60 letech je opravdu velké lákadlo. ()

Script

Po stránce děje je ten film strašný podprůměr, ale na dobu v jaké vznikal tak si perfektně vyhráli s vizuálem. Tu práci musím ocenit. Nic méně děj je hrozně plochý a finále nevýrazný. Po prvním shlédnutí jsem ani nevěděl z jakého důvodu jdou vlastně bojovat, protože jsem si nedokázal udržet všechny smysli pohromadě. Taky je fakt, že třetí hvězdu zanechávám, protože mě k tomu donutil skvěle povedený sequel. ()

Remivsremi

Všechno ve filmu působí zkratkovitě a prvoplánově bombasticky. Ale nemá jak to dokázat. Záběry na stíhačky jsou fajn, ale scénář i příběh k tomu přibalený mě neoslovil. I ta romantická linka je klasický macho potká holku a i když se ze začátku jen kočkují, stejně ji dostane. Zde kvůli svým přednostem s práci s kniplem. Toť vše. ()

Cedr

Povrchní, prvoplánová líbivá sázka na jistotu, která prostě ale divácky funguje. Tak ikonicky osmdesátkové, že to působí až jako parodie. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)