Kalifornie

Vzrušující dobrodružství i nepředstavitelné hrůzy čekají na dva hlavní hrdiny během jejich cesty do Kalifornie. V tomto mrazivém psychologickém thrilleru si zahráli vynikající Brad Pitt a Juliette Lewis, která podala neuvěřitelně přesvědčivý výkon. V dalších rolích uvidíte neméně přesvědčivého Davida Duchovnyho a Michelle Forbes. Intelektuální městský pár Brian a Carrie se vydají na cestu napříč zemí, aby načerpali informace pro svou knihu věnovanou tématu sériových vrahů. Společníky jim jsou jejich noví známí Early a jeho přítelkyně Adele. Jeden vůz, jeden cíl a jedna velká snaha o společné téma k hovoru je provází prvními kilometry. Když se ale začnou konečně všichni sbližovat, projeví se náhle Earlyho prudká povaha a vyděšení Brian a Carrie zjišťují, že za poznatky o nemilosrdných vrazích nebudou muset cestovat tak daleko, jak si původně mysleli. (oficiální text distributora)

rakovnik

Překvapivě dobré drama, už jen pro svůj rafinovaný námět a znepokojivý scénář. Kontrast několika povah filmových postav v kombinaci s napětím a výbuchy násilí umocňují jejich představitelé, především ale Brad Pitt. Škoda jen neodpustitelného klišé o téměř "nesmrtelnosti" filmových padouchů, jen aby rádoby napětí na konci příběhu gradovalo. ()

laik_60

film sa zaoberal príliš Bradom Pittom, nepekný príbeh, kašlem na nejaké "sondy do duše vraha". Brian a Carrie (Duchovny a Forbeska) boli naivní, ze si vzali so sebou takých dvoch odkundesov na cestu do Kalifornie ... a na tom to celé stálo. Ak máte radi Pitta, tak toto si nepozrite . Ta záporná postava mu vôbec nesedí. ()

C0r0ner

U mě to bohužel dojelo na naprosté nepravděpodobnosti scénáře. Týpek, co píše knihu o masových vrazích si náhodou do auta na cestu přizve masového vraha. To je teda kurevská náhodička! Jako kdybych přemýšlel, kolik lidí asi už zabil padající meteorit a v tu chvíli mi jeden rozmázl hlavu. Asi tak. 35% ()

Martrix

Road movie mixnuté kriminálkou, tzn. pofidérní živlové na cestě nebo útěku, to už tady bylo mnohokrát, ale tentokrát není kladen důraz na akci, ale spíš na psychologii postav. A tím nemyslím, že se tvůrci snaží objasnit, co za vražděním Earla stojí. Jen poměrně věrohodně ukazují spirálu, po které se spustil. Je to neřízená střela, nevíte jakým směrem poletí, ani kdy vybuchne. Jen to, že je velmi nebezpečná a žádná z postav v dotřelu si nemůže být jistá... . Tvůrci tento příběh vypráví relativně nezúčastněně, navíc je to proloženo klidným, až apatickým hlasem Briana, takže atmosféra je velmi vzdálená podobným příběhům, které jsou často stylizované v duchu Tarantina, nebo Coenů. Nicméně ani dobrá režie, by takový scénář neutáhla bez špičkových hereckých výkonů. Na nich to celé stojí a při vší úctě k té druhé dvojici...Pitt i Lewis byli pětihvězdičkoví. Nejde o vrchol žánru, zdráhal bych se takový film doporučovat, ale pokud poběží v nějakou rozumnou hodinu v TV, stojí za shlédnutí. ()

WolfR

Nasraný Brad Pitt jako vyšinutý vrah v thrillerově laděné road movie, 4 hvězdy. PS: David Duchovny byl také úžasný. ()

dr.fish

Myslím, že i po letech má tenhle film co říct, všichni zúčastnění odvedli skvělou práci a já se dobře bavil. 70% ()

Aquarius

Jeden z tých filmov ktoré ste videli, potom ste na to zabudli, pozreli ste si ich o mnoho rokov neskôr a to, že ste ich videli, ste si uvedomili až niekde v polovici. ()

Scratt

Výborný thriller s unikátní osobitou atmosférou. Pitt předvádí parádní výkon. Z fleku by mohl začít s vražděním a mě by to snad ani nepřekvapilo ;-) 85% ()

andrii

Po stopách krve do zaslíbené země. Náš spolujezdec cestou, vez/m/e pár jedinců na konečnou. Brad Pitt - sedmý div, sedmý hřích, ještě dřív, než nás s úsměvem anděla seznámí se smrtí, je z něj umolousaný pobuda, zvrhlý piják, neurvalý hrubián, kterému když se zatmí před očima a projde "branama pekelnejma," přepadnou, zřídí ho stavy, /z/řítí se do proudů nekontrolovatelné zloby. Je mimo sebe, rve se, choutky čeří, ďábel tepe, blesky žhaví, nejčernější síla se v něm škvaří... a Juliette Lewis poprvé zjišťuje, jaké to je, chodit s takovým "/ne/normálním" zabijákem. ()

Radiq

Kaktusy a pivo. Podle mě je to takovej zapomenutej klenot. Obzvlášť kvůli tomu, jak si jindá fešák Brad Pitt zahrál tohle individuum. Nejen že vypadá a chová se jak vidlák s vulgární mluvou, přemejšlí jak největší primitiv a ovládají ho zvířecí pudy, ale ty detaily... Způsob mluvy, hlas, přízvuk, uraženej zub, psychopatickej pohled a hlavně ten jeho chrocht, chch. K tomu má super hlášky, i když se bojím, že v českém dabingu je určitě zkurvili. Ale nejde jen o Pitta. Juliette Lewis tu hloupou blbku zahrála dokonale. Akorát jsem měl pocit, že podobnou roli měla pak i v Takových normálních zabijácích (už si to přesně nepamatuju) a předtím i v Smrt přišla brzy (taky s Pittem, dost podobné) - prostě od útlého věku znásilňovaná, tak co už... David Duchovny si mohl odpustit ty náušničky a Michelle Forbes to, jak fotila každou blbost a cvakala jak o závod, ale jinak proti nim nic nemám. Pak ještě pobavil ten parole officer s hákem místo ruky, žlutejma zubama a nechutným chrchláním, kterej nakonec ale zůstal dost nevyužitej. "Where is your husband?" "I'm a widow." a po chvíli "Well, you're a widow now, Peaches." ()

Deyw

pitt je demon :D tady docela sypal :D i ta zneuzita cubka co skakala jak byla naucena to zahrala dobre..dost dobry byl sem prekvapen :) jak furt chtel zrat chilli :Dddd ()

hans500

Kvalitní thriller. Největší pozornost na sebe strhává skvělý, nesympatický psychopat Brad Pitt, ostatní v čele s Davidem Duchovnym mu velmi zdatně sekundují. Nadprůměrný, psychologický scénář a dobrá atmosféra. ()

chelseaman22

No, kdo by byl býval řekl, že Brad je herec takového formátu. Roli zabijáka hraje tak bravurně, až mi z toho šel mráz po zádech. Docela by mě zajímalo, zdali jeho partnerka je také tak skvělá herečka nebo casting do této role obsadil někoho s IQ květináče. Výkon Duchovnyho se s výkonem Brada nedá ale vůbec srovnávat. 72% Celosvětový příjem k 4. 7. 2018: $2,395,231, což je 0,28 násobek rozpočtu ()

Sfinkter

Průměrný film s nadprůměrnými herci. Samozřejmě nemohla chybět Juliette Lewis, která měla v první polovině 90. let své nejlepší období. ()

plechulka

Scénář tohohle filmu zas až tolik nepřekvapí, co ale překvapí maximálně (alespoň mě) je výkon Brada Pitta - toho burana z přívěsu jsem mu věřila úplně ve všem. Jeho výkon ve 12 OPICÍCH byl sice taky skvělý, ale tohle podle mě bylo ještě lepší! Minimálně jedna hvězdička jen pro něj.... ()

Sonnik

A state of fear and terror. Přes 50% sériových vrahů na CELÉM světě se narodilo, působilo (včetně Zodiaca) nebo strávilo alespoň část života ve státě California. To je fakt a pravděpodobně důvod k názvu tohohle thrilleru. Skvělá atmosférá, dobřé napsaná a hlavně dobře zahraná hlavní čtveřice. Samozřejmě jim vévodí psychopat Pitt, ale výrazní jsou všichni čtyři. Poctivý férový thriller. Víc takových. "Tell me, big shot, how you gonna write a book about something you know nothing about?" ()

Tosi

Psychologický thriller, kde to, co tu hrozí, rozhodně není nejistota. Jedinou otázkou je "kdy"? Docela škoda, že Brad Pitt přestal hrát maniaky, má k tomu vrozenej talent. ()