Ta chvíle, ten okamžik

Drama / Válečný

Československo, 1981, 100 min

Tísnivá atmosféra protektorátu, příběh o obyčejném lidském hrdinství silný jak sám život, mrazivě dokonalá hudba Karla Mareše, herecký koncert Františka Němce, Daniely Kolářové a Luďka Munzara. Dosti slov, tohle se opravdu musí vidět (a nenechte se odradit ani zcestným oficiálním textem dostributora). 90%.(1.11.2011)

Silné drama "nastavuje zrcadlo" povahám lidí a lidskému jednání v období věčného strachu. František Němec táhne věrohodným výkonem film o primáři, který stojí před několika závažnými rozhodnutími, jež zásadním způsobem mohou ovlivnit jeho život. Jiří Sequens se do látky opřel bravurně, má napětí i realistickou akci. Vše doplňuje výborné obsazení vedlejších postav (Munzar, Kolářová, Jelínek...), padnoucí hudba a hlavně scénář, který nám nabídne několik skutečně tísnivých okamžiků. Jeden z nejlepších (a bohužel nejzapomenutějších) filmů 80.let.(8.1.2012)

Atmosferou vyborne pojaty snimek. Skvely Munzar a Jelinek. Mozna bych si misto Frantiska Nemce dokazal predstavit jineho herce. Jeden z tech lepsich filmu Jiriho Sequense...(1.10.2016)

Velmi dobré...(29.7.2013)

Výborný válečný psychologický film. Viděl jsem ho ještě jako dítě, ale na některé okamžiky z filmu se nedá zapomenout, rád se podívám na opakování.(13.8.2009)

• - Spoiler: Předobrazem hlavní postavy (František Němec) byla skutečná osobnost primáře nemocnice v Čáslavi MUDr. Jana Kafuňka (1899-1943), který zahynul v koncentračním táboře v Osvětimi. Kafuňkův příběh zpracoval jeho vzdálený příbuzný Otakar Chaloupka v knize "Ta chvíle, ten okamžik" (1976), která se pak stala předlohou k filmu. (argenson)