Ta chvíle, ten okamžik

Drama / Válečný

Československo, 1981, 100 min

Výborný válečný psychologický film. Viděl jsem ho ještě jako dítě, ale na některé okamžiky z filmu se nedá zapomenout, rád se podívám na opakování.(13.8.2009)

Dobře zahrané a zrežírované drama o malé české povaze.(12.7.2013)

František Němec neměl moc velkých rolí a po dvou taškařicích s Tomášem Holým dostal počátkem 80. let dvě výborné lékařské postavy z války. Ta chvíle, ten okamžik až na závěr neoplývá akcí ani napětím, i dialogy trochu kulhají. Ale spousta výborných herců tady exceluje v různorodých miniportrétech různých typů lidí, co spolu za války museli koexistovat. Výborná atmosféra, ale protože jsem starej šťoura, tak jsem si aspoň vyguglil, že v prosinci 1944 nebyl sníh.(8.4.2015)

Velmi dobré...(29.7.2013)

Neskutečný emocionální nářez a společně s Atentátem asi nejlepší Sequensovo dílo. Velmi dobří František Němc a Luděk Munzar v hlavních rolích. Nebudu ale prozrazovat více, pač tenhle film patří k těm, které si nejvíc užijete, když o nich nic nevíte.(22.1.2008)