poster

Ta chvíle, ten okamžik

Drama / Válečný

Československo, 1981, 100 min

 • Karlas
  *****

  Jeden ze vzácných filmů zamýšlející se nad skutečným hrdinstvím typu statečných obětí Heydrichiád, kontrastující s pseudovlastenectvím lynče chtivých individuí hospodských povalečů, kteří rostli koncem války jako prašivky v lese. František Němec, asi ve své vůbec nejskvělejší roli, vytváří spolu s perfektním Luďkem Munzarem dokonalou dvojici soupeřů, v tomto nerovném boji.(2.1.2014)

 • argenson
  ****

  František Němec neměl moc velkých rolí a po dvou taškařicích s Tomášem Holým dostal počátkem 80. let dvě výborné lékařské postavy z války. Ta chvíle, ten okamžik až na závěr neoplývá akcí ani napětím, i dialogy trochu kulhají. Ale spousta výborných herců tady exceluje v různorodých miniportrétech různých typů lidí, co spolu za války museli koexistovat. Výborná atmosféra, ale protože jsem starej šťoura, tak jsem si aspoň vyguglil, že v prosinci 1944 nebyl sníh.(8.4.2015)

 • zette
  ****

  Atmosferou vyborne pojaty snimek. Skvely Munzar a Jelinek. Mozna bych si misto Frantiska Nemce dokazal predstavit jineho herce. Jeden z tech lepsich filmu Jiriho Sequense...(1.10.2016)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 1981 - Špeciálna cena poroty(13.1.2012)

 • Elden75
  ****

  Moc pěkný film. Režisér opět vsadil na své "koně" z majora Zemana. Rudolf Jelínek hrál opět řidiče sanitky. Pěknou malou roli měl Vinklář. A skvělé herecké výkony v čele s Němcem a Munzarem.(24.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace