Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

arkie

Tento film je dobrý asi len preto, aby sme získali pocit, čo je to detektívna klasika v Eastwoodovom podaní. Poriadna porcia znechutenia zo systému, brutalita a motív osamelého policajta, ktorý už len zo zotrvačnosti robí svoju špinavú prácu. Dejovo je to spočiatku celkom dobré, ale postupne sa akosi vytráca napatie, hlavny zloduch robí neskutočné kopance, aby sa nakoniec nechal potupne zastreliť. ()

bakeero

"Tohle je Magnum 44. Nejvýkonější ruční zbraň na světě..." Další z politicky nekorektních filmů, které mohli vznikat jen a pouze v 70. letech. Clint Eastwood ve své životní roli. Harry Callahan je pro mě jedním z nejsympatyčtějších detektivů, co kdy běhal před kamerou. ()

Veseldaa.!

-You want my star? -I want an answer. Have you been following that man? -Yeah, I´ve been following him on my own time. Anybody can tell I didn´t do that to him. -How? -Because he looks too damn good, that´s how. ()

LabySo69

Drsná kriminálka s drsným Clintem Eastwoodem svádějící souboj nejen se šíleným a všehoschopným zločincem, ale i se systémem a se členy vedení policie v čele se samotným starostou San Francisca. Hodně mi to připomělo seriál Hunter a řekl bych, že tvůrci seriálu se hodně inspirovali postavou Harryho Callahana. ()

Lorge

"I know, what you´re thinkin´, punk..." Drsná, syrová jízda od začátku až do konce s úžasným Clintem Eastwoodem a nechutně šíleným Andrewem Robinsonem, kteří vám nedají vydechnout až do kocne. ()

vincchuppo

Film má své charisma, stejně jako Clint a jeho ruční kanón. Opravdu mě tohle movie bavilo. I přes svoje tempo "sedmdesátek" je to nehorázně našlapanej thriller! Jak jsem tak pozoroval možná i praotec plno pozdějších akčňáren a thrillerů. Hlavní záporák je taky solidní magor. Prostě filmek, jak se sluší. I like that dirty one so much! ()

martanol

Klasika 70. let, kde ještě ne zcela známý Clint Eastwood představuje amerického policajta znechuceného tamním trestním systémem. V té době nebyla tahle charakteristika ve filmu v USA úplně běžná, ba naopak. Není tedy divu, že byl tento snímek pro širokou veřejnost pobuřující. Ale nejen kvůli téhle kontroverzi na mě ten film vyvolal pozornost. Také to byl fakt, že dodnes bývá inspirací pro moderní akční filmy s nekompromisními hlavními postavami. Bohužel, na kouzlu téhle drsné krimi tolik nenavazují další čtyři pokračování. ()

Psycho.R

Vím, co si myslíš - vystřelil pětkrát nebo šestkrát? Ale tohle je magnum, ta bouchačka, která Ti ustřelí hlavu jednou ranou. Chceš to pokoušet? ()

BigBang

Touha po silném ochránci před zlými lidmi je stálým filmovým motivem. Zde je zpracována ve stylu sedmdesátek: bez humoru, bez úhledných obrazů a bohužel i bez zajímavých postav. ()

Martensson35

Snímek drsný, špinavý a depresivní jako hlavní hrdina sám. Eastwoodova postava si ve své cynickosti namaže na chleba i Phila Marlowa. Film narozdíl od většiny souputníků doby, kteří bojovali proti přílišné tvrdosti a nespravedlnosti establishmentu, chce skrze detektiva Callahana ještě přitvrdit a tím je neotřelý a rebelský z té opačné strany spektra. Tohle nekompromisní pro někoho "macho fašounství" bylo z hlediska doby opravdu trefou ráže .44 do černého. ()

Inozuka

Vím na co myslíš šmejde. Viděl jsem ten film pětkrát nebo šestkrát? Popravdě v tom zmatku už ani nevím, ale pokaždé je to lepší a lepší ... Parádní atmosféra sedmdesátých let se všemi rozpory, které přinesla svobodomyslná léta šedesátá. Hluboká kocovina a hledání odpovědi na otázku, kde jsou hranice svobody a práva. Občas trochu kostrbaté a nelogické, ale jako celek stylové, nabité hláškami a tvrďáckými postoji. Hnědé obleky, kotlety, .44 Magnum, šestilitrové káry a hlavně Clint Eastwood. Tohle nemůže uhnout ... ()

boni

Animozita vůči současnému establishmentu tlačí mé hodnocení k plnému počtu. Ještě jeden valčíček, Harry. ()

Trammbo

Otázky, zdali by měla mít policie v zájmu dopadení zločince možnost užít kapánko toho starého dobrého policejního násilí a jestli ti zločinci stejně nemají až moc práv, které film pokládá, působí z dnešního hlediska až vtipně neaktuálně. Samozřejmě, že ne! Samozřejmě… no jakože i když… Drsný Harry servíruje tak morálně jednoznačnou situaci a tak slizkého záporáka, že úspěšně poslal všechny mé etické zásady woke člověka 21. století na 102 minut do kómatu, a tak jsem mohl s klidem v duši fandit všem Harryho špinavým výstřelkům. 10/10 ()

Likan7

Skvělá drsná kriminálka a Eastwoodova nejikoničtější role.  Někdy až příjemně brutálnější, olovem a prostřely se tu nešetří. Pokud nad tím nebudete moc přemýšlet, dostanete i na dnešní dobu velmi dobře fungující thriller o poldovi, co chce chytit zloducha. Jen škoda, že to v posledních 20 minutách trochu ztratí dech. ()

Marek06

Clint Eastwood v roli hláškujícího policajta Harryho Callahana, který se při pronásledování šíleného vraha nebojí použít i ty nejdrsnější metody. I přes kritiku se film stal diváckým úspěchem a vznikla asi nejlepší Eastwoodova akční kriminálka. ()

Micka

" But being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?" - Tahle věta prostě charakterizuje celý tento film. Dirty Harry je prostě dobrá detektivka s kovbojem v hlavní roli a do jisté míry novinka žánru - drsný policajt,který se s ničím oparvdu,ale opravdu "nesere". ()

Jadis

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: Do I feel lucky?" ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)