Vše začíná na pražském letišti, kam američtí agenti dopravili v želízcích majora Maisnera vyhoštěného ze Spojených států. Vrací se do svého působiště, Střední policejní školy, a to přesto, že byl za svůj "výkon" degradován na poručíka a jeho funkci velitele školy převzal čerstvě povýšený kapitán Hrubec. Maisner se ve škole shledá s bývalými studenty, kteří tu teď vyučují. Všichni jej vítají s nadšením a všichni od něj dostanou nějaký dárek. Zatímco psycholožka Kudláková, kterou přitahují velitelské typy, ztratila o degradovaného Maisnera zájem a vášnivě teď miluje Hrubce, pozornost na něj zaměří Boženka Vinklářová, která se rozešla s cikánem Štefanem a učí teď na škole daktyloskopii. Maisner vypráví, jak v Americe skočil z mrakodrapu, aby se ubránil návrhům Simony Ptáčkové. Také vypráví o tom, že dívku vyhodili v USA od policie. Skutečně Simona nyní provází po Praze americké turisty. Je mezi nimi i podezřelá trojice tvořená uhlazeným Profesorem, jeho tlustou pomocnicí Ofélií a mladý gangster. Maisner však není pronásledován jen ženami, ale také podezřelou trojicí vedenou Profesorem. Chtějí po Maisnerovi počítačový čip, který nevědomky propašoval ze Spojených států. Major však dá pašerákům najevo svůj nezájem, protože z nich má menší strach než z žen a jejich milostných intrik. Jak už to ovšem v podobných komediích bývá, vše směřuje v lavině více či méně bláznivých a vtipných epizod k závěru, ve kterém je major Maisner opět povýšen. (oficiální text distributora)

zdepapepa

Těžko hledat klady na této zestárlé "veselohře", všeříkající o kariérní sebevraždě Jaroslava Soukupa z konce minulého století. Největším plusem je pro mě asi obsazení banky v mém rodném Hradci Králové. ()

Korbitch

Možná proto,že sem z toho tenkrát neměl rozum,ale prostě nemůžu níž.To bych šel už na takovou uroven třeba Bezbožníků nebo jiné sračky a tohle je rozhodně lepší. ()

pools

Neskutečná jízda. Troškovi to Soukup natřel na plné čáře. Vtip za vtipem, neodolatelný Potměšil a rajcovní Jana Synková - #ToChceš! ()

MikO_NR_1909

Najhoršie na tom je (a stojím si za tým), že Potměšil má komediálny potenciál. Z jeho ksichtíku (podobne ako u Sypala) sa s prispením vrcholného českého tvorcu a kvalitného scenára dá vyškrábať nejedna komédia. Takto robia zo seba idiotov a zabávajú najnižšiu spoločenskú sortu a ja takmer pri každej replike len krútim hlavou. ()

erased

Skoro stejně povedený jako první Maisner. Tentokrát perfektně parodující americké akční filmy s drsnými hrdiny a "komplikovanou" detektivní zápletkou. Do toho svérázný (ano, hlavně blbý) humor Ladislava Potměšila, který funguje stejně dobře jako u prvního dílu. Ve výsledném hodnocení si prostě nemůžu pomoct. ()

MATADOR

To obsazení je fajn, horší je to s těmi pitomými fórky, napodobováním američanů a kdoví čeho ještě. Je to o ničem, potěší diváky, kterým se LÍBIL první díl, sestupná tendence hadr. ()

Derek

strááááááášne slabé pokračovanie celkom uchádzajúcej jednotky. ubudlo humoru a je tu oveľa viac trapnosti. zasmejete sa strašne málo ak vôbec. ()

Aleee89

Zase Maisner, zase film, který jsem v mládí viděla mnohokrát a docela se mi i líbil, ale dnes mě to už opravdu nebere. Druhý díl naplňuje pravidlo o dvojkách, je horší, humor je na hranici trapnosti. Tyhle filmy mě už prostě neohromí, filmy, které se tváří jako vtipné komedie a přitom jsou místy více či méně ubohé... ()

dyfur

....prvotné "očarenie " z imitácie Americkej akadémie pominuli,ale no povedzme je to pozerateľné (ak máte náladu a nič extra neočakávate) - v nedeľu poobede v TV.... ()

C0r0ner odpad!

Viz Byl jednou jeden polda + že to klesne ještě hlouběji už čekal vážně málokdo. A že to má ještě další díl? 0% ()