• slovenský

Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1981, 140 min (Director's cut: 119 min)

Předloha:

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Bob Ringwood

Příliš zmatečné. Neorienotoval jsem ani v postavách ani v rytířských soubojích. Nasadit všechny do zářivých brnění a nechat je mydlit , jednou do konce v mlze je sice úchvatný, ale určit kdo je kdo mám asi jak ? Že bych zkusil padesát na padesát nebo jsem měl snad volat přítele na telefenu ? Na druhou stranu jsem se od filmu nedokázal odtrhnout a za tu užásnou atmosféru a až pohádkovou sílu moudrosti nemohu Excalibur úplně sestřelit.(10.1.2010)

Co raná osmdesátá léta dala světovému filmu, dnes poněkud ztrácí lesk, ale minimálně pro mě tu navždy zůstane hluboká stopa podivné "monumentální" romantiky, která uchvátí na první pohled a nic lepšího než Carmina burana ji doprovodit nemůže...Chápu, že na IMDb je každý lepší britský film zařazen automaticky do americké filmografie, proč ale tenhle nesmyslný způsob přejímá i ČSFD? To už bych rovnou napsal, že se jedná třeba o slovenský film.(26.3.2005)

"Anal nasrat, urtvas bethan, diel di ende" umím nazpaměť od třinácti, ale žádný posraný drak ne a ne přiletět, abych si mohl zapíchat v brnění......(16.2.2010)

Fanoušci fantazy filmů budou asi nadšení, ostatní se tomu raději vyhněte, protože zas taková pecka to není.(2.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $34,967,437Tržby Celosvetovo $41,700,000/80%/(20.7.2005)