poster

Excalibur

 • Velká Británie

  Excalibur

 • slovenský

  Excalibur

Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1981, 140 min (Director's cut: 119 min)

Režie:

John Boorman

Předloha:

Thomas Malory (kniha)

Scénář:

John Boorman

Kamera:

Alex Thomson

Hudba:

Trevor Jones

Producenti:

John Boorman

Střih:

Donn Cambern

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Bob Ringwood
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Příliš zmatečné. Neorienotoval jsem ani v postavách ani v rytířských soubojích. Nasadit všechny do zářivých brnění a nechat je mydlit , jednou do konce v mlze je sice úchvatný, ale určit kdo je kdo mám asi jak ? Že bych zkusil padesát na padesát nebo jsem měl snad volat přítele na telefenu ? Na druhou stranu jsem se od filmu nedokázal odtrhnout a za tu užásnou atmosféru a až pohádkovou sílu moudrosti nemohu Excalibur úplně sestřelit.(10.1.2010)

 • gouryella
  ***

  Po filmarske strance vyborny fantasy film, ale delkou i nevyraznym pribehem dosti nudne.(1.8.2002)

 • LiVentura
  ****

  Kvalitní zpracování.(6.1.2010)

 • Marigold
  ****

  Fantasy jak má být. Pokud byste mocí mermo trvali na historické autenticitě, pak Excalibur můžete označit za bohapustou fikci, ve které není dobově věrné absolutně nic, ale Boorman učinil z legendy atmosferický špektákl, který si s tím hlavu neláme. Tenhle fantazijní rozlet se asi už jen těžko podaří překonat, byť je v některých chvílích docela směšný (soulož v brnění patří do zlatého fondu filmové erotiky :o))). Orffův hudební podkres je mocný, vizuální stylizace působivá, herecké výkony velice dobré a ten příběh... ten se asi nikdy neoposlouchá a neokouká.(9.6.2004)

 • Lima
  *****

  Málokdo ví, že se Boorman původně chystal na zfilmování Pána prstenů, což si na poslední chvíli rozmyslel a část kostýmů a brnění pro tolkienovskou adaptaci určené nakonec využil v Excalibrovi. Pro diváckou obec jedině dobře. Artušovskou legendu totiž nešlo zfilmovat lépe, než jak to učinil Boorman a do budoucna ho stěží někdo překoná. I díky použité hudbě, Wagnerem počínaje, Orffem konče, perfektní výpravě a celkově magické atmosféře.(11.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace